Riga Fashion Week: paziņoti 16. Latvijas modes gada balvas uzvarētāji

12. oktobrī Digitālās mākslas centrā notika 16. Latvijas modes gada balva 2020. Katru gadu Baltijas Modes federācija kopā ar modes industrijas ekspertiem nosaka labākos savas jomas speciālistus.

rfw2021_16premija_10

Tā kā dizaineri arvien lielāku uzmanību pievērš vides jautājumiem, šogad balvu papildināja nominācija “Labākais ilgtspējīgas modes zīmols”. Vēl vienu jaunu nomināciju nosaka digitalizācijas tendence — “Labākā digitālā prezentācija”.

rfw2021_16premija_7

Ceremonijas ietvaros tika izsludināti uzvarētāji 13 nominācijās. Balvu “Gada debija” ieguva zīmols “For lovers and trees” — to radījušas divas dizaineres, kuras nav vienaldzīgas pret dabu — Agnese un Kristīne. Nominācijā “Radošākā modes skate” apbalvota latviešu zīmola One Wolf dizaineres Agneses Narņickas modes skate, kas norisinājās Rīgas ielās.

rfw2021_16premija_6

Ņemot vērā, ka aizvadītais gads ir kļuvis par impulsu digitālās industrijas attīstībai, nominācijām ir pievienojusies pozīcija “Par labāko digitālo prezentāciju”, kurā apbalvots Reinis Krūmiņš ar digitālo modes skati “Viss redzamais no neredzamā sākas”. rfw2021_16premija_5

Balvu kategorijā “Gada oriģinālākais modes skates multimediju noformējums” ieguva stilists un zīmola Volga Vintage radītājs Sergejs Hatanzejskis. Savukārt latviešu demi-couture apģērbu zīmols Iveta Vecmane ieguva balvu “Labākais reklāmas kampaņas imidžs”, kā arī saņēma balvu no projekta partnera Samsung — viedpulksteni Galaxy Watch 4.

rfw2021_16premija_8

Nominācijā “Gada labākais laikmetīgo rotu dizainers” kā uzvarētāju žūrijas locekļi vienbalsīgi nosauca zīmolu Maija Vītola. “Kad griežu materiālus ar rokām, man šķiet, ka materiāls stāsta savu stāstu, ļaujot man radīt darbus, kas ir unikāli skulpturāli manas pasaules attēlojumi. Rotaslietas kļūst par saikni starp pasaules uztveri un cilvēku,” – stāsta zīmola dizainere Maija Vītola.

rfw2021_16premija_4

Pievēršot uzmanību ētikas un vides jautājumiem, viena no balvas nominācijām ir veltīta atbildīgai pieejai apģērbu kolekciju veidošanā — “Labākais ilgtspējīgas modes zīmols”. Par uzvarētāju kļuva zīmola “Baiba Ladiga” dizainere Baiga Ladiga – Kobajaši. Dizainere strādā ar dabīgiem materiāliem, pievēršot īpašu uzmanību kvalitātei un seko bezatkritumu (zero-waste) modes principam.

rfw2021_16premija_3

Apbalvojumu “Modes un dzīvesstila žurnāla oriģinālākais vāks” saņēma mākslas un modes žurnāls “Jezga”. Savukārt kategorijā “RFW pieprasītākā modele 2020. gadā” žūrijas locekļi izcēla divas meitenes no modeļu aģentūras “Vacatio” — Sindiju Šulci un Amandu Krūzi.

rfw2021_16premija_2

Pēdējo, bet ne maznozīmīgāko apbalvojumu kategorijā “Balva par ieguldījumu modes industrijas attīstībā Latvijā” piešķīra Baltijas Modes federācijas prezidente Jeļena Strahova. Par uzvarētāju šajā nominācijā kļuva modes māksliniece un grāmatas “Piecdesmit gadi Rīgas modē” autore Asnate Smeltere.

rfw2021_16premija_11

“Es pateicos Rīgas modes nedēļās komandai par mana darba novērtējumu, tik tiešām, gandrīz vai mūža garumā. Manā   modes ceļā ir   bijuši trīs  cēlieni: Pirmais — Rīgas Modeļu nams, tad “Salons A”, un tad  tapa grāmata “Piecdesmit gadi Rīgas modē”.

Šajā  brīnišķīgajā profesijā — modes dizainā, radot  un iezīmējot mūsu laikmeta ainu, ieklausieties savā intuīcijā. Tad Jūs nekad neapmaldaties modes labirintos, kurās tik viegli pazust,” – stāsta Asnate Smeltere. rfw2021_16premija_1

Šogad balvas pasniedza: dziedātājs un komponists Markus Riva, dziedātāja Samanta Tīna, žurnālu “Lilit” un “Lilit Look” galvenā redaktore Kristīne Rudzinska, žurnālu “L’Officiel Baltic” un “LIFE” galvenā redaktore Līga Zemture, radiostacijas EHR mārketinga direktore Svetlana Kovale un EHR Russkije Hiti zīmola menedžere Jeļena Gricuka, influenceri Anete Ozoliņa un Evelīna Pārkere, fotogrāfs Miks Užāns, mārketologs Niks Jansons un Baltijas modes federācijas prezidente Jeļena Strahova.

Šoruden RĪGAS FASHION WEEK notiks no 12. līdz 16. oktobrim. Sekojiet RFW jaunumiem sociālajos tīklos FacebookInstagram un www.rfw.lv.

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā