“Liepājas Mākslas forums”: mūsdienu pasaules mākslas šedevri “Lielajā dzintarā”

No 28. līdz 30. septembrim Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” aicina uz ikgadējo mūsdienu mākslas festivālu “Liepājas Mākslas forums”.

http://lielaisdzintars.lv

“Liepājas Mākslas forumu” atklās laikmetīgās mūzikas grandi Ictus Ensemble

28. septembrī plkst. 19.00 mūsdienu mākslas festivālu “Liepājas Mākslas forums” koncertzālē “Lielais dzintars” atklās austriešu komponiste Eva Reitere un vadošais laikmetīgās mūzikas ansamblis Ictus Ensemble no Briseles. Koncertā “Melnāks par melnu”, vijīgi sapludinot laikmetīgo un seno mūziku, saldsērīgas melodijas ar simtiem reižu palēninātas popmūzikas dziesmām, varēs piedzīvot īstu renesanses mūzikas atdzimšanu.

“Liepājas Mākslas forumā” izrādīs Eiropā labākās īsfilmas

Mūsdienu mākslas festivālā “Liepājas Mākslas forums” apmeklētāji aicināti skatīt piecpadsmit aizvadītā gada labākās īsfilmas, kas izvirzītas Eiropas Kinoakadēmijas balvai. Filmu izlase veidota kā visaptverošs apskats tam, kāds šodien ir Eiropas kino tā visdrosmīgākajā un krāšņākajā formā – īsfilmā. Tās 29. septembrī Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” varēs vērot trīs dažādos seansos – plkst. 12.00, plkst. 13.45 un plkst. 15.30, uzrunājot gan lielus, gan mazus skatītājus.

Latvijas Jaunā teātra institūta dejas ateljē “Lielajā dzintarā”

Uz vienu dienu 29. septembrī no plkst. 15.00 Liepājas koncertzāli “Lielais dzintars” pārņems starptautiska dejas mākslinieku darbnīca “Liepājas dejas ateljē”. Dejotāji skatītājus aicinās ceļojumā pa ēkas visdažādākajām vietām. Saspēlē ar arhitektūru, vidi un Liepājas studentiem, horeogrāfi radīs situācijas un acumirklīgas ainas, atklājot mākslas darba aizraujošo un trauslo tapšanas procesu.

Vladislava Nastavševa lēno deju vakars “Liepājas Mākslas forumā”

Lēno deju vakarā 28. septembrī plkst. 21.00 koncertzālē “Lielais dzintars” režisors un mūziķis Vladislavs Nastavševs kopā ar eksperimentālās mūzikas grupu “Ezeri” klausītājiem jaunā skanējumā izpildīs iemīļotas dziesmas no paša veidotajām izrādēm.

“Liepājas Mākslas foruma” centrālais notikums – simfoniskā svīta Solaris

29. septembrī plkst. 17.00 mūsdienu mākslas festivālā “Liepājas Mākslas forumā” izskanēs divu izcilu mūsdienu komponistu Bena Frosta (Austrālija) un Daniela Bjarnasona (Islande) simfoniskā svīta “Solaris”. Komponisti svītu radījuši, iedvesmojoties no krievu kino ģēnija Tarkovska filmas “Solaris” un minimālista Braiena Eno ambientās mūzikas. Liepājā svītu Bjarnsona vadībā izpildīs vieni no spilgtākajiem mūsdienu mūzikas interpretiem Latvijā – Valsts kamerorķestris “Sinfonietta Rīga”, bet elektronisko mūziku spēlēs pats komponists Bens Frosts.

“Liepājas Mākslas forumā” Lizbeta Gruveza izdejos Bobu Dilanu

29. septembrī plkst. 22.30 “Liepājas Mākslas forums” aicina uz dejas izrādi “Lizbeta Gruveza izdejo Bobu Dilanu”, kur intīmā vakara gaisotnē pasaulslavenā beļģu horeogrāfe un dejotāja Lizbeta Gruveza dejā saplūdīs ar popmūzikas poēta Boba Dilana aizkustinošajām dziesmām. Gruvezai dejojot, Boba Dilana 60. un 70. gadu dziesmas uz vinila platēm atskaņos komponists Mārtens van Kauvenbergs.

Koncertuzvedums visai ģimenei “Meža dziesmas”

30. septembrī plkst. 11.00 bērni kopā ar vecākiem Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” aicināti uz sirsnīgu “Baltā vilka trio” koncertuzvedumu “Meža dziesmas”. Programma tapusi, komponistam Edgaram Raginskim iedvesmojoties no Jāņa Baltvilka dzejas – sirsnīgas mīlestības pret apkārtējo dabu, labestības, iejūtības un cieņas. Koncertuzvedumā ģimenes aicinātas aktīvi līdzdarboties – “Baltā vilka brālības” zīmogi, krāsojami zīmējumi, Jāņa Baltvilka mīklu minēšana un dziesmu dziedāšana.

“Liepājas Mākslas forumā” Nila Berga trio no Zviedrijas

Mūsdienu mākslas festivāla “Liepājas Mākslas forums” trešajā dienā, 30. septembrī, plkst. 17.00 neierastu džeza un pasaules mūzikas saspēli ar video projektoru galvenajā lomā uzburs Nils Berg Cinemascope džeza trio. Izmantojot video ierakstus ar dziedātājiem un mūziķiem no visas pasaules, grupa rada jaunu mūziku un, izmantojot video ierakstus, ved ceļojumā uz Butānu, Teksasu, Osaku un Indiju.

Dirty Deal Audio seanss “Liepājas Mākslas forumā”

“Liepājas Mākslas forumu” 30. septembrī plkst. 18.30 noslēgs Latvijas elektroniskās mūzikas vakars, kurā tiks akcentēti aktuālākie Latvijas nepieradinātās elektroniskās mūzikas skatuves projekti. Vakara gaitā dzīvajā izpildījumā būs dzirdamas gan dažādas deju mūzikas formu mutācijas un eksperimenti ar skaņu, gan klasiskākas elektroniskās mūzikas formas, piemēram, tehno un bītu mūzika.

Laikmetīgās mākslas izstāde “Viņas spējas”

No 13. septembra līdz 31. oktobrim koncertzāles “Lielais dzintars” mākslas telpā Civita Nova skatāma laikmetīgās mākslas izstāde “Viņas spējas”. Tā ir grupas izstāde, kas apvieno septiņu jaunās paaudzes autoru darbus, velkot estētiskas un tematiskas paralēles ar čehu režisora Jaromila Jireša 1970. gada filmu “Valērija un viņas brīnumu nedēļa”. Izmantojot sirreālisma, fantastikas un šausmu žanram raksturīgus elementus, dažādos medijos atklāsies stāsts par sievietes ceļu no bērnības līdz briedumam, tās ārējā veidola un iekšējās pasaules transformāciju un cīņu.

Ērika Caunes un Daiņa Rudeņa sienas gleznojums “Atlants”

28. septembrī plkst. 17.00 Graudu ielā 34 līdz tiks atklāts Ērika Caunes un Daiņa Rudeņa monumentālais fasādes gleznojums “Atlants”. Tas ir kā metaforisks salīdzinājums – cilvēcīgais pret pārcilvēcīgo, izturība pret trauslumu, atbildība pret sevi un citiem. Gleznojums vēsta par gara brīvību. Spēks, izturība un atbildība ir īpašības, kas virza sabiedrību caur vēstures lokiem. Šī gleznojuma varonis ir Senās Grieķijas mitoloģiskais tēls Atlants.

https://bilesuparadize.lv/events/event/65251

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā