Birštonas – visātrāk attīstošais Baltijas kūrorts

Kad es ieraudzīju preses tūres tēmu “Birštonas – visātrāk attīstošais Baltijas kūrorts”, es ironiski pasmaidīju. Esmu jau tur bijusi, bet toreiz bija drēgnais janvāris, un mums uzreiz pamatīgi ķērās klāt ar procedūrām sanatorijā “Egle”. Tāpēc pašu pilsētiņu es nebiju redzējusi.

birs1

Un tagad ņemu savu smaidu atpakaļ. Tā patiešām ir unikāla vieta. Kūrortpilsētas attīstībai un uzplaukumam šeit ir pieejams viss: gan izvietojums, gan dabas bagātības – minerālūdens un ārstnieciskās kūdras dūņas, gan pilnīgi loģiska vietējo varas iestāžu darbība.

dinara1

birs4

Tikšanās ar mēri

Kad mēre savā grafikā atrod laiku, lai tiktos ar žurnālistiem, tas mums ne gluži glaimo – šis nav īstais vārds, tas pārliecina, ka pilsētas galvai Nijolė Dirginčienė ir patiešām svarīgi.

birs_mer

Par to, kas ir padarīts, ar ko lepojas, kas ieplānots, par daudziem interesantiem pasākumiem tuvākajos mēnešos. Vasaras svētku grafiks patiešām izskatās visai vilinoši. Tajā ir gan kulinārijas konkurss, gan pilsētas dienas, gan koru festivāls, gan pārgājiens kājām gar upes lokiem, gan diskusiju festivāls. Pilns saraksts ir ŠEIT.

birs_mer1

Birštonas daba un vēsture

Esam daudz uzzinājuši par Birštonas vēsturi un dabu. Pilsētiņa atrodas pussalā, ko veido Nemunas upes loki. Tas ir viens no vecākajiem balneoloģiskajiem kūrortiem Lietuvā.

birs_5

Kopš neatminamiem laikiem to ir iecienījuši lietuviešu kunigaiši. 15. gadsimtā leģendārais valdnieks Vītauts pat pārvērta Birštonu par savu ārpuspilsētas rezidenci.

birs_park

Pārsteidz pilsētas parks, kurā no senākajiem laikiem ir saglabājusies pirmatnēja meža daļa. Un tas ir 21. gadsimtā!

birs_park1

Vēl tur ir izveidoti celiņi, kas pilnībā atkārto upes loku vijumus, un daudz lielisku skulptūru. Tēlnieks Martynas Gaubas, kas ir dažu šo darbu autors, strādājot to veidošanā, pēkšņi nolēma pārcelties uz šejieni.

birs_park3

Blakus “Eglei” atrodas Lietuvā vienīgais iztvaikošanas tornis “Druskupis”. Tas ir paviljons ar minerālūdens strūklaku un sāls galeriju, kas ļauj elpot minerāļu piesātinātu gaisu ar “jūras efektu”.

birs_vyparnaja

Ir vēl divas veselīgākās vietas: “Birutes villa” – minerālūdens paviljons, kur gribētāji var par brīvu pagulēt pludmales krēslos, atpūsties, paelpot svaigu gaisu, un Kneipa dārzs – tiem, kam patīk aktīvāk rūdīt savu organismu.

birs_paviljon

Modernas sanatorijas

Sanatorijas šeit ir patiešām modernas: gan ēkas, gan procedūras, gan pieeja kopumā. Par lielāko no tām, “Egli”, jau esam rakstījuši. Bet pagājušā gada laikā šeit ir parādījies daudz kas noderīgs.

birs_egle

Piemēram, atklāts Funkcionālās diagnostikas un rehabilitācijas centrs. No jaunām procedūrām esam novērojušas kriosaunu. Saka, ka tās apmeklējums risina veselu jūru problēmu – no mugurkaula sāpēm līdz pat depresijai.

birs_krio

Šajā braucienā iepazināmies vēl ar divām sanatorijām. “Pieredzējušākā” no tām ir “Tulpes”. Mums demonstrēja ārstniecības kompleksu, kur viesiem piedāvā lielisku procedūru izvēli, un dzīvojamo korpusu. birs_tulpes

Visi numuri ir gaiši, plaši un mājīgi. Cenrādis nav biedējošs. Tas, ka uzturēšanās maksā jau ir iekļautas kādas 4-6 procedūras, pavisam priecē.

birs_tulpes1

Jaunākajā sanatorijā Vytautas Spa mēs dzīvojām. Interjera dizains sajūsmināja: vītņu kāpnes, neparasti gaismekļi un paklāji, bibliotēka kosmiskā stilā un pārējās dizaineru izdarības. Iepriecināja arī restorāns. Brokastis, pusdienas un vakariņas šeit pasniedz zviedru galda veidā. Ēdienu izvēle ir laba, tie visi ir garšīgi, apkalpošana kvalitatīva.

Kas attiecas uz numuriņiem, ir jautājumi. Mūs izmitināja standarta numurā, un ļoti gribētos, lai tas būtu plašāks. Tā ka, ja braucat ar savu otro pusīti, izvēlieties  augstākas klases numuriņu.

Lai iepazītos ar SPA zonu, mums piedāvāja apmeklēt sāls istabu, dūņu ietīšanas procedūras un “Vytautas Spa” lepnumu – relaksēšanos minerālūdens vannā. Pirmās divas neapšaubāmi ir veselīgas un labas.

Par trešo mūsu domas tomēr dalījās. Tā būtībā ir gulēšana vannā ar ļoti piesātinātu minerālūdeni. Sāļu koncentrācija ir virs 100 g/l – tāda maz kur sastopama. Ja Dinarai izdevās atpūsties, man tā arī nesanāca.

Es neguļu ūdenī uz muguras – tā ir mana problēma. Ja mums aprakstītu procedūru jau iepriekš, es to nomainītu ar citu. Kaut arī, lai ļautu minerālvielām dziedinoši iedarboties uz manu ādu, protams, biju kārtīgi nosēdējusi visas 20 minūtes. Un secināju: nav jācenšas dzīties pakaļ SPA jaunizgudrojumiem – labāk palūgt pilnu sarakstu un izvēlēties.

Jābrauc

Daudz ko vēl gribētos pastāstīt. Gan par brīnišķīgo restorāniņu Kurhauzas ar Eiropas virtuvi un ģimeniski laipnu apkalpošanu ļoti augstā līmenī. Gan par gaisa baloniem, kas šeit ir gan svētku elements, gan sports, gan vaļasprieks. Gan par interesantu tikšanos ar gaisa balonu kluba prezidentu Kazlauskas Zydrunas.

Bet labāk ir vienreiz ieraudzīt, vai ne? Esmu pārliecināta, ka pēc Birštonas apmeklējuma jūs piekritīsit katram manam komplimentam tās adresē. Tur ir jauki, klusi un mājīgi, tur tu jūti mieru un harmoniju.

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā