Personālizstāde: Romāna Korovina Meistara Vu un Meistara Lī satori

Romāna Korovina personālizstādē “Meistara Vu un meistara Lī satori” ir eksponēts tāda paša nosaukuma fotogrāfiju cikls. Tas stāsta par divu iztēlotu dzenbudisma meistaru dzīvi no dzimšanas brīža līdz nāvei, par viņu draudzību, skološanos jeb ceļu uz apgaismību, sāncensību šī procesa laikā, tēliem, ko tie sastop savā ceļā, kā arī rezultātu.

Cikla tematika ir garīgums un cilvēku tieksme uz transcendenci.

Personāži un darbības, kas stereotipiski asociējas ar dzenbudismu un Austrumu reliģijām, tiek izspēlētas lokālajam skatītājam atpazīstamā materiālajā pasaulē – Rīgas vidē un ainavās, tādējādi “Meistara Vu un Meistara Lī satori” kļūst par sava veida maģiskā reālisma darbu.

Romāna Korovina mākslai raksturīgi, ka darbu saturs un vēstījums parādās nevis viena, atsevišķa attēla ietvaros, bet gan vairāku kompozīciju apkopojumā un to savstarpējā saistībā. Ekspozīcijas tiek iekārtotas scenogrāfiski, īpašu vietu atvēlot eļļas glezniecībai uz audekla, ready-made priekšmetiem un instalācijām, kā arī tekstiem un uzrakstiem izstādes telpā. Visu šo elementu kopums konkrētajā izstāžu zālē kļūst par vizuālā attēla telpisku un semantisku paplašinājumu.

Romāns Korovins ir mākslinieks, kurš akadēmisku izglītību ieguvis Latvijas Mākslas akadēmijā grafikas nozarē, taču tālāku profesionālo darbību ir saistījis ar statisku un kustīgu attēlu – viņa radošās izteiksmes arsenālā ietilpst glezniecība, foto, video, instalācijas tipa tēlniecība un jauktas tehnikas vizuālas intervences telpā.

23. marts – 13. maijs
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāle ARSENĀLS
Torņa ielā 1, Rīga

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā