Septiņi fakti, kas jāzina par seriāla “Troņu spēle” noslēguma sezonu

Ziema ir klāt, un fantāzijas sāgas “Troņu spēle” noslēdzošā sezona arī. Kaut arī atbilde uz jautājumu, kurš tad īsti iesēdīsies Dzelzs tronī, tiek turēta ļoti lielā noslēpumā, tomēr populārā seriāla fani steidz dalīties ar saviem minējumiem un pieejamo informāciju.

Visā pasaulē iecienītais seriāls “Troņu spēle” ar noslēdzošo, 8.sezonu pie skatītājiem atgriezīsies jau pirmdien, 15.aprīlī televīzijas kanālā FOX. Lūk, daži fakti un fanu teorijas par to, kas gaidāms noslēdzošajā sezonā.

Būs skatāma lielākā kauja kino seriālu vēsturē

Jau tagad ir zināms, ka astotajā sezonā viena no galvenajām epizodēm būs trešajā sērijā iekļautā lielā kauja pie Ziemmalas. Nežēlīgā un nepieredzēti brutālā kauja būšot kas pilnīgi līdz šim nebijis. Ne velti tā Ziemeļīrijā tika filmēta naktīs, vienpadsmit nedēļas pēc kārtas – lietū, vējā, sniegā, salā, zirgu mēslos un dūmos. Kāda slavena aktrise pat ŗeiz esot noģībusi, tādēļ no filmēšanas atlaista ātrāk.

Varētu mirt daudzi no galvenajiem varoņiem

Kā zināms, par vienu no seriāla pievilcīgākajiem momentiem tiek uzskatīts fakts, ka pasargāts nav neviens no galvenajiem tēliem. Ikviens no tiem var mirt jebkurā brīdī.

Baumo, ka lielajā Ziemmalas kaujā vienuviet būs redzami tik daudz galveno varoņu kā nekad agrāk kopš seriāla pirmizrādes, tostarp Ārija Stārka (Meisija Viljamsa), Džons Sniegs (Kīts Herringtons), Dinerīsa Tārgārjena (Emīlija Klārka), Tīrions Lannisters (Pīters Dinkleidžs), Briena no Tārtas (Gvendolīna Kristija), Sansa Stārka (Sofija Tērnere).

Taču, iespējams, cīņā kritīs ne viens vien skatītāju iemīļots un ienīsts tēls. Austrālijas pētnieki Reidars Līstads un Bendžamins Brauns pat saskaitījuši, ka septiņu sezonu laikā ir miruši 186 no 330 svarīgiem tēliem. Lielākoties – no grieztām brūcēm kaklā vai nāvējošiem ievainojumiem, indes vai uguns liesmās.

Jāmirst būs arī karalienei Sersejai Lannisterai

Nešpetnā Septiņu valstību karaliene Serseja Lannistera (Lēna Hīdeja) ir kļuvusi par īstu, tradicionālu nelieti un nodevēju. Ja atceramies, viņa iepriekš pamanījās tiktāl nokaitināt savu brāli un mīļāko Džeimsu Lannisteru (Nikolajs Kosters-Valdavs), ka viņš vienkārši aizbēga. Ja Džeimss pa ceļam nekur nepazudīs, tad, iespējams, viņš varētu atgriezties pie Sersejas un nogalināt viņu. Kulta seriāla fani ir visai pārliecināti, ka karaliene mirs vēl pirms sezonas beigām, lielais jautājums ir par to, kurš viņu nogalinās. Džeimss Lannisters ir tikai viena no versijām, kas sakņojas senos mītos.

Bet tikpat nešpetns raksturs esot arī Lēnai Hīdejai, kura pirms piekrišanas atveidot Serseju esot pieprasījusi iekļaut līgumā punktu, ka viņai nekad nebūs kopīgu ainu ar Džeromu Flinnu, kas atveido Bronu. Abiem bijušas attiecības, kas beigušās visai slikti.

Ļoti sarežģītā filmēšana notikusi pilnīgā slepenībā

“Troņu spēle” ir seriāls, kurā dažādas cīņas notiek teju nemitīgi. Taču Islandē dzimušais aktieris Halfurs Juliuss Bjornsons, kas atveido Gregoru “Kalnu” Kleganu, atzinis, ka jaunās sezonas filmēšana ir bijusi vissarežģītākā. Bjornsonam pirmo reizi četru sezonu laikā nācies divreiz filmēt kādu triku. Savukārt lielās kaujas filmēšanas laikā Ziemeļīrijā pat bijusi pieprasīta gaisa telpas slēgšana gan lidmašīnām, gan droniem.

Astotajā sezonā būs daudz atsauču uz pirmo sezonu

Ārijas Stārkas atveidotāja Meisija Viljamsa atzinusi, ka pirms noslēguma sezonas ir vērts vēlreiz noskatīties pirmās sezonas sērijas. Viljamsa stāstījusi, ka pēc tam, kad uzzinājusi noslēgumu, viņai nācies vēlreiz noskatīties pirmo sezonu.

Acīgākie fani atsauces uz pirmo sezonu jau ir pamanījuši jaunajos reklāmas video, kurā Dinerīsas vadītā armija dodas uz Ziemmalu, maršējot līdzīgi kā Roberta Barateona armija maršēja pašā pirmajā “Troņu spēles” sērijā.

Vai Dzelzs tronī sēdīsies Džona Sniega un Dinerīsas Tārgārjernas bērns?

Ja atceramies, iepriekšējās sezonas noslēgumā Džons Sniegs (Kits Herringtons) uzzināja patiesību par saviem vecākiem. Džons ir Neda Stārka (Šons Bīns) māsas Līenas Stārkas (Ešlinga Frančosī) un Raigara Tārgārjena (Vilfs Skaldings) dēls. Šim faktam, visticamāk, būs ļoti svarīga nozīme tālākajās Džona un Dinerīsas Tārgārjenas (Emīlija Klārka) attiecībās. Iespējams, Pūķu pavēlniece ir gaidībās, taču tikpat labi iespējams, ka abi uz kādu laiku pašķirsies. Galu galā tagad iznāk, ka Dinerīsa ir Džona tante.

Ja atceramies, tad pērn Skotijā laulības ostā iestūrēja arī Džona Sniega lomas atveidotājs, aktieris Kīts Herningtons, kurš par sievu apņēma Igritas lomas atveidotāju Rozu Lesliju.

Noslēguma sezonā būs tikai sešas sērijas

Jaunajā, 8.sezonā gaidāmas vien sešas sērijas ierasto desmit vietā. Toties neviena no tām nebūs īsāka par 50 minūtēm. Divas noslēguma sērijas ilgšot pat 80 minūtes. Notikumi balstīsies uz Džordža R.R. Mārtina melnrakstiem un scenāristu sarunām ar rakstnieku. Tieši tādēļ, ka grāmata vēl nav pabeigta, jaunās sezonas scenārijs tapa “no nulles” un tā filmēšana ilga vairāk nekā astoņus mēnešus. Tiesa, katrai sērijai tika atvēlēti aptuveni 13 miljoni eiro, tādēļ kopējās izmaksas var salīdzināt ar pamatīgas megafilmas budžetu.

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā