Latviešu mākslinieku darbi izstādē Maskavā “Transatlantiskā alternatīva”

No 17. marta līdz 9. maijam Laikmetīgās mākslas muzejā “Garāža” Maskavā būs skatāmi latviešu mākslinieku Valda Celma, Artūra Riņķa un Jāņa Krieva darbi starptautiskajā izstādē “Transatlantiskā alternatīva. Kinētiskā māksla un opārts Austrumeiropā un Latīņamerikā 1950.–1970. gados”.

Šajā pavasarī Laikmetīgās mākslas muzejs “Garāža” Maskavā sadarbībā ar Modernās mākslas muzeju Varšavā rīko vērienīgu izstādi “Transatlantiskā alternatīva. Kinētiskā māksla un opārts Austrumeiropā un Latīņamerikā 1950.–1970. gados”. Projektā apkopoti vairāk nekā simts mākslas darbu no pēckara perioda līdz 20. gadsimta septiņdesmitajiem gadiem, ietverot kinētiskās skulptūras, gleznas, zīmējumus, filmas, instalācijas, kā arī unikālus arhīva materiālus.

Baltijas valstis izstādē pārstāv Igaunija un Latvija. Apjomīgajā ekspozīcijā līdzās citu zemju mākslinieku veikumam apmeklētāji ieraudzīs trīs latviešu autoru – Valda Celma, Artūra Riņķa un Jāņa Krieva – dizaina darbus un kinētiskās mākslas spilgtākos paraugus, kas projekta kopējā kontekstā izceļas ar interesi par tautas ornamentiku un saikni ar Rietumu mākslas procesiem. No Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijas izstādei atlasīts Artūra Riņķa kinētiskais objekts-modulis “Sakta” (1979) viesnīcai “Latvija” un Jāņa Krieva planšetes piedāvājumi Rīgas stacijas noformējumam.

Projekts “Transatlantiskā alternatīva. Kinētiskā māksla un opārts Austrumeiropā un Latīņamerikā 1950.–1970. gados” pirmo reizi tika parādīts Varšavā 2017. gadā. Pēc Maskavas ekspozīcija aizceļos uz Brazīliju, Sanpaulu, kur tā tiks izstādīta Kultūras centrā “SESC Pompeia”.

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā