Medicīniskās tehnoloģijas. Kā likt organismam atjaunoties pašam?

Ārstēšanās ar medikamentiem dažreiz atgādina sitienus ar āmuru pa stiklu, cenšoties tikt vaļā no uzbāzīgas mušas, uzskata diplomētā Premium Medical ārste Roza Džamaldajeva.

nata

PRF (Platelet Rich Fibrin) – ir procedūra, kuras laikā tiek izmantota plazma, kas tiek iegūta no pacienta asinīm. Precīzāk – asiņu biezā daļa, bez eritrocītiem un trombocītiem – fibrīns. Tas tiek iegūts centrifugēšanas rezultātā turpat uz vietas ārsta kabinetā un vēlāk tiek ievadīts ar šļirces palīdzību.

roza1

Roža Džamaldajeva

sertificēta ģimenes ārste,
osteorefleksoterapeite
psiholoģijas maģistre,
psihoterapeitisko zinātņu doktore.

Kas tā par procedūru?

Vārdi “injekcijas locītavās” var skanēt visai biedējoši, bet patiesībā šī procedūra ir droša un viegli paciešama.

Ārsts ņem pacienta asinis no vēnas – no 10 – 50 ml. Tas ir ļoti neliels daudzums, tas nevar kaitēt vai savādāk ietekmēt pacienta stāvokli.

Tālāk asinis ievieto centrifūgā, kur plazma tiek atdalīta no asinīm.

Ja ir vēlme, ārsts var veikt vietējo anestēziju, kaut arī lielākā daļa pacientu apgalvo, ka, piemēram, ceļa locītavas plazmoliftings ir nesāpīga procedūra.

Atkarībā no problēmas nopietnības ir nepieciešamas 5 – 7 injekcijas. Injekcijas jāveic ar vismaz 3 – 5 dienu ilgu pauzi.

Biezā trombocītu masa A-PRF rodas mazāku centrifūgas apgriezienu rezultātā 8 minūtēs. Tā ir neizstājama atvērtu brūču ārstēšanā, mazinot inficēšanās risku praktiski līdz nullei.

Tagad A-PRF tiek visai bieži pielietots zobārstniecībā. Bet šķidrā I-PRF frakcija (tās atdalīšanai nepieciešamas vien trīs minūtes) tiek izmantota injekcijās.

Kā tas darbojas?

Viss ģeniālais ir vienkāršs. Un pats izcilākais ģēnijs ir daba. Cilvēka asins plazmai ir brīnumainas ārstnieciskas īpašības. Tā satur līdz 150 augšanas faktoru – bioloģiski aktīvu vielu, kuras stimulē vielmaiņas procesus, šūnu dalīšanos un audu dzīšanu traumu un rētu gadījumos.

Kad autoplazma tiek ievadīta pacienta sāpošajā locītavā vai mugurkaulā, augšanas faktori “uzmodina” kaulu audu šūnas, neitralizē bojāšanās procesus tajās un aktivizē atjaunošanās procesus.

PremiumMedical_long

Dr. Džamaldajeva ar panākumiem izmanto šo metodi Rīgas klīnikā Premium Medical, lai palīdzētu pacientiem ar artrozi, artrītu, osteohondrozi, mugurkaula trūci un citām balsta un kustību sistēmas slimībām.

Jau pēc pirmās injekcijas pacients jūt atvieglojumu. Pusstundu pēc procedūras mazinās sāpes, pēc kāda laika pacients pamana, ka kustināt locītavu var daudz vieglāk. Seanss aizņem ne vairāk par 40 minūtēm.

Taču vislabāk pamanāmās izmaiņas rodas pēc 3 – 5 injekciju kursa, t.i. pēc apmēram 2 – 3 mēnešiem locītava atjaunojas, sāpes pazūd, iekaisums pāriet, atjaunojas kustībspēja, locītavu šķidrums tiek ražots nepieciešamajā daudzumā.

Pirms procedūras tiek veikta pacienta asiņu bioķīmiskā analīze. Tiek novērtēti visi asins rādītāji, īpašu uzmanību veltot holesterīna līmenim asinīs. Ja ar asinīm viss ir kārtībā, tad dažas dienas pirms manipulācijas veikšanas ieteicams dzert vairāk ūdens.

Laicīgi iziets plazmoliftinga kurss palīdz izvairīties no mehāniskas iejaukšanās. Turklāt šī metode neizraisa alerģiskas reakcijas, pieradumu vai nepanesamību.

Visiem farmācijas preparātiem ir kontrindikācijas un blakusefekti, tie pat nereti izraisa alerģiskas reakcijas. Pat ja pacientam netika novērota alerģija uz kādu medikamentu, tas vēl nenozīmē, ka tā nevar rasties ar laiku: ķīmiskās vielas uzkrājas organismā, un kādā brīdī mūsu aknas, nieres un citi orgāni vairs nespēj tikt galā ar augsto toksīnu koncentrāciju.

Nav iespējams radīt individuālu preparātu katram cilvēkam. Bet dotajā gadījumā mēs izmantojam paša pacienta organisma bioķīmiju.

Taču plazmoterapijas pielietošanas spektrs, pēc speciālistes teiktā, ir daudz plašāks, kā arī tam ir spoža nākotne. “Mūsu klīnikā autoplazmas injekcijas tiek izmantotas arī stomatoloģijā, ginekoloģijā un kosmetoloģijā.

Ja runa ir par skaistumu, tad I-PRF arī te uzrāda vienreizējus rezultātus. Dermā ievadītie trombocīti liek šūnām pastiprināti ražot kolagēnu, tādā veidā uzlabojas asins mikrocirkulācija, ādas tekstūra kļūst biezāka. Šī metodei ir īpaši efektīva arī matu izkrišanas ārstēšanā.”

Ja mēs vēlamies atjaunot orgānu, tad vispirms nepieciešams uzlabot tā asinsapgādi. Viena no daudzajām plazmas īpašībām ir tās spēja paplašināt asinsvadus. I-PRF nav ķīmija, bet gan ar organismu pilnībā bioloģiski saderīgs produkts.

IMG_2488

Plazma var tikt ievadīta tieši locītavā. Bet Dr. Džamaldajeva veic arī saudzīgāku procedūru – plazmas ievadīšanu mīkstajo audu aktīvajos akupunktūras punktos: “Es izmantoju ļoti plānas adatas,” saka daktere. “Procedūra nesāpīgāka, bet rezultāts – nebūt ne sliktāks.”

Jāpiebilst, ka osteorefleksoterapeite Roza Džamaldajeva ir modificējusi metodi, kombinējot autoplazmas injekcijas ar homeopātiskiem preparātiem, kuri uzlabo vielmaiņu un asinsriti. Tas rada ilgnoturīgāku ārstniecisko efektu.

Uzlabot asinsriti audos ir vien neliela daļa no locītavu un mugurkaula ārstēšanas procesa. Vēl nepieciešams koriģēt fizisko slodzi un D vitamīna daudzumu organismā. Tāpēc nepieciešama adekvāta fiziskā slodze, kuru var koriģēt pie fizioterapeita. Ārste iesaka harmonizēt savu dzīvesveidu vispārīgi.

Klīnika Premium Medical
13. janvāra iela, 3, Rīga
Tel.: +371 66011160

Premium Medical – veselība ir bagātība!

Foto: premium medical, pixabay.com

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā