Apceļojam Latviju: interesantākie mini zoo

Lai dzīvo vasara! Priekšā ir saule, jūra, pludmales, laime un visādi piedzīvojumi. Lai šos piedzīvojumus būtu vieglāk sarīkot sev un saviem bērniem, piedāvājam mūsuprāt interesantāko Latvijas mini zoo pārskatu.

TMežeckaja_krug

 “JuRita” mini zoo
 Daugavpils, Naujenes pagasts, Eglīte
Darba laiks: otrd.-piektd. – no plkst. 12.00 līdz 18.00,
sestd., svētd. – no plkst. 11.00 līdz 18.00

Ieejas maksa: pieaugušajiem €4, bērniem no trīs gadiem €3

“JuRita” mini zoo ir vieta, kur dzīvo kamielis, alpakas, lamas, ķenguri (valabiji), dambrieži, Latvijā retās Kerry Hill šķirnes aitas, pundurkazas, punduraitas, Valē melnkakla kazas, Skotijas poniji, ēzeļi, zirgi, dažādu šķirņu truši, pāvi un pundurvistas.

Vēl šeit mīt viens no Latvijā mazākajiem ponijiem vārdā Kingkongs – viņa augstums ir tikai 77 centimetri (parasto 85-90 vietā). Protams, jūs varēsit paskatīties uz dzīvniekiem un tos paglaudīt. Un pat pabarot – tikai ar tepat uz vietas iegādāto barību. Bērniem obligāti piedāvās pavizināties ar poniju.

 Mini zoo “Lauku sēta”
 Ozolnieku novads, Cenu pagasts
Darba laiks: 13.05.-01.09. – katru dienu no plkst. 10.00 līdz 20.00,
01.09.-01.11. tikai sestdienās un svētdienās – no plkst. 11.00 līdz 17.00
Ieejas maksa: pieaugušajiem €5, bērniem no pieciem gadiem €3

Brauciens uz “Lauku sētu” ir lieliska iespēja iegremdēties lauku dzīvē un pilnībā aizmirst par pilsētas burzmu. Pastaigājamies, aplūkojam dzīvniekus, barojam tos, bērni vizinās ar poniju vai ēzelīti. Vai nav paradīze? Govis, poniji, mūļi, ēzeļi, aitas, suņi – gluži kā bērnībā pie omes laukos.

Šeit var sastapt arī lamas, alpakas un Holandes pundurkazas. Atklāsim jums kādu noslēpumu: kā īstie lauku sētas saimnieki tomēr jūtas kaķi – meinkūni, kas visādos veidos to demonstrē. Viņi solīdi apstaigā teritoriju, medī peles un putniņus, mēģina noķert dīķī mītošās zivis.  

Ja iepriekš rezervēs vietu piknikam “Pundurīšu paradīzē”, varēs arī uzkost pie dabas krūts. Ir galdiņi un rotaļlaukums bērniem. Pastāv iespēja iepriekš pieteikt grupas ekskursiju un noklausīties interesantus stāstus par mini zoo iemītniekiem.

Strausu ferma “Nornieki” 
Kuldīgas novads, Snēpeles pagasts, Nornieki
Darba laiks: katru dienu no plkst. 12.00 līdz 18.00
Ieejas maksa: pieaugušajiem €3, bērniem €2.

“Nornieki” ir Latvijā lielākā Āfrikas strausu un kazu audzēšanas ferma. Par to, kā mūsu laikapstākļos klājas Āfrikas putniem, kā arī daudziem citiem interesantiem faktiem jums pastāstīs fermas saimniece.


Jūs varat ieturēt maltīti vietējā restorānā (labāk rezervēt laiku iepriekš), nobaudīt strausa un kazas gaļas ēdienus vai iegādāties gaļas produkciju veikaliņā. Pieejamas arī strausa olas, kas sver 1,5-2 kilogramus. Iedomājieties – tikpat daudz kā 20 vistas olas?!

Interesenti varēs piedalīties meistarklasē un pagatavot ēdienus no vietējiem produktiem, rokdarbu cienītāji – izveidot rotas no strausa spalvām. Vai arī iegādāties jau gatavus suvenīrus. Sievietēm droši vien būs interesanta kosmētika uz strausa tauku bāzes, ko ražo tepat uz vietas.

Mini zoo “Brieži”
Vālodzes, Stopiņu novads
Darba laiks: darbdienās no plkst. 11:00 līdz 18:00,
sestd., svētd.– no plkst. 10:00 līdz 18:00
Ieejas maksa: pieaugušajiem €3 , bērniem €2  

Aptuveni 20 minūšu attālumā no Rīgas atrodas Piemājas zoo “Brieži”. Tur var apskatīt dažādas vistu šķirnes, zosis, pīles, jenotu, senāko briedi pasaulē – munžaku, dambriežus, kazas, aitas un vāveres. Zoo dārzā arī notiek izjādes ar poniju un ēzeli. Apmeklētājiem ir pieejamas piknika vietas, gan tādas, kas ar nojumi spēj pasargāt no lietus vai saules spožajiem stariem lielākas kompānijas, gan tādas, kas piemērotas mazākām ģimenēm. Lai uzceptu siltas desiņas, ir iespējams izīrēt arī dārza grilus.

Zoo uz vietas var iegādāties burkānus un granulas dzīvnieku barošanai. Taču ar līdzpaņemto – dzīvniekus barot nedrīkst. Piemājas zoo “Brieži” ir lieliska vieta, kur kopā ar ģimeni un draugiem pavadīt laiku svaigā gaisā un pie dabas.

 Kontakta mini zoo “Rančo”
Talsu novads, Lībagu pagasts, “Saules”
Darba laiks: katru dienu, izņemot pirmdienas, no plkst. 10.00 līdz 19.00
Ieejas maksa: pieaugušajiem €3 , bērniem €2  

Ļoti gleznaina vieta! Šeit, Talsu novada uzkalnos, ir izvietojies kontakta mini zoo “Rančo”. Brauciet šurp un paskatieties, kā dzīvo mājdzīvnieki un eksotiskāki radījumi – ēzeļi, savvaļas zirgi, stirnas, poniji, nūtrijas, murkšķi, pundurkazas, punduraitas, Angoras truši un pundurtrusīši, ķenguri un lamas.


Pavērojiet putnus – pīles, vistas, fazānus, tītarus, paipalas, pāvus, dekoratīvos baložus un citus. Gan pieaugušie, gan bērni šeit pavada laiku interesanti un jautri. Zvēriņus var pabarot ar speciālu barību, paglaudīt un nofotografēt. Ar poniju varēs arī pavizināties. Iespējams arī sarīkot pikniku mini zoo teritorijā.

 “Safari parks More”
Siguldas novads, Mores pagasts, “Saulstari”
Darba laiks: darbdienās – iepriekš piesakoties,
sestd., svētd. (no maija līdz septembrim) – no plkst. 10.00 līdz 16.00,
sestd., svētd. (no oktobra līdz aprīlim) – 
 iepriekš piesakoties
Ieejas maksa: pieaugušajiem €5 , bērniem no 2 līdz 12 gadiem €3

“Safari parkā More” jūs iepriecinās majestātiski meža dzīvnieki – brieži. Pavērojiet, kā viņi skraida, pabarojiet no rokas ar saimnieku sagādātajiem našķiem. Šeit dzīvo Eiropas staltbrieži, dambrieži un baltie Eiropas staltbrieži – pavisam ap 500 dzīvnieku. Ekskursija “Safari parkā More” ir 1,5 km gara pastaiga.

Šeit jums piedāvās arī ekskursiju gida pavadībā, kas visu izstāstīs par briežiem. Pastaigas beigās parādīs brīnišķīgu briežu ragu kolekciju – dažus no tiem varēs iegādāties piemiņai. Neaizmirstiet pieteikt šo pakalpojumu iepriekš, tāpat kā foto sesiju ar briežiem, ja plānojat to.

Šajā burvīgajā parkā (iepriekš rezervējot) ir pieejamas vietas piknikam un teltīm, luksus klases viesu nams, telpa svinībām, pirts, dīķis ar iespēju makšķerēt un vizināties ar laivu. Gardēžus šeit labprāt palutinās ar briežu gaļu.

Kamieļu parks “Rakši”
Amatas novads, Drabešu pagasts, “Rakši”
Darba laiks: darbdienās no plkst. 10.00 līdz 17.00, brīvdienās no plkst. 10.00 līdz 18.00
Ieejas maksa: 7 vai 12 eiro atkarībā no izvēlētajām izklaidēm

Vēlaties vērot kamieļus – lūdzu! Jums jādodas uz “Rakšiem”. Mini zoo atrodas ļoti skaistā vietā, kur dzīvo kamieļi, alpakas, lamas, ēzeļi, poniji, aitas, kazas, truši un pat skaļais papagailis – ara. Ir dīķis ar zivtiņām, smēde, suvenīru un alpakas vilnas izstrādājumu veikaliņš un sezonas jaunums – konceptviesnīca ar numuriņiem Marokas un Peru stilā.

Šeit var pastaigāties ar lamu, pavizināties ar kamieli vai pajūgu, ko velk Puatū ēzelis. Un vēl bērnu priekam šeit it piepūšams spilvenbatuts, velokartu trase, elektro auto parks, smilškaste un liela teritorija, kur atpūsties. Tik daudz ideju izklaidēm!

Var ierīkot piknikus, bet var arī paēst pusdienas “Camelcafe”. Starp citu, ēdienkartē sameklējiet kamieļpiena pankūkas un obligāti tās nogaršojiet. Ja ne šeit, kur tad citur?!

Eksotisko dzīvnieku parks Dundagā
Saules iela 14, Dundaga
Darba laiks: katru dienu no plkst. 10.00 līdz 18.00
Ieejas maksa: pieaugušajiem €3, skolēniem €2,
pirmsskolas vecuma bērniem – par brīvu

Parka saimniece Evita mīl dzīvniekus kopš bērnības. Tāpēc, kļūstot par pieaugušo, viņa īstenoja savu sapni – izveidot zoodārzu. Un tagad, pateicoties viņai, mēs varam pastaigāties pa parku kopā ar zebru, alpakām, lamām un strausiem.


Kā arī paskatīties uz šinšilām, trušiem, minicūciņām, aitiņām, kazām, kamieliem, pāviem, zilo govi un daudziem citiem eksotiskajiem dzīvniekiem. Viņi, kaut arī ir eksotiski, ir gandrīz kā mājas mīluļi. Viņus var paglaudīt un nofotografēt. Ja vēlas kādas citas izklaides, šeit ir lecamspilvens un ūdens bumbas. Un pat lauku pirts.

Ferma “Līcīši”
Cenu novads, Ozolnieku pagasts, “Līcīši”
Darba laiks:  (iepriekš piesakoties) darbdienās no plkst. 9.00 līdz 17.00,
brīvdienās no plkst. 11.00 līdz 17.00
Ieejas maksa: pieaugušajiem €3, skolēniem €2

Ferma “Līcīši” atrodas pavisam netālu no Rīgas, ļoti skaistā vietā – blakus Misas upei, mežu ielokā. Noteikti iebrauciet šurp! Jums būs iespēja šeit ieraudzīt dažādu šķirņu kazas, pīles un zosis.


Vēl jums piedāvās noklausīties stāstu par kazas piena pārstrādi un pat nogaršot šo pienu un no tā pagatavotus sierus. Tiem, kam patīk našķoties brīvajā dabā, šeit ir ērta vieta piknikam.

 Mini zoo Lauku sēta “Dullā Kaza”
Ķeguma novads, Rembates pagasts
Darba laiks: iepriekš piesakoties (tālr. 26595929)
Ieejas maksa €3

Šis mini zoo atrodas senā lauku sētā, pašlaik notiek rekonstrukcijas process, bet apmeklētājus labprāt pieņem un demonstrē tiem retu šķirņu kolekciju (ap 30) – vistas, pīles, zosis, baložus un fazānus. Kā saka fermas saimniece Jekaterina, kas to izveidojusi, šai vietai Latvijā nav analogu, bet daži putni ir tikai “Dullajā Kazā”.

Viņa vēlas iepazīstināt cilvēkus ar brīnumaino un daudzveidīgo putnu pasauli. Stāsta, ka pirms pāris gadsimtiem vistas bija ne tikai olu dējējas un gaļas piegādātājas – retākās un skaistākās dekoratīvās šķirnes rotāja karaļu parkus un bija liels greznums. Bez putniem šeit mīt arī truši, aitas un mufloni, tos var barot un fotografēt. Savukārt īstiem putnkopjiem var sarīkot semināru par putnu turēšanu un vaislas darbu.

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā