Leģendārais šovmens Stīvens Ridlijs festivālā Summertime

Ekspresīvais britu izpildītājs Stīvens Ridlijs ir pazīstams ne tikai ar savām izcilajām vokālajām dotībām, bet arī ar savu interesanto likteni. Tagad virtuozs mūziķis, bet pagātnē – veiksmīgs banķieris, kurš atvadījās no turīgas, bet bezjūtīgas dzīves, lai veltītu sevi skatuvei un kļūtu laimīgs. Šovasar, 8. augustā Stīvens sniegs emocionālu solo koncertu un patiesu talantīga aktiera mono-izrādi 15. jubilejas festivāla «Summertime – aicina Inese Galante» ietvaros.

21 gada vecumā uzcītīgais Daremas universitātes absolvents strādāja Londonas Sitijāpar bankas treideri – pavairoja naudu noguldītājiem un ienesa diezgan nopietnus bonusus direktoru padomei.

Jā,turklātarī pats pelnīja atbilstoši. “Es nopelnīju 20 000-30 000 mārciņasmēnesī. Un tērēju naudu ļoti ātri un bezrūpīgi, nedomājot ne par ko,”stāsta izpildītājs.

Kādā brīdī Ridlijs saprata, ka tā turpināt vairs nevar. 2011. gada beigās viņš pameta darbu bankā, īsti nesaprotot, kas būs tālāk. Izejot no biroja, viņš devās uz dzīvīgo Brikleinu, iegāja mūzikas veikalā un, atceroties bērnības dienu aizraušanos, nopirka klavieres. Lielo mūzikas instrumentu izlika uz ielas un, gaidot kravas autopiegādi, Stīvens sāka spēlēt. “Tas bija sasodīti baismīgi!

Es apzināti vēlējos pievērst uzmanību un ļoti baidījos, ka mani noignorēs. Bet vēl grūtāk bija pabeigt spēlētun paskatīties, cik daudz cilvēku man ir izdevies sapulcēt. Es spēlēju 40 minūtes un, kad pacēlu acis, ieraudzīju, ka cilvēku bija tik daudz, ka pūlis bijaparalizējissatiksmi uz ielas.”

Tā savos 29 gados Stīvenam ir izdevies iekarot pasaules vadošās mūzikas skatuves un nopelnīt starptautisku mūzikas kritiķu un publikas atzinību. Stīvena Ridlija uzstāšanās jau no pirmajām minūtēm aizrauj ar mūziķa prasmi izjust skaņdarbus un nodot savas sajūtas un emocijas publikai, kas ilgi nelaiž izpildītāju prom no skatuves.Mākslinieks atzīst, ka mūziku vairāk redz nekā to dzird, kā arī sapņo ar savu mākslu ietekmēt miljonu klausītāju dzīves.

8. augustā / 20:00
Dzintaru koncertzālē
Turaidas iela, 1, Jūrmala
https://www.bilesuparadize.lv/events/event/73009

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā