Gardēžu gids: vērtējam restorāna Kinza House ēdienkarti

Man ir lieliska ziņa visiem tiem, kam patīk garšīgā un sātīgā gruzīnu virtuve un kas nav vienaldzīgs pret Jūrmalas ainavām: Jūrmalā ir atvērts restorāns Kinza House. Tā ēdienkartes lielāko daļu aizņem ēdieni, kas cēlušies no saulainās Gruzijas.

Ja neesat hačapuri, hinkaļi un sacivi fans, jums piedāvās Eiropas virtuves salātus, pamatēdienus un desertus. No antipasti līdz jūras veltēm.

nor

No ārpuses restorāniņš izskatās kā neliela koka mājiņa. Toties iekšā tas ir plašs, stilīgs un mājīgs. Šī vieta darbojas kopš pagājušās vasaras sākumā un jau ir ieguvusi pastāvīgus klientus.

Domāju, tādēļ, ka šeit ir uzmanīga pieeja produktu izvēlei, laba apkalpošana, lieliska ēdienu garša, iespaidīgi porciju apjomi, patīkama gaisotne un adekvāts cenu līmenis.

Asā harčo zupa no Latgales jēriņa

€5,90

Harčo šeit, kā pienākas, ir biezs, sātīgs, ass, ļoti smaržīgs. Un garšīgs. Man grūti spriest, cik autentisks tas ir – neesmu zupu cienītāja un Gruzijā tā „paraugu” neesmu garšojusi. Bet zinu, ka garšvielas uz šejieni atved tikai un vienīgi no šī ēdiena dzimtās puses, bet zaļumi un dārzeņi ir svaigi, vietējie.

Salāti ar ceptu suluguni sieru

€7,90

Man ļoti garšo suluguni, avokado un vītināti tomāti. Bet pagaidām kaut kā neesmu izlēmusi, vai esmu gatava atzīt par veiksmīgu tā visa kombināciju vienos salātos. Tāpēc es tos nesajaucu kopā, bet ēdu visu atsevišķi.

kinza_salat

Runā, ka šo ēdienu bieži pasūtot meitenes, kam rūp slaidā līnija un kas jebkādas virtuves restorānos ēd salātlapas. Es ļoti rūpējos par slaido līniju, bet man noderētu gaļa. Ko tālāk arī degustēju ar īpašu baudu.

Ļuļakebabs “Ararat style”

€8,90

kinza_mjaso

Satriecoši garšīgs kebabs. Ļoti sulīgs. Pagaršoju to ar mērci un bez tās. Sapratu – kaut gan mērce ir laba, gaļai tā absolūti nav vajadzīga, jo gaļa ir superīga pati par sevi.

Zinot, cik sātīgi ir gruzīnu ēdieni, es palūdzu pagatavot man nelielas porcijas – degustācijai. Bet kebabu, piedodiet, apēdu visu – nespēju noturēties.

Jēra gaļas šašliks

€12,90

Protams, šādā vietā es nevarēju nepievērst uzmanību jēra gaļas šašlikam. Šis ēdiens gruzīnu virtuves restorānam ir kā lakmusa papīrs. Jāteic, ka tests ir iziets – jēra gaļa šeit ir laba. Tieši tāda, kā ir jābūt. Sulīga, maiga, lieliski pagatavota gaļa.

kinza_mjaso2

Zinu, ka jēra gaļu un teļa gaļu restorāns iepērk Latgalē – lai tā būtu svaiga, kvalitatīva un pārbaudīta.

Daudzu ēdienu receptes ir nevis vienkārši atvestas no Gruzijas – tām nāca līdzi Gruzijas pavāru meistarklases.

Tas tak ir forši, ka vietējā virtuves komanda ne tikai saņēma sastāvdaļu un to attiecību sarakstu, bet arī uzzināja noslēpumus, sīkumus un nianses no Gruzijas pavārmākslas meistariem.

kinza_povar

Citronu un apelsīnu panna kotta

€5,90

Deserts ir labs. To pasniedz ar citronu sacepumu (crumble) un piparmētru cukuru. Tomēr ir neliela piebilde par pasniegšanu – manai gaumei uz šķīvja ir drusku par daudz visa. Ēdiena galvenā „persona” rezultātā ir apmaldījusies drumstalās, žāvētajos citrusaugļos un cukurā.

kinza_panakotta2

Bet garša! Garša ir brīnišķīga. Maigā krējuma panna kotta ar ļoti pareizu konsistenci lieliski sader gan ar smalkajām citrona notīm sacepumā, gan ar piparmētru. Patiešām esmu guvusi baudu.

Mājas saldējums

€2,50/bumbiņa

Riskēju izskatīties snobiski, bet līdz šim man eksistēja tikai viens piparmētru un šokolādes saldējums – kādā Monmartras kafejnīcā.Lai kur citur būtu to garšojusi – tikai vilšanās vien. Varat iedomāties, ar kādu skepsi es klausījos stāstu par to, ka šeit gatavo mājas saldējumu – īstu, dabīgu, ko var dot arī bērniem.

kinza_morozhenoe

Jā! Tas patiešām ir brīnišķīgs. Spilgta piparmētru garša – piesātināta un labi jūtama. Pats saldējums arī pareizs – nav ūdeņains, ir krējumains, it kā zīdains. Bez piparmētru saldējuma ir arī ar zemenēm, pistācijām, Dor Blue sieru un tā tālāk.

Rezumējot šo degustāciju, varu teikt, ka restorāns man patika. Šeit ir garšīgi un nedārgi, jauki un komfortabli. Ja gribas dižošanos un vakarkleitas, šī nebūs īstā vieta. Bet tiem, kas vēlas pēc pastaigas pie jūras apmierināt radušos ēstgribu, no sirds iesaku Kinza House.

Kinza House
Jūrmala, Baznīcas iela 2
Pirmd. – piektd./12:00 – 22:00,
sestd./12:00 – 23:00, svētd. /12:00 – 22:00
Tālrunis:
+371 22 502 020

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā