Sky Beauty: novēršam estētiskas problēmas ar permanento grimu

Par permanento grimu jau esam runājuši ar Rīgas profesionālā mikropigmentācijas un kosmetoloģijas centra SKY BEAUTY speciālistiem. Un, ja toreiz mēs vairāk apspriedām grima uzklāšanu ar mērķi uzlabot uzacis, lūpas un acis, tad šoreiz vēlējos apspriest citu svarīgu virzienu: paramedicīnisko mikropigmentāciju un neveiksmīga permanentā grima un tetovējumu noņemšanu.

skybeauty_permanent2_1

Sākotnēji ierados, lai atrisinātu savu estētisko problēmu – baltus plankumus uz rokām un dekoltē zonā, kas radušies vitiligo ietekmē (tā ir slimība, kurai raksturīgs dabiskās ādas pigmentācijas zudums melanīna noārdīšanās dēļ – autora piezīme). No daudziem cilvēkiem biju dzirdējusi, ka pārspīlēju par šīs problēmas nopietnību. Man tika teikts, ka visu tikai iztēlojos, jo šie plankumi esot gandrīz neredzami. Bet es tos redzu, tie mani kaitina un nomāc, un es jau sen vēlējos kaut ko darīt lietas labā.

Nekad nebūtu iedomājusies par permanento grimu, bet, kad man tika piedāvāta šāda ideja, es nolēmu ne tikai izmēģināt šo metodi pati, bet arī pastāstīt mūsu lasītājiem par visu, ko tā var sniegt. Iespējams, ka arī kāds no jums cieš no līdzīgām problēmām un permanentais grims kā risinājums jums pat nav ienācis prātā.

Personīgā pieredze

Pie darba ar maniem baltajiem plankumiem ķērās permanentā grima speciāliste, kosmetoloģe ar medicīnisko izglītību Alina Vlasova. Viņa nekavējoties brīdināja: tā kā vitiligo ir autoimūna slimība, kas vēl aizvien nav pilnībā izprasta, atļauju veikt procedūru labāk lūgt dermatologam.

skybeauty_permanent2_3

Turklāt meistare vispirms piedāvāja izmēģināt procedūras efektivitāti uz nelieliem problēmas skartajiem laukumiem, lai pārliecinātos, ka āda pieņems pigmentu un neveidosies nekādas negatīvas reakcijas.

Kā šis process notiek? Alina vispirms uzņēma fotogrāfiju “pirms”, izvēlējās piemērotāko pigmenta toni un ķērās pie darba. Sāpes vai diskomfortu nejutu – tikai nelielu tirpšanu. Procedūras beigās tetovējuma vietās bija neliels apsārtums, kas līdz vakaram pazuda.

skybeauty_permanent2_4

Meistare stingri ieteica četras dienas nemitrināt apstrādātās vietas ar ūdeni: šajās vietās veidojas limfas un pigmenta “aizsargplēve”, kas klāj apstrādāto ādu. Un, ja to nomazgā, viss darbs ir izmests vējā. Kopumā mēs “aizkrāsojām” nelielus plankumus dekoltē zonā un uz kreisās rokas, un vienojāmies satikties atkal pēc dažām nedēļām.

Par gala rezultātu runāt vēl ir pāragri, bet varu komentēt to, ko redzu pusotru nedēļu pēc procedūras veikšanas. Īsumā: āda pigmentu ir pieņēmusi, un, ja nebūtu foto ar to, kā šīs vietas izskatījušās agrāk, tad es šodien pat vairs nevarētu atcerēties, kuras vietas ir aizkrāsotas.

skybeauty_permanent2_5

Protams, ka došos turpināt maskēt savus plankumus. Vasarā man ir gaidāmas kāzas, un es vēlos, lai fotogrāfijās rokas ar tik ļoti loloto gredzenu nenāktos “fotošopēt”, bet dekoltē zonu nevajadzētu smērēt ar tonnu tonālā krēma. Permanentais grims ir daudz noturīgāks risinājums, kam nenāk līdzi arī citas problēmas.

Jautājam speciālistei

Kā jau minēju, pēc procedūras nolēmu noskaidrot, kādas vēl estētiskās problēmas spēj risināt permanentais grims. Un Alina laipni atbildēja uz visiem maniem jautājumiem.

skybeauty_permanent2_master

Kādas vizuālās problēmas, izņemot neideālas uzacis, lūpas un skropstas atrisina permanentais grims? Patiešām, estētisko problēmu, kuras risina permanentais grims, saraksts ir visai garš. Tās ir dishromija (pigmenta trūkums), rētas, strijas un vitiligo. Un, protams, ar permanento grimu var izlabot neveiksmīgu permanento grimu un tetovējumus. Ar šīm procedūrām arī sāksim.

Ir vairākas darba metodes, atkarībā no laika, kas pagājis kopš nekvalitatīva permanentā grima uzklāšanas. Tā ir pigmenta noņemšana ar lāzeru vai īpašu vielu – permanentā grima noņēmēju.

Jebkurā gadījumā vispirms tiek noņemts iepriekšējais pigments, un tikai tad varam domāt par jauna pigmenta uzklāšanu.

Lāzers sadala lielas pigmenta daļiņas mazākās, lai tās izvadītu pa limfātisko sistēmu, jo mūsu šūnas pašas izdarīt to nespēj. Savukārt noņēmēju lietojam tad, kad pigments jau ir pārāk dziļi iegājis dermā, iekapsulējies un ir radušās rētas. Lāzers šo pigmentu vairs nevar “aizsniegt”. Tās ir divas dažādas metodes. Visbiežāk nākas apvienot abas.

Cik ilgs laiks nepieciešams, lai noņemtu permanento grimu? Tas ir atkarīgs no tā, cik slikti un cik sen ir uzklāts permanentais grims, cik daudz pigmenta izmantots un cik dziļi tas ir ievadīts. Ja tās ir modernas tehnikas, taču neveiksmīgi veiktas, tad ir paveicies, un var iztikt ar 1-2 noņemšanas procedūrām. Ja tas ir vecs un jau sadzijis permanentais grims, var būt nepieciešamas pat 10 procedūras. Un, kas ir svarīgi, mēs varam veikt tikai vienu procedūru mēnesī.

Cik ātri pēc noņemšanas ir iespējams uzklāt jaunu grimu? Starp visām permanentā grima procedūrām ir jāpaiet mēnesim – starp noņemšanu, starp noņemšanu un uzklāšanu. Mēs skaram audus, un ādas atjaunošanās, kā zināms, notiek 26-28 dienas. Pirms jebkādas turpmākas iejaukšanās ir jāpaiet pilnam audu atjaunošanās ciklam.

permanent1

Vai tas ir sāpīgi? Diemžēl noņemšana ir diezgan sāpīga. Protams, lietojam ļoti labus atsāpināšanas līdzekļus. Bet mēs varam atsāpināt tikai ādas virsmu, bet visa iedarbība ir dziļāka. Tas ir nepatīkami, taču diezgan ātri. Apstrāde ar lāzeru aizņem apmēram divas minūtes, noņemšanas līdzeklis – aptuveni 15.

Kā ar tetovējumiem? Jā, noņemam arī neveiksmīgus tetovējumus. Ja tetovējums ir apjomīgs, mēs sadalām darbu vairākos posmos. Nav iespējams uzreiz noņemt attēlu, kas aizņem visu muguru. Tas būs ilgi un sāpīgi, kas nav īpaši labi veselībai. Labāk ir plānot noņemšanu vairākos piegājienos.

Ko darīt, ja attēli ir krāsaini? Strādājam ar neodīma lāzeru, kas noņem tikai standarta, nekrāsainus tetovējumus. Ar krāsainiem tetovējumiem tiek galā cits lāzers, kurš, cik man zināms, Latvijā nav pieejams.

Vai tetovējuma vecumam ir ierobežojumi? Pilnīgi svaigus tetovējumus noņemt nevaram – jāgaida tas pats mēnesis. Bet ar vecajiem tetovējumiem nav nekādu problēmu – varam noņemt.

skybeautypermanent2_1

Parunāsim par rētām. Kādas rētas var nomaskēt ar permanento grimu, un kādas rētas nomaskēt nav iespējams? Gandrīz visas rētas ir iespējams nomaskēt, ievadot pigmentu, kas pēc iespējas vairāk atbilst ādas krāsai. Bet ir nianse ar rētas blīvumu – ir elastīgas rētas, kas labi uzņem pigmentu, bet ir arī cietas, kas to atgrūž. Visbiežāk tās ir keloīdu rētas. Kad klients ierodas uz vizīti, mēs saprotam rētas stāvokli un vai nu pieņemam uz procedūru, vai diemžēl atsakāmies.

Kā ir ar rētām no laika viedokļa? Ar svaigām rētām noteikti nav iespējams strādāt. Rētu veidošanās pēc traumas ilgst apmēram sešus mēnešus. Šajā periodā par iejaukšanos, protams, nevar būt ne runas. Citu kontrindikāciju nav.

Vai tas pats attiecas arī uz strijām? Jā, nomaskējam tās ādas tonī, lai tās nav tik pamanāmas. Bet jāsaprot, ka gan rētu, gan striju gadījumā koriģējam tikai ādas krāsu, tekstūru ar permanento grimu mainīt nav iespējams. Āda ir deformēta, un tā paliks deformēta arī pēc pigmenta uzklāšanas. Šī problēma ir jārisina citos veidos. Taču gan rētas, gan strijas pēc permanentā grima noteikti vairs nebūs tik pamanāmas – tas ir rezultāts, ko varam dot.

Svarīgi! Pirms došanās uz permanentā grima procedūru, pēc laktācijas perioda beigām obligāti jāpaiet vienam vai diviem mēnešiem, lai atjaunotos hormonālais fons, pretējā gadījumā āda pigmentu var neuzņemt vai tā tonis var mainīties.

Vēl daži jautājumi par vitiligo. Diemžēl ir ļoti maz informācijas, par to, ka vitiligo plankumus var maskēt ar permanento grimu. Patiesībā tas ir patiešām labs problēmas risinājums.

ir ar kontrindikācijām? Ar vitiligo viss nav tik vienkārši kā ar rētām un strijām. Uzklāt permanento grimu šajā gadījumā, kā jau teicu konsultācijā pirms procedūras, varam tikai ar dermatologa atļauju, lai izvairītos no liekām problēmām.

Slimība nav pilnībā izpētīta un nav līdz galam izprasta, tāpēc ir jārīkojas ārkārtīgi uzmanīgi. Arī šajā gadījumā ir dažādas slimības stadijas. Aktīvajā stadijā, kad plankumi veidojas, nav jēgas sākt ar tiem strādāt.

u veikšanas iespēja ir atkarīga arī no ādas tekstūras. Ir vitiligo gadījumi, kad melanīna šūnas vēl ir saglabājušās, plankumi nav tik balti, fibroblasti joprojām ražo kolagēnu. Šādos gadījumos varam strādāt. Un ir situācijas, kad vitiligo rezultātā āda ir kļuvusi gandrīz “mirusi”, īpaši uz jau tā raupjajām vietām – elkoņiem, ceļiem. Plankumi ir ļoti balti, āda ir tik blīva, ka pigments nav noturīgs.

skybeauty_permanent2_6

Kurās zonās jūs neuzņematies maskēt plankumus? Izņemot iepriekšminētos elkoņus un ceļgalus, nav jēgas strādāt ar padusēm un kaunuma lūpām. Rezultātu ir gandrīz neiespējami sasniegt.

Tumši plankumi?

Nē, tumšus plankumus nevarēs maskēt ar gaišu pigmentu. Šeit vajag ķerties pie lāzera un citām dermatologa ieteiktām procedūrām. Vienīgais gadījums, kad varam uzņemties tumšu ādas zonu maskēšanu, ir tad, kad runa ir par asinsvadu ietekmi. Un tad varam runāt tikai par nelieliem labojumiem, nevis par pilnīgu pārklājumu.

Kā sagatavoties procedūrai, ko nedarīt pēc tās? Nekāda iepriekšēja sagatavošanās nav nepieciešama, bet pēc tam, kā jau teicu, mitrināt apstrādātās vietas nav ieteicams četras dienas tad, ja ar pigmentu tiek maskēts kāds laukums, vai septiņas dienas gadījumos, kad tiek uzklāts permanentais grims.

Profesionālās mikropigmentācijas
un kosmetoloģijas centrs SKY BEAUTY
Adrese: Bērzaunes 7, Rīga (VEF kvartāls)
Darba laiks:
Pirmdiena – piektdiena / 10.00-19.00,
Sestdiena / 10.00-16.00
Pieraksts pa tālruni: +371 248 86 555
vai rakstot e-pastu: admin@skybeauty.lv

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā