VIDEO: Tapusi pirmā latviešu dokumentālā filma par neauglību

Lai veicinātu sabiedrības informētību, atbalstu un mazinātu mītus par neauglības diagnozi, Klīnika EGV ir rādījusi dokumentālo filmu.

Tā ir pirmā latviešu filma par tik smalku un intīmu tēmu, un tajā piedalās drosmīgi cilvēki, kas nebaidās paust savu viedokli skaļi un atraktīvi.

Dokumentālā filma seko līdzi 4 ģimenes pāriem gan Latvijā, gan ārzemēs. Filmas varoņi, spītējot stereotipiem, saņēmušies atklāti stāstīt par neauglības diagnozi un medicīniskās apaugļošanas procedūru. Viņi runā par emocijām, mītiem, aizspriedumiem un iedvesmo tos pārus, kuri nespēj tikt pie bērniņa pašu spēkiem.

“Klīnikas EGV” direktore, ginekoloģe-reproduktoloģe Zane Vītiņa stāsta: “Savā praksē novērojam, ka pacienti bieži vien jūtas vientuļi, jo kautrējas atklāt neauglības diagnozi paziņām, draugiem un pat vecākiem.

Tāpēc pavasari — laiku, kad atdzimst daba — esam uzsākuši ar dokumentālo filmu, kas kalpos kā psiholoģiskā atbalsta instruments ikvienam, kas cīnās par iespēju tikt pie sava mazuļa. Filmu ieteicams noskatīties pāriem, kam diagnosticēta neauglība, viņu radiniekiem un draugiem, ģimenes ārstiem un ginekologiem, kā arī citiem medicīnas speciālistiem, un, visbeidzot — ikvienam, kas vēlas uzzināt vairāk par medicīniskās apaugļošanas procedūru.

Ar dokumentālās filmas palīdzību ceram mazināt stereotipus un ļaut ikvienam, kas ārstē neauglību, izjust drošību un atbalstu.”

Filmas garums ir 40 minūtes. To “Klīnika EGV” piedāvā tālākajai izplatīšanai ikvienam, kurš vai nu pats saskaries ar neauglību, vai vēlas mazināt aizspriedumus par šo diagnozi. Eiropas cilvēka reprodukcijas un embrioloģijas asociācijas dati liecina, ka ar neauglības problēmām saskaras katrs sestais pāris pasaulē. Pasaulē ik gadu tiek veikti aptuveni 1,5 miljoni medicīniskās apaugļošanas procedūru un ik gadu piedzimst aptuveni 400 tūkstoši bērnu, kas ieņemti medicīniskās apaugļošanas ceļā.

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā