Ceļojām pa Latviju: Interesantie pili un muižas

TMežeckaja_krug

 Šogad vasara gan priecē mūs ar karstumu, gan sarūgtina ar lietaino laiku un liek aizdomāties ne tikai par pludmales atpūtu. Šim gadījumam mēs piedāvājām jums brīvdienās doties uz vienu no Latvijas pilīm vai muižām. Mēs izvelējamies piecas pēc mūsu viedokļa interesantas vietas.

Ungrurmuiža 
Ungurmuiža, Raiskuma pagasts, Pārgaujas novads

ungurmuiža_1

Vienīgā koka muiža baroka stilā Latvijā, saglabāta no 18. gs. līdz mūsdienām. Viesi var ne tikai apskatīt grezno interjeru, ber arī sajust balles un krinolīnā gadsimta atmosfēru.

Ungurmuiza_3

Vasarā zem klajas debess var izbaudīt klasiskās mūzikas skanējumu, bet ziemas sezonā ciemos aicina Ungurmuižas Mūzikas un vīna vakari. Izstāžu zālē apskatāmas latviešu mākslinieku darbu izstādes.

ungurmuiža_2

Šeit var organizēt dažādas svinības: kāzas, konferences, dzimšanas dienas un izvietot ap 60 viesiem. Vēl  jums piedāvās ekskursiju pa muižu un pēc tam mielastu restorānā, kur gatavo no sezonālajiem produktiem. Aktīvai atpūtai ir arī velo noma, var apskatīt vietējo dabas krāšņumu. Bet var arī pastaigāties pa muižas parku. Starp citu ziemā vietējais dīķis pārtop pār slidotavu.

Tiem kas vēlās palikt pa nakti piedāvā istabas Kungu mājā, tur jūs kaut uz brīdi varēsiet sajust sevi par īstu muižas saimnieku.

Smuku muiža
Pārslas, Remtes pagasts, Brocēnu novads

Smuku muiža ir slavenā ar savu vēsturi un daiļu ainavu muižas apkartnē. Tagad tā ir pilnīgi labiekārtotā pilnvērtīgai atpūtai. Kādreiz šeit dzīvoja un strādāja latviešu rakstnieks, dzejnieks un mākslinieks Jānis Jaunsudrabiņš.

Tagad šeit ir iespēja rīkot konferences, seminārus, svinēt kāzas (piedāvā arī fotogrāfa, dekoratora pakalpojumus, kāzu auto un svētku torti) vai citu pasākumu vai vienkārši atpūsties brīvdienās.  Jūsu ērtībām piedāvā numurus viesu namos, brīvdienu mājas vai telšu vietās.

Gurmanus sagaida vakariņas medniekiem ar dažādiem ēdieniem. Bet tiem kam patīk aktīva atpūta piedāvā ekskursiju pa muižas kompleksu, makšķerēšanu (iespējama arī makšķerēšanas piederumu, zivju kūpinātavas un grila noma), sporta spēles un pirti.  Ir iespēja iznomāt lapeni un piknika vietas.

Bet romantiķi un jaunlaulātie varēs iestādīt īstu dzimtas koku mīlestības alejā vai pārkas zonā. Papildināt stādījumu var ar atmiņas plāksnīti kur būs ierakstīti jūsu vārdi un datums. Vēlāk jūs varēsiet atbraukt un verot kā aug jūsu koks.

Jaunpils
Pils, Jaunpils, Jaunpils novads

jaunpils_1

Gribat iejusties viduslaikā atmosfērā un apciemot pili uzceltu XIV gadsimtā? Tad jums noteikti uz šejieni. No sākuma var doties ekskursijā pa pili ar mūku, atslēgu glabātāju vai pils kalpiem. Vai arī uz nakts pastaigu pa senajiem pagrabiem ar iespēju satikt labo spociņu. Izklausās mazliet baigi, bet ļoti aizraujoši, vai nē? Īstie romantiķi varēs pavadīt kāzas viduslaiku stilā un pat dzirdēt sev par godu Lielgabala šāvienu.

jaunpils_3

Jebkurām svinībām ir paredzētas dažādas banketu zāles. Viesus ( ap 80 cilvēkiem) var izvietot mājīgos apartamentos, piemēram barona un baroneses istabas vai numuros viduslaiku stilā.
jaunpils_2

Jūs varat apmeklēt pils muzeju, paklausīties minnezingera(viduslaiku dzejnieks-dziedātājs) dziedājumu, nomāt viduslaiku kostīmus un pat saņemt indulgenci. Jā, pat tāds pakalpojums tur ir. Joks, protams, bet ja nu nostrādās

jaunpils_4

Un bez viduslaiku ēdieniem jūs arī nepaliksiet. Jūs pabaros viduslaiku krogā. Vienīgais ka vakariņu jāpasūtā dienu iepriekš vizītei.

Vēl šeit rīko dažus pasākumus un svētkus. Ar īstajiem bruņinieku turnīriem,  priekšstatiem, viduslaiku izklaidēm, gadatirgum, dejām un uguns šoviem uz ūdens.

Šlokenbeka muiža
“Šlokenbekas muižas ansamblis”, Milzkalne,
Smārdes pagasts, Engures novads

Vai plānojiet savas brīvdienas Kurzemes pusē? Noteikti iegriezieties Šlokenbekas muižā – vienā no retajiem nocietinātās muižas paraugiem Baltijā, kas saglabājusies līdz mūsu dienām. Iepazīstiet muižas vēsturi dažādās ekskursijās, izbaudiet Kurzemes vīndaru darinātos vīnus un piedalieties jautrā seno muižas spēļu stafetē.

Ļaujieties relaksējošai burbuļvannai ar saunu vai vienkārši baudiet naktsmieru muižas viesnīcā. Izbaudiet gleznaino muižas pagalmu ar skanīgām putnu dziesmām un stārķu sparīgo klabināšanu mūsu īpašajā piknika vietā ar āra kamīnu un galdiem.

Muižas īpašā aura un mājīgās telpas ir unikāla vieta jūsu svinībām līdz pat 300 personām. Gurmanus sagaidīs vietējā muižas krodziņā, kur iepriecinās ar gardu maltīti. Var apmeklēt arī vienīgu Latvijā ceļu muzeju un uzzināt par to attīstību un vēsturi. Šlokenbekas muiža – vieta kur īstenot sapņus, iegūt atmiņas, sajust un piedzīvot!

Jaunmoku pils
Jaunmoku pils, Tumes pagasts, Tukuma novads

Jaunmoku pilī jūs varēsiet pilnībā iejusties pagājušo gadu greznajā atmosfērā. Muižas interjers ir saglabāts senatnīgajā stilā un jūs varēsiet izbaudīt to skaistumu.
jaunmoku_1

Šeit ir Meža muzejs, kurā stāsta par mežsaimniecības un  medības nozares vēsturi un par dzīvo dabu mūsu mežos. Piedāvā arī tematiskas ekskursijas, aizraujošas nodarbības bērniem un meistar klases.

Restorānā “Liepalejā” jums piedāvās izmeklētu virtuvi un nevainojamu apkalpošanu. Var pasūtīt ēdienu no ēdienkārtes vai baudīt īpašas sešu kārtu romantiskas vakariņas sveču gaismā.

jaunmoku_2

 Jaunmoku pilī var pavadīt jebkurus pasakumus. Jums atliek vien izteikt savas vēlmes, un viss būs noorganizēts nevainojami. Pat šķietami pārdrošākie sapņi. Jaunā pāra ierašanās pilī karietē vai ar helihopteru? Lūdzu! Grezni klāti galdi un viesu vizināšanās zirgu pajūgos vai limuzīnos? Nav problēmu. Īpašu uzmanību pievērš kāzu svinībām, šo dienu iespējams pārvērst par īstu pasaku jums un jūsu viesiem.

jaunmoku_3

Pils komplekss piedāvā arī nakšņošanu viesnīcā dažas ēkās un ar dažādu interjeru. Vai arī Dīķa mājā, kas ideāli piemērota ģimenēm vai nelielai tuvu cilvēku kompānijai.

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā