“Spēka avots” – Projekts “Grata Balva”

5. jūnijā kultūras centra GrataJJ mākslas galerijā MuseumLV tika atklāta konkursa izstāde “Spēka avots”, GRATA balva vizuālajā mākslā 2019. Atklāšanas ceremonijā divas balvas piešķīra galerija MuseumLV un ekspertu komisija.

Projekts “Grata Balva” vizuālajā 2019. ir nu jau par tradīciju izveidojusies Kultūras centra GrataJJ mākslas galerijas MuseumLV lielā vasaras konkursa izstāde. Grata balvas finansētājs ir ekoloģisko māju ražotne Grata Eco House.

Projektā piedalījās 126 mākslinieki, kopumā izstādē apskatāmi ap 200 mākslas darbiem. Dalībnieku vidū ir ne tikai Latvijas, bet arī Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas un Korejas mākslinieki.

“Grata balva vizuālajā mākslā” ir trīs naudas prēmijas katra €500 apmērā. Divas balvas piešķīra galerijas pārstāvji un ekspertu komisija izstādes atklāšanas ceremonijā. Tās ieguva Juris Ģērmanis un Aleksejs Naumovs.

Par trešās balvas likteni lems izstādes apmeklētāji, balsojot klātienē par sev tīkamāko mākslas darbu izstādes norises laikā.

Šogad visiem projektā iesaistītajiem māksliniekiem piedāvāja vienāda formāta – 40 x 40 cm audeklus, lai īpaši konkursam radītu mākslas darbu. Tieši šie darbi arī tiek vērtēti. Katram izstādes dalībniekam bija iespēja iesniegt eksponēšanai vēl vienu vai divus tematiski atbilstošus darbus, lai radītu mākslinieka personības kontekstu konkursa darbiem.

Mākslas darbi līdz skatītāju balsošanas beigām eksponēti, darbu aprakstā neminot autora vardu.

Konkursa izstādes tēma: “Spēka avots”. Spēka avots eksistē dabā un tam ir saistība ar pazemi un ūdeni, avots ir divu pasauļu savienotājs.

Avots ir atspirdzinājums. Spēka avotu mēs varam uztvert kā metaforu – artefakta radīšanas pamatcēloni – tas ir kaut kas, kas uzsākot ceļu no dzīlēm, dod mums dzīvības spēku, tas ir kas tāds, pie kā var atgriezties atkal un atkal, lai atjaunotos.

Mēs katrs esam unikāli, jo mūsu saknes ir citas, zeme, kurā tās aug ir cita un spēka avots ir katram savs, jo ūdens ir mainīgs, tas it enerģijas un iedvesmas pilns, katru reizi mēs nākam pie cita avota mainījušies un citādi.

Galerija Museum.lv un GRATA JJ
A.Pumpura iela,2
Izstāde apskatāma līdz 27. jūlijam

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā