Personīgā pieredze: dodamies uz stomatoloģisko pārbaudi Sky Dream Clinic

Komplekso izmeklējumu ideja nav nekāds jaunums – nopietnas veselības pārbaudes daudzas jau ilgu laiku veiksmīgi piedāvā daudzas klīnikas. Bet par pilnu stomatoloģisko pārbaudi es pirmo reizi uzzināju estētiskās medicīnas un stomatoloģijas klīnikā Sky Dream Clinic.

Es esmu no tiem cilvēkiem, kas dod priekšroku profilaksei, nevis ārstēšanai, tāpēc uz šīs procedūras izmēģināšanu devos ne tikai ar interesi, bet arī prieku. Turklāt man tika apsolīts, ka urbis netiks darbināts uzreiz.

Kā notiek pārbaude?

Kompleksā pārbaude ietver abu žokļu digitālo 3D rentgenu, ārsta apskati, fotodiagnostiku, zobārsta konsultāciju un detalizētu ārstēšanas plānu.

Pirmais posms – rentgens – aizņēma aptuveni 30 sekundes; kamēr no rentgena aparāta kabineta devos uz ārsta kabinetu, stomatoloģe visas “bildes” jau bija izpētījusi. Pēc tam daktere veica pārbaudi, ar miniatūru kameru problemātiskākās vietas uzņēma tuvplānā un pastāstīja sīkāk par zobu un smaganu stāvokli. Patiešām ļoti detalizēti un tajā pašā laikā pilnīgi saprotami.

dentalcheckup_1

Pēc tam ārste sastādīja plānu atrasto problēmu risināšanai, norādot katras procedūras izmaksas. Ja kādam ir nepieciešama higiēnista, ortodonta vai cita speciālista, piemēram, otolaringologa, palīdzība, arī par to tiks pastāstīts.

Noteikti jāatzīmē, ka brīdī, kad uz liela ekrāna ļoti uzskatāmi tiek parādīts, kas notiek mutes dobumā, vairs nav nekādu šaubu par to, vai ārstēšanu ir iespējams atlikt. Tu pats redzi visu, kas nav labi, un saproti, ka tas nav veselīgi, un ārsts detalizēti paskaidro situācijas sekas. Piemēram, par to, ka mutē nosēdušās baktērijas slikti ietekmē locītavu un sirds muskuļa stāvokli.

dentalcheckup_9

Kopumā šis “pasākums” manā gadījumā aizņēma 45 minūtes – galvenokārt tāpēc, ka problēmu bija ļoti maz. Bet arī citos gadījumos visaptveroša pārbaude neaizņems vairāk par stundu. Šajā laikā jūs par savu zobu veselību uzzināsiet vairāk nekā jebkad, to es garantēju.

Vaicājam speciālistam

Stomatoloģisko pārbaudi (Dental Check Up) man veica Sky Dream Clinic ārste-stomatoloģe Marija Kiljarska. Viņai es arī uzdevu visus jautājumus par šīs pārbaudes niansēm.

dentalcheckup_10

Kam vēlams veikt pilnu diagnostiku, un kam tas ir jādara pilnīgi noteikti?

Pacientiem, kuri vienkārši seko līdzi savai veselībai un kurus nekas neuztrauc, ir ieteicams veikt komplekso pārbaudi reizi sešos mēnešos. Vienmēr labāk ir atnākt un pārliecināties, ka viss ir kārtībā, nevis palaist garām kādu sarežģītu problēmu un pēc tam to steidzami ārstēt. Un, kā mēs zinām, Mērfija likums paredz, ka lielākā daļa zobārstniecības “piedzīvojumu” notiek nedēļas nogales vēlos vakaros.

dentalcheckup_8

Bet pacientiem, kuri uzsāk ārstēšanu, pārbaude ir ne tikai svarīgi, bet arī absolūti nepieciešama. Ir daudz problēmu, kas cilvēkus ilgu laiku nekā neuztrauc, un viņi pat nezina par to esamību. Un arī tad, kad kaut kas jau traucē, labāk ir sākt ar diagnozi, lai saprastu, pie kura speciālista doties.

Ļoti bieži cilvēkam šķiet, ka viņam ir kariess un pilnīgi pietiks ar plombu, taču izmeklējuma rezultātā kļūst skaidrs, ka jāārstē sakņu kanāli vai arī no zoba izraušanas izvairīties nevar.

dentalcheckup_11

Pilnīga pārbaude jāveic arī tiem, kuri plāno apmeklēt ortodontu. Lūk, vienkāršs piemērs. Pirms Jums bija pacients, kurš bija ieradies uz diagnostiku, pirms pie ortodonta pasūtīt platīti zobu izlīdzināšanai. Pateicoties apskatei, konstatējām nopietnu iekaisumu – senas ​​traumas sekas.

Īpašu diskomfortu tā viņam neradīja, taču ar platītes korekciju situācija var pasliktināties. Un viņam šī problēma būtu ne tikai jāārstē jau akūtā fāzē, bet arī jāpasūta jauna platīte, kas tiek izgatavota individuāli un stingri atbilstoši pacienta izmēriem, kas ievērojami palielinātu viņa izmaksas par zobu korekciju. Un, tā kā esam atklājuši problēmu, vispirms tiks veikta ārstēšana un tikai tad cilvēks dosies pie ortodonta.

dentalcheckup_7

Turklāt šobrīd pirms sirds un locītavu operāciju veikšanas obligāti jāsaņem stomatologa atzinums, jo kariesu provocējošās baktērijas uzkrājas locītavās un sirds muskuļos. Lūk, kāda ir saikne starp veseliem zobiem un veselu sirdi.

Kādas vēl problēmas bez iekaisuma var palaist garām bez pilnas izmeklēšanas?

Var palaist garām plaisu. Vizuāli to var nepamanīt, sākt ārstēt zobu, uzlikt plombu vai vēl ļaunāk, kroni, ieguldīt tajā noteiktu naudas summu, un pēc mēneša tas būs jānoņem. Pārbaudes laikā konstatējot plaisu, speciālists nekavējoties piedāvās risinājumu tās likvidēšanai, tā novēršot nevajadzīgas procedūras un izmaksas.

dentalcheckup_4

Diezgan bieži ir vizuāli grūti diagnosticēt hronisku pulpītu un periodontītu. Ja zobs ir ārstēts sen, pacientam var nebūt aizdomas, ka ir sācies iekaisuma process. Un, ja tas pāriet tālāk uz augšžokli, tas var izraisīt hronisku sinusītu.

Kāds ir slēdziena “derīguma termiņš” pēc izmeklējuma?

Seši mēneši. Tas ir klasisks visu izmeklējumu aktualitātes termiņš. Tieši tāpēc plānveida vizītes ir ieteicamas vismaz reizi sešos mēnešos.

dentalcheckup_3

No kāda vecuma var veikt digitālo diagnostiku?

Pēc tam, kad ir izšķīlušies pastāvīgie zobi. Pilns sakodiens veidojas 14 gadu vecumā, piena zobus pilnībā nomaina pastāvīgie. No šī vecuma ir jāsāk regulāri pārbaudīt mutes dobuma veselība. Pirmie dzerokļi, tā sauktie “sestie zobi”, izšķiļas aptuveni 7 gadu vecumā. Un 14 gadu vecumā stomatologam jau ir ar ko strādāt.

Ja ir nepieciešama zobu izlīdzināšana, vislabākos rezultātus iegūstam, ja iesaistāmies jau aktīvajā žokļu augšanas procesā. Kā jau teicu, pirms vizītes pie ortodonta, ir nepieciešams veikt pārbaudi.

dentalcheckup_6

Ir arī lieliski pusaudzim skaidri parādīt, pie kā noved novārtā pamesta higiēna, ar ko grēko daudzi pusaudži. Mēs taču saprotam, ka gandrīz visas problēmas rada nekvalitatīva zobu tīrīšana. Skatoties uz zobiem “uz lielā ekrāna”, jaunieši saprot, ka viņu mamma “nepiesienas” tāpat vien, bet rūpējas par viņu veselību, atgādinot par zobu tīrīšanu.

Kādas kontrindikācijas ir digitālajai pārbaudei?

Vienīgā kontrindikācija no visa diagnostikas procedūru kompleksa ir DT (datortomogrāfija). Tā netiek nozīmēta grūtniecēm, tikai lai izvairītos no lieka starojuma. Visi pārējie posmi ir pilnīgi nekaitīgi.

Vai varat pastāstīt sīkāk par starojumu?

Medicīna nestāv uz vietas, un mūsdienās šī deva ir samazināta līdz minimumam. Mūsu tomogrāfs apstaro cilvēku tādā pašā mērā kā viedtālrunis vai četru stundu lidojums ar lidmašīnu.

dentalcheckup_12

Un, godīgi sakot, kad cilvēkam ir lauzta kāja vai ir aizdomas, ka viņam ir pneimonija, viņam nerodas jautājums “Vai rentgens man kaitēs”? Arī zobu veselība pilnībā atsver to starojuma mikrodevu, kurai pacients pakļauj sevi. Arī šajā gadījumā tiek izmantoti aizsargpriekšauti, kas samazina starojuma devu gandrīz līdz nullei.

Cik maksā šī procedūra?

Plānveida pārbaude pie stomatologa maksā 139,90 €. Līdz februāra beigām tai ir piešķirta 14% atlaide.

Estētiskās medicīnas
un stomatoloģijas klīnika
Sky Dream Clinic

Adrese: Bērzaunes 7, Rīga
Darba laiks:
Pirmdiena – piektdiena / 8.00-20.00,
Sestdiena / 10.00-16.00
Pieraksts pa tālruni: +371 20012559
vai pa e-pastu: info@skydream.lv

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā