RIBOCA: Ko nepalaist garām septembrī?

Lai pārsātinātajā rudens notikumu kalendārā neapjuktu, Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles organizatori izceļ 5 svarīgākos septembra notikumus, kas izstādes apmeklējumu lieliski papildinās ar saistošu un izglītojošu saturu.

1. Padziļināta tūre pa biennāles norišu vietām

Jau šonedēļ aicinām izmantot unikālu iespēju padziļināti uzzināt par biennāles izstādes koncepciju, pievienojoties pirmās biennāles kuratores Katerinas Gregos vadītajām ekskursijām angļu valodā sekojošos datumos:

– ceturtdien, 6.septembrī plkst. 18.30 Sporta2 kvartālā,
– piektdien, 7.septembrī plkst. 18.30 Andrejsalā,
– sestdien, 8.septembrī plkst. 13.00 LU bijušajā Bioloģijas fakultātes ēkā.

Dalība ekskursijās ar derīgu biennāles izstādes biļeti

2. Mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts”

Mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts” ietvaros no plkst.18.00 līdz plkst.01.00 Rīgas iedzīvotāji un viesi tiek aicināti bez maksas iepazīt izstādi bijušajā Bioloģijas fakultātes ēkā, Sporta2 kvartālā, mākslas centrā Zuzeum, Kaņepes Kultūras centrā un bijušās tekstilrūpnīcās Boļševička teritorijā.

Vakara gaitā tiks piedāvāti pasākumi dažādām gaumēm – gan bingo spēle ar britu karalisko akadēmiķi Maiklu Lendiju, Saskijas Holmkvistas konceptuālās ekskursijas pa Rīgu, Joena Vedela performance “Kad mēs esam tagad?”, kā arī skaņu eksperimenti N.M.O. perkusiju tehno dueta koncertā un 80-to gadu lenšu ierakstu diskotēkā kopā ar DJ Raiti bārā “Brick bar”.

Bijušās tekstilrūpnīcas Boļševička teritorijā  (Ganību dambis 30)

3. Sarunas gleznotāju kopsapulcē

Ceturtdien, 13. septembrī, plkst. 19.00 uz sarunu – gleznotāju kopsapulci “Mantkārība ir laba” aicina mākslinieks un Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļas vadītājs Andris Eglītis, somu mākslinieks Tēmu Korpela (Teemu Korpela) un mākslas kritiķis Indreks Grigors (Indrek Grigor) no Igaunijas. Kopā viņi meklēs atbildes uz jautājumu “Kas nosaka mākslas vērtību un vērtību mākslā?”.

Saruna angļu valodā norisināsies bijušās tekstilrūpnīcas Boļševička teritorijā esošajā “Brick bar” (Ganību dambis 30)

4. Laikmetīgās dejas perfomances LNMM

Otrā septembra nedēļas nogalē, 15. un 16.septembrī, notiks amerikāņu mākslinieces Aleksisas Bleikas (Alexis Blake) performance “Gleznotās sievietes alegorija” (Allegory of a Painted Woman).

Perfomance, kas savu pirmizrādi piedzīvoja jūnijā jau ir guvusi lielu publikas atsaucību, tāpēc septembrī tā tiek demonstrēta atkārtoti.

Pēc ceļojuma no Romas, kur māksliniece pētīja sieviešu pozas itāļu glezniecībā un tēlniecībā no renesanses līdz modernismam, māksliniece atveidoja šo pozu arhīvu, kas vēlāk tika izmantots performances horeogrāfijas veidošanā. Performances notiks divreiz dienā – plkst. 14.00 un plkst. 15.30; ieeja ar derīgu LNMM pastāvīgās ekspozīcijas vai biennāles izstādes biļeti.

Latvijas Nacionālās mākslas muzeja 3.stāva vestibilā

5. Eksperimenti maņu darbnīcās

Kopīgi pieredzēt un izpētīt dažādas maņas aicina holandiešu mākslinieks Eds Šautens (Ed Shauten), kur kopā ar mākslinieku katru reizi tike iepazīsts ne tikai kāds no RIBOCA izstādes mākslas darbiem, bet arī dalībniekue maņu iespējas un to neizmantptais potenciāls.

Darbnīcu sērija ir patiešām aizraujoša un tuvākās no tām gaidāmas septembra nogalē, laikā no plkst. 13.00 līdz plkst. 16.00.

Bijušajā LU Bioloģijas fakultātes ēkā (Kronvalda burlvāris 4)

Redzes sajūtas — 15. septembris;
Skaņas aprises — 29. septembris.

https://www.rigabiennial.com

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā