Personīgā pieredze: mācāmies veidot kopā ar Nataļjas Fiļipovas studiju

Burtiski nesen es zaudēju strīdu. Tas bija tā. Atnāca draudzene, parādīja viņas radīto skaisto māla ziedu pušķi un dalījās iespaidos par to, cik aizraujoši un viegli tas ir. Un te es sāku šaubīties par savām spējām ko tādu uztaisīt.

artluja_deco_alena

Mani pierakstīja uz nodarbību pie Nataļjas Fiļipovas ArtLuja studijā. Es aizgāju. Un izveidoju skaistu rozi. Jūs to varat iedomāties? Pati! Šo jauko kastīti es uzdāvināšu meitai. Un jums pastāstīšu, kā notiek mācību process. Nu, un kas un cik, protams!

artluja_deco_natalija

Ziedu un kompozīciju veidošanas kursi
no polimēru māla DECO CLAY

Šis ir viens no apmācību virzieniem Nataļjas studijā. Dekoratīvās māla amatniecības akadēmiju 1981. gadā Tokijā nodibināja japāniete Kazuko Mijaj (Miyai). Kazuko bija mājsaimniece, un brīvajā laikā nodarbojās ar māla modelēšanu. Drīz šī nodarbošanās nopietni aizrāva, un viņa sāka meklēt materiālus, kas atbilstu visām viņas prasībām. Tā arī radās Clay Craft by Deco polimēru māls.

artluja_deco_kursi7

Tas ir ērti lietojams, sastāv galvenokārt no celulozes, neprasa kurināšanu, ir pilnīgi netoksisks un drošs, pat bērni no tā var absolūti droši veidot. Līdzīgs zefīram. Un šķiet, ka patiesi tas tā arī ir – tekstūra mālam ir ļoti maiga, mīksta un diezgan elastīga. Mūsu platuma grādos polimēra māla DECO veidošana ienāca aptuveni pirms astoņiem gadiem.

artluja_deco_kursi3

Kāpēc vispār cilvēki nāk mācīties māla modelēšanu? Kāds plāno uzsākt pušķu un kompozīciju veidošanas biznesu, savukārt cits vēlas izbēgt no ikdienas steigas un ienirt radošajā procesā, “pameditēt”. Studenti saka, ka skulptūru veidošanas procesā jūs it kā “pārslēdzat” domu plūsmu no rūpēm par kaut ko uz vieglām un patīkamām fantāzijām par gala rezultātu.

artluja_deco_kursi4

Nataļja nepiedāvā tiešsaistes nodarbības. Pirmkārt, viņas studijā tiek pielietota patentētā DECO CLAY CRAFT ACADEMY tehnoloģija, un akadēmijas pamatprincips nosaka, ka modelēšanas tehnikas apmācībām ir jāiet “no rokas – rokā”. Otrkārt, te es pati esmu gatava apstiprināt, ka nekad video neizskaidros nianses tā, kā to dara meistars klātienē.

Tātad, jūs esat nobriedusi jaunam hobijam. Ko darīt, kā izvēlēties? Katram kursam ir izmēģinājuma meistarklase. Izmaksā 15 eiro, cenā jau ir iekļauti visi nepieciešamie materiāli. Nāc, izmēģini, izlem. Pārbaudīts personīgi – ar pirmo uzdevumu tiek galā pat visnepratīgākās rokas (te es par sevi), pat tie, kas bērnībā ne ļoti “draudzējās” plastilīnu.

artluja_deco_kursi2

Un, protams, izvēlaties savu variantu: ja vēlaties puķes un pušķus – no miniatūrām līdz kāzu dekoriem – reģistrējieties uz “Ziedu kursu”. Ir vēlme vai nepieciešamība veidot kompozīcijas, dāvanas, ieskaitot visa veida “kulināriju”, – jums uz kursu “Dāvanas svētkiem”. Ja vēlaties veidot figūras, jums to iemācīs kursā “Modelēšana”.

artluja_deco_kursi1

Kad uzsākat apmācību, viss kļūst nopietni: jūs pierakstāties uz nodarbībām, strādājat studijā, realizējat dažādus projektus – no vienkārša līdz sarežģītam, mācāties pēc īpašiem materiāliem, pildāt testus un pabeidzot –  saņemat Akadēmijas sertifikātu.

Katra nodarbība (izmaksas – 21 eiro plus materiāli) ilgst divas stundas. Ir iespējams piedalīties kā pieaugušajiem, tā bērniem no 10 gadu vecuma. Izklaidējoša meistarklase ir pieejama arī septiņus gadus veciem bērniem, taču labāk sākt nopietnu modelēšanu nedaudz vecākiem bērniem. Lieki piebilst, ka tas ir arī neatlaidības, radošās domāšanas un smalkās motorikas treniņš.

artluja_deco_kursi9

Kā minēju iepriekš, studija nepiedāvā grupu nodarbības, maksimāli trīs līdz četrus cilvēkus kopā. Jūs varat nākt darba dienās vai nedēļas nogalēs, vienoties par sev izdevīgāko laiku, kā arī patstāvīgi noteikt kursu apmeklēšanas regularitāti.

Katram studentam tiek piešķirts individuāls numurs, kas dod atlaidi polimēru māla iegādei C1 kursā – 10%, C2 kursā – 15%. Materiālus un instrumentus var arī iegādāties studijā. Papildu ir nepieciešams iegādāties īpašu piezīmju burtnīcu katram kursam (15 eiro) un iemaksāt DECO Academy vienreizēju iestāšanos maksu 45 eiro apmērā.

artluja_deco_kursi6

Vienīgais izņēmums, kad instruktors ir gatavs strādāt ar lielu grupu, ir meistarklases pasūtījums kāda pasākuma ietvaros. Pēc Natālijas teiktā, šis formāts kļūst arvien populārāks vecmeitu ballītēs vai dzimšanas dienās.

Jūs varat organizēt meistarklasi studijā (sākot no 15 eiro), vai arī uzaicināt studiju uz svinību vietu. Tā ir gan patīkama laika pavadīšana, gan arī dāvana pasākuma dalībniekiem.

artluja_deco_kursi5

“Ziedu kurss”

Tā pirmais posms ir kurss C1, kas drīzāk ir modelēšanas sākumskola. Šeit jūs iepazīsieties ar vienkāršākajām metodēm un tehniku. Tajā ietilpst apmēram 12 nodarbības 10 projektu izveidošanai. Jūs mācīsieties veidot rožu, magones, ceriņu, peoniju, narcises, gerberu ziedus. Turklāt, jums paskaidros, kā no tiem veidot nelielus pušķus un kompozīcijas.

artluja_deco_kursi8

Kursā C2 (10 nodarbības) uzdevumi ir nopietnāki. Šo var iziet vien pēc pirmā kursa pabeigšanas, un tajā piedāvā vairāk trenēties mājās. Taču, pabeidzot to, jūs varēsiet izgatavot sarežģītas profesionālas interjera kompozīcijas, brošas, kāzu pušķus un līgavaiņu piespraudes.

artluja_deco_kursi10

Ir vēl atsevišķs kurss – “Tropu ziedi”. Tas sastāv no 10 projektiem, kuriem būs nepieciešamas 10-12 nodarbības. Jāsaka gan, ka akadēmija katru gadu piedāvā papildu projektus, jaunas tehnikas un materiālus tiem, kuri vēlas studēt tālāk, tāpēc apmācību ilgums un izieto kursu skaits ir atkarīgs tikai no jūsu vēlmēm un iespējām.

KURSS “Dāvanas svētkiem”

artluja_deco_podarki

Kursam ir divas grūtības pakāpes, katra no kurām sastāv no 10 projektiem un māca radīt neparastus dāvanas un dekorus svētkiem. Turklāt, pabeidzot šo kursu, jūs varēsiet izveidot kūku, konditorejas izstrādājumu, virtuļu, cupcake un citu saldumu miniatūras.

KURSS “Modelēšana”

Un atkal divi posmi no 10 projektiem. Modelēšana ir kurss tiem, kas vēlas iemācīties veidot ne tikai ziedus, bet arī figūras, lelles, dzīvniekus, groziņus, gleznojumus ar dekoriem, ogu un augļu pušķus. Un pat māju un kurpīšu miniatūras!

artluja_deco_ modeling

line1

Kopumā no personīgās pieredzes es pārliecinājos, ka skaistu figūru radīšana – no ziediem līdz mājām – ir pieejama ikvienam, kurš vēlas. Pat ja domājat, ka nevarat, bet tiešām vēlaties, izmēģiniet to.

  • Pušķis "Summer Blossom". Autore: Puķu kursa C2 studente Irina Feofilova
  • Pušķis "Pink serenade". Autore: Puķu kursa C2 studente Ļudmila Mazkalne
  • Pušķis "Violet Rondo". Autore: Puķu kursa C2 studente Agata Prakaša
  • "Inspiration". Autore: Akadēmijas Deco instruktore Nataļja Fiļipova
  • "African suit". Autori: Aleksandrs Šumļās un Nataļja Fiļipova

Ak jā! Augšējais foto, protams, nav mans šedevrs. Šis ir ziedu kursa studentu darbs pirmajam Starptautiskajam akadēmijas studentu un instruktoru konkursam “DECO CREATORS CONTEST 2019”, kura rezultāti tiks paziņoti septembra beigās. Bet pagaidām mēs vēlam dalībniecēm uzvaru un apbrīnojam viņu darbus.

Un ar nepacietību gaidām izstādi “Baltic Art Artluja 2019”, kuru organizē studija viesnīcā Radisson Blu Daugava, kas tiks atklāta 7. decembrī un pulcēs labākos meistarus no Baltijas valstīm, Baltkrievijas un Krievijas.

Studija “ArtLuja”
Rīga, Volguntes ielā, 43a 
Pieraksta tālrunis: +371 28810904

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā