Signes Meirānes mandeļu našķu receptes, ko izmēģināt kopā ar bērniem

Gatavot kopā ar bērniem ir jautri, turklāt bērni var būt lieliski palīgi virtuvē! Pat bērni, kuriem nav lielas pieredzes virtuvē, labprāt gatavo, jo norises pie plīts nereti atgādina īstu burvestību un rezultāts sniedz prieku, gandarījumu un pilnu vēderu.

Ja jums šķiet, ka našķu gatavošana majās ir ķēpīga un sarežģīta, tā nebūt nav! Signe Meirāne aicina izmēģināt dažas vienkāršas receptes, kas var izrādīties īsts atklājums gan vecākiem, gan bērniem. Gatavojot našķus, daudz laika ietaupīs izejvielas, kas noder dažādās receptēs.

Mandeļu sviests

Nepieciešams:
260 g mandeļu (130 g grauzdētu un 130 g negrauzdētu)
1–3 ēd.k. lazdu riekstu eļļas (ja nepieciešams)
1/4 tējk. vaniļas pulvera vai 1/2 vaniļas pāksts sēklu
Šķipsniņa jūras sāls
15 ml kļavu sīrupa, ja gribas vairāk salduma

Virtuves kombainā liek riekstus. Sākumā blendē tos ar pilnu ātrumu, tad samazina līdz vidējam un blendē 9‒12 minūtes, līdz izveidojas vidēji krēmīga pasta. Ja pēc 6–7 minūtēm šķiet, ka krēmīgums neveidojas, var pievienot lazdu riekstu eļļu.

Pašās beigās pievieno pārējās sastāvdaļas un blendē vēl minūti, līdz izveidojas biezs krēms. Ja sviestu gribas saldāku, to papildina ar kļavu sīrupu. Pilda burciņās un uzglabā ledusskapī 2‒3 nedēļas.

Mandeļu sviesta trifeles

Nepieciešams:
75 g mandeļu sviesta
70 g auzu pārslu
200 g mīkstu, sulīgu dateļu bez kauliņiem
Kakao

Smalki sablendē auzu pārslas, pievieno mandeļu sviestu un dateles, turpina blendēt. No sākuma masa būs drupenāka, bet pēc brīža tā sajauksies un kļūs lipīga. Veido bumbiņas un ēd tāpat vai apviļā kakao. Trifeles var uzglabāt slēgtā traukā ledusskapī.

Banānu un mandeļu sviesta smūtijs

Nepieciešams:
1 ēd.k. mandeļu sviesta
1 liels, mīksts, gatavs banāns (nomizots)
250 ml sojas vai mandeļu piena

Liek visu blenderī, sablendē krēmīgā kokteilī (vismaz 1–1,5 minūtes) un pasniedz.
Ievēro! Jo gatavākus banānus izmantosi, jo smūtijs būs saldāks. Šai receptei droši vari izmantot arī banānus ar melnumiņu.

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā