Tiks atklāta retrospektīvā foto izstāde “Latvijas modes aizkulisēs”

Tiks atklāta Riga Fashion Week retrospektīvā foto izstāde “Latvijas modes aizkulisēs”. Atzīmējot Rīgas modes nedēļas trīsdesmito jubilejas sezonu, nozīmīgākie pašmāju modes notikumi apkopoti foto izstādē, kas aicina ielūkoties līdz šim maz apskatītajā laika posmā pēc neatkarības atgūšanas.

Daudzu gadu desmitu garumā modes tendences aiz dzelzs priekškara atspoguļoja “Rīgas modeļu nams” un žurnāls “Rīgas Modes”.

Pēc neatkarības atgūšanas notika vairāki nozīmīgi notikumi, kas raisīja plašu rezonansi, taču 2004.gadā Baltijas Modes federācija atjaunoja tradīciju rīkot regulāras sezonas tērpu skates, uzsākot Rīgas modes nedēļas jeb RFW norisi. Tā turpina Rīgas kā Baltijas jūras reģionā nozīmīgas modes galvaspilsētas zīmola veidošanu un nostiprināšanu.

Par izstādes norises vietu simboliski izvēlēts tirdzniecības centrs “Galerija Centrs”. Kopš pagājušā gadsimta 30-tajiem gadiem, kad šeit darbojās Armijas ekonomiskais veikals (pirmais universālveikals Rīgā), šī vieta ir kalpojusi modes preču tirdzniecībai un padarījusi modi pieejamu ne tikai augstākās sabiedrības, bet arī citu sabiedrības slāņu cilvēkiem, un ir uzskatāma par vienu no nozīmīgākajiem Rīgas modes centriem.

Rīgas modes nedēļas, modes fotogrāfu un dizaineru personīgo arhīvu foto aicina ikvienu ielūkoties Latvijas modes norišu aizkulisēs un iepazīt dizaineru radošo veikumu un tērpus, kas veidojuši un definējuši Latvijas modes raksturu un tēlu pašmāju un starptautiskā līmenī. Attēlus papildina dizaineru īsstāsti, kas kalpo gan kā atskats uz tendencēm un profesionālo izaugsmi, gan izceļ un uzsver tieši modes fotogrāfijas nozīmību un specifiku modes mākslas un dizaina jomā.

17.maijā – 29.maijā
t/c “Galerija Centrs”
Rīga, Audēju iela, 16
Bezmaksas ieeja

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā