Rīgā ar lekciju viesosies ievērojamais amerikāņu mākslinieks Trevors Peglens

Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle aicina uz amerikāņu mākslinieka Trevora Peglena lekciju „Planēta ir sensors”.

Trevors Peglens ir pirmais mākslinieks, kurš sadarbībā ar Masačūsetas Tehnoloģiju institūtu (MIT) savu mākslas darbu palaidis Zemes orbītā, kā arī radījis radioaktīvo skulptūru aizliegtajā Fukušimas zonā, Japānā. Britu medijs The Guardian mākslinieku ir nodēvējuši par “šī brīža konceptuāli aizraujošāko politisko mākslinieku”.

Savā lekcijā Rīgā Trevors Peglens prezentēs vairākus projektus, kuru ietvaros viņš ir pētījis planētu mēroga uztveres sistēmas – no šķiedru optikas kabeļiem zem okeāniem un izlūksatelītiem Zemes orbītā līdz autonomām sistēmām un mākslīgā intelekta tīkliem, kas tagad aizpilda mūsu dzīves visintīmākās daļas.


Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles ietvaros Sporta2 kvartālā ir aplūkojama viena no Peglena veidotajām fotogrāfiju sērijām, kas attēlo fizisko infrastruktūru, uz kuras balstās mūsu šķietami neredzamais globālais tīmeklis, un kura nozīmīgākā sastāvdaļa ir zemūdens kabeļi. Šie kabeļi ir interneta fiziskā struktūra, un vairāk nekā 99% pasaules datu ceļo pa optiskās šķiedras kabeļiem, kuri krustu škērsu, līdz pat 6000m dziļumam, klāj okeāna gultni. Līdzīgi kā citi Peglena darbu, arī šī fotogrāfiju sērija padara redzamu to, kas parasti tiek apslēpts.

29.augustā / plkst.18.00
Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes ēkā
Rīga, Kronvalda bulv., 4) un
Iieeja bezmaksa

foto: preses foto, macfound.org

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā