Tartu – dienvidgaunijas garšu lielpilsēta

Svaigums, sezonalitāte, tradicionālā sajaukums ar moderno – tās ir īpašības, kuras raksturo moderno Igaunijas virtuvi. Turklāt nebūt nav jādodas uz galvaspilsētu, lai nobaudītu pašu labāko, ko piedāvā Igaunijas izcilākie kulinārijas meistari. Ekskursijā pa Igaunijas garšu pasauli var doties uz Latvijai tuvāko Igaunijas lielpilsētu – Tartu.

Igaunijas otrā lielākā pilsēta Tartu ir interesanta daudz un dažādu iemeslu dēļ – tajā atrodas Ziemeļeiropā senākā augstskola, pērn šeit atklāts arī viens no Eiropas modernākajiem muzejiem – Igaunijas Tautas muzejs. Senatnīgais te savijas ar moderno, padarot Tartu par pievilcīgu galamērķi ikvienam ceļotājam.

Taču bagātā restorānu kultūra, kas šajā pilsētā aizvien aug un attīstās, padara to par aizvien interesantāku galamērķi arī kulināru piedzīvojumu meklētājiem.

Šogad jau trešo reizi noritēja arī šīs pilsētas labāko restorānu akcija – Tasty Tartu, kuras laikā ikviens par īpaši izdevīgu cenu varēja pasūtīt trīs ēdienu maltīti. Akcija norit ik gadu februārī.

Igaunijas restorānu ēdienkartē aizvien vairāk tiek izmantoti vietējie produkti, un ēdienkarte tiek piemērota sezonai. Kā jau ziemeļu tauta igauņi savu tradicionālo ēdienkarti nevar iedomāties bez zivīm, gaļas, meža veltēm, protams, plaši tiek izmantotas saknes un dārzeņi. Šos principus iespējams atpazīt ikvienā no Igaunijas, tostarp Tartu, labākajiem restorāniem.

Restorāns „Atlantis”

Tartu pilsēta atrodas Emajegi upes krastā. Skats uz upi paveras arī no restorāna „Atlantis”. Restorāna ēdienkarte vilina ar izsmalcinātiem ēdieniem un plašu dzērienu izvēli. Ēdienkartei iedvesma aizgūta gan itāļu, gan franču virtuvē, neaizmirstot arī interpretācijas par klasiskiem igauņu ēdieniem. Profesionālā apkalpošana, mājīgā kamīna uguns un skaistā Tartu pilsētas panorāma rada jauku atmosfēru un padara apmeklējumu atmiņā paliekošu.

“Cafe Truffe”

“Cafe Truffe” ir vieta ar mājīgu interjeru. “Cafe Truffe” saviem viesiem piedāvā galvenokārt Vidusjūras virtuvi, te atradīsiet dažādus kafijas dzērienus, plašu vīnu sortimentu, kokteiļu karti un daudz ko citu. Plašā ēdienkarte un dzērienkarte „Caffe Truffe” devušas nozīmīgus apbalvojumus – nominācijas “Sudraba karote” kafejnīcu kategorijā, vietu Igaunijas 50 labāko restorānu topā, un akcijā „Uzslavē apkalpotāju” tas kļuvis par visaugstāk vērtēto Tartu uzņēmumu.

Restorāns „Dorpat”

Restorāns „Dorpat”, no kura paveras skats uz Emajegi upi. Restorāna à la carte ēdienkartē vienmēr atrodams labākais no Igaunijas un starptautiskās virtuves. Restorāns ir Tartu labāko restorānu sarakstā un vairākus gadus pēc kārtas ir ieguvis augstu atzinību. Vasarā atvērta arī terase. „Dorpat” restorāns piemērots arī grupu ēdināšanām, svinīgām pieņemšanām un svētku pasākumiem.

„Eduarda Vildes lokāls un kafejnīca”

Tartu, kādreizējās Mattiesena tipogrāfijas un Īru kroga „Wilde” ēkā atvērtais Eduarda Vildes lokāls ir omulīga laika pavadīšanas vieta, kurā aizvien sajūtama 20. gadsimta sākuma kafejnīcu atmosfēra. Saulainās dienās ir atvērta arī terase, no kuras paveras lielisks skats uz Vallikraavi ielu. Savukārt vīna cienītājus gaida kafejnīcas vīna pagrabs.

„Umb Roht”

„Umb Roht” ir restorāns un vīna bārs, kurš gan interjeram, gan ēdienkartei iedvesmu aizguvis no daudzkrāsainās Igaunijas dabas. Tieši tāpēc ēdienkarte šeit mainās līdz ar gadalaikiem. Cieņā ir gan vietējie, gan arī plašās pasaules labāko meistaru produkti. Sezonāli mainīgo vietējo produktu un garšīgā vīna brīnišķīgā kombinācija restorānā “Umb Roht” nodrošina atmiņā paliekošu garšas piedzīvojumu.

„Poplo”

Restorāns „Polpo” atrodas viesnīcas „London” pagrabstāvā. Ēkas vēsture iesniedzas 16. gadsimtā. Restorānā aizvien saglabājušās senajai arhitektūrai raksturīgās griestu velves. Šefpavārs Mario Johansons radījis ēdienkarti, kur Igaunijas tradicionālā virtuve ieguvusi Dienvideiropas temperamentu. Izmantojot tīras un aizraujošas izejvielas ar eksotisku akcentu, te ēdājus sagaida gan atpazīšanas prieks, gan arī patīkami pārsteigumi.

„Meat Market”

Nosaukumam, kas liecina par ēdienkartes koncentrēšanos uz gaļas ēdieniem, nevajadzētu atturēt šeit iegriezties veģetāriešus. Restorāns piedāvā arī plašu zivju un veģetāro ēdienkarti. Turklāt ne mazāku vilšanos tas nesagādās arī tiem, kas vēlas nobaudīt labi pagatavotu kokteili. „Meat Market” ticis apbalvots kā 2013. gada Igaunijas labākais restorāns.

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā