Par svarīgāko bērnudārznieku vecākiem jaunajā grāmatā “Kas notiek bērnudārzā”

Atbildes uz jautājumiem – kādā vecumā laist bērnu dārziņā, kurš bērnudārzs ir labākais, kā palīdzēt sagatavoties skolai u.c. sniedz bērnudārza audzinātājas un divgadnieka mammas Danas Gulbes jaunā grāmata “Kas notiek bērnudārzā”. Tādējādi pirmo reizi Latvijā vecāki vienkopus var izlasīt par visu, kas saistīts ar bērnudārzu.

“Bērnudārza un ģimenes saistībai ir jābūt vēl ciešākai, nekā tā ir tagad, jo bērnudārza vecums ir pamats cilvēka personības veidošanā. Šāda grāmata Latvijā vēl nav bijusi, ļoti maz rakstīts un stāstīts par šo bērnam un viņa vecākiem tik ļoti nozīmīgo dzīves posmu. Bērnudārzs ir gan vieta, kur bērns ēd, guļ̧, spēlējas jeb vienkārši dzīvo, gan vieta, kur tiek likti pamati visai izglītības sistēmai. Turklāt tas, kas cilvēkā tiek ielikts bērnībā, viņu veido visam atlikušajam mūžam. Mans vēlējums ir ikvienam Latvijas vecākam dzīvot ar sajūtu – es esmu izdarījis labāko sava bērna labā,” teic grāmatas “Kas notiek bērnudārzā” autore Dana Gulbe.

Autore secinājusi, ka bērnudārza lomu pirmajos dzīves gados nedrīkst novērtēt par zemu. Ir vecāki, kuri tirda bērnudārza darbiniekus par katru mazuļa soli, un ir tādi, kuri neliekas ne zinis un bērnudārzu uztver tikai kā pieskatīšanas vietu. Dana Gulbe uzskata, ka abu situāciju pamatā ir neziņa, kas patiesībā notiek bērnudārzā.

Līdz ar to grāmatā vienkāršā valodā tiek aplūkotas visdažādākās situācijas, kas vecākiem ir aktuālas atsevišķos bērna vecuma posmos no dzimšanas līdz pat skolai. Pēc Danas Gulbes pieredzes vecākiem vispirms daudz nezināmā ir, kad bērnudārza gaitas mazajam vēl tikai priekšā.

Pēc tam seko posms, kurā gan bērnam, gan pieaugušajiem jāaprod ar jauno kārtību, viss notiek pirmo reizi, un raudiens nāk abām pusēm.

Tam seko laiks, kad bērnudārza kārtība iepazīta, un autore iesaka, kā labāk baudīt šo salīdzinoši mierīgo posmu. Jauns izaicinājums abām pusēm ir brīdis, kad atvasei jāsāk gatavoties skolai, un arī šeit grāmata sniedz labus padomus. Jāatzīmē, ka Dana Gulbe grāmatas tapšanas laikā tikusies ar vairākiem desmitiem bērnudārzu audzinātāju gan pašvaldības, gan privātajos bērnudārzos, uzklausot arī viņu pieredzi.

Grāmatu “Kas notiek bērnudārzā” autores Danas Gulbes tekstu ar brīnišķīgiem zīmējumiem papildinājusi ilustratore Krista Miltiņa. Un no 9. maija grāmata “Kas notiek bērnudārzā” būs nopērkama visās Latvijas grāmatnīcās.

“Kas notiek bērnudārzā” atklāšanas svētki
7. maijā / 18.00
Mr Bunny veikalā
Baznīcas ielā 18A, Rīgā

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā