Rīgas zoodārzs svin Dzīvnieku ģimeņu dienas

Rīgas zooloģiskajā dārzā jau tradicionāli tiek rīkoti Dzīvnieku ģimeņu dienas Zoodārzā pasākumi, kuru laikā īpaša uzmanība tiek pievērsta dzīvnieku ģimenēm un mazuļu audzināšanas īpatnībām.

Par šī gada “Gimeņu dienu” “īpašo viesi” nu kļuvis 7.maijā dzimušais zebrēns, kurš pirmajā pastaigā āra aplokā devās jau 2 dienu vecumā jaunās mātes Danias modrā uzraudzībā.

Tēvs Zdeneks gan uz savu pirmdzimto bija spiests noskatīties caur žoga režģiem, jo bažas, ka tēva vētrainā sasveicināšanās tievkājainajam zebru puikam vēl nav pa spēkam. Gan jāatzīst, ka zebru mazuļi ir īsti paraugbērni, jo kājās slienas uzreiz pēc piedzimšanas un mātei gatavi sekot jau pirmajā dzīves dienā.

Rīgas zoodārza Čapmana zebru saime (tēvs un divas mātes) ir samērā jauna – 6 līdz 7 gadus vecajiem dzīvniekiem šis ir pirmais mazulis un tāpēc vēl jo lielāks prieks, ka māte Dania nebūt nebija apmulsusi par jauno statusu un prasmīgi sāka barot savu jaundzimušo.

Diemžēl pirms 9 gadiem, kad Rīgas zoodārzā piedzima līdz šim pēdējais zebrēns, tas aizgāja bojā tieši mātes nevērības dēļ. Jāpiezīmē, ka Čapmana zebras šovasar paredzēts pārvietot uz jauno “Āfrikas savannas” ekspozīciju kompleksu, kur tām būs jādala dzīves telpa ar antilopēm un žirafēm.

Mazuļa piedzimšana gan pārcelšanos varētu aizkavēt, jo vecāki, citu dzīvnieku klātbūtnē var palikt nervozi un agresīvi. Bet šobrīd spriganais zebru puika gaida ciemiņus aplokos netālu no žirafu skatu laukuma.

Šajās brīvdienās, 11. un 12. maijā Rīgas zoodārzs aicina uz fotoorientēšanos.

Ceļa lapu var saņemt pie ieejas vai lejupielādēt Zoodārza mājaslapā. Atpazīstot un apmeklējot attēlotās vietas, varēsiet uzzināt, kā dažādi dzīvnieki rūpējas par saviem mazuļiem.

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā