Laižam slēpot! Trīs priekšrocības slēpošanas brīvdienām, ceļojot ar minivenu

Kamēr Latvijā ilgstošu sniegu vēl nesola, daudzi ziemas priekus izvēlas baudīt populārākajos slēpošanas kūrortos. Ja vēl izsverat, vai uz kalniem doties ar lidmašīnu, vai busiņu.

Ja jūs esat starp tiem, kam patīk ceļot, vēl vairāk – ceļot kopā ar ģimeni vai lielāku draugu kompāniju, tad brīvdienu izbrauciens minivenā ir viena no lietām, kas jums jāpamēģina. Šādai ceļošanai ir daudz priekšrocību, un, iepazīstot dažas no tām, jūs noteikti atradīsiet iemeslu, kāpēc slēpes un snova dēli ir ērtāk iekraut jumta bagāžniekā un ceļu mērot ar gruntīgāku auto.

Ģimenes budžetam draudzīgs ceļojums

Pirmais, kas nāk prātā, domājot par ceļošanu, ir izmaksas. Īpaši “sālīts” ceļojums kļūst brīdī, kad visas ģimenes lidojuma biļetēm un auto īrei jāpieskaita slēpošanas inventāra somas, kas ceļojuma budžetu vēl vairāk sadārdzina. Salīdzinot izmaksas, ievērojams būs ietaupījums, ja ceļu izvēlaties mērot ar minivenu.

Kamēr aviobiļešu cenas pieaug līdz ar slēpošanas sezonu, turklāt nereti mainās ik pārdienas, degvielas cenas ir krietni prognozējamākas. Turklāt brauciens nemaz nav tik tāls – piemēram, divu dienu laikā ar vienu nakšņošanu jau būsiet Austrijas kalnos.

Ietilpīgs un pielāgojams

Viena no būtiskākajām priekšrocībām ceļošanai ar auto ir iespēja nelauzīt galvu par ietilpšanu vienā čemodānā un skaudro dilemmu – savu slēpošanas inventāru atstāt mājās vai piemaksāt par tā pārvadāšanu.

Auto jumta bagāžnieks ļauj vest līdzi visu nepieciešamo sporta ekipējumu arī tad, ja salonā ir astoņi pasažieri.

Savukārt, ja ceļojat ar ģimeni un nepieciešamas tikai, piemēram, 4 sēdvietas, minivena sēdekļu rindas ir viegli transformējamas un izņemamas, ļaujot atbrīvot vietu mantām, sporta inventāram vai guļvietas izveidošanai.

Ne mazāk svarīgi – pārlieku smagas bagāžas gadījumā nenāksies atteikties no tikko iegādātiem suvenīriem vai vietējo dzērienu pārvešanas mājās, kā nereti gadās līdz ar striktiem lidsabiedrību rokasbagāžas nosacījumiem.

Brīvības sajūta un elastība

Brīvības sajūta un minimālas saistības – ceļojot ar auto, savus plānus iespējams viegli mainīt. Šādi ceļotājs nav “piesiets” laika grafikam un var brīvi izvēlēties, kad piestāt un pabaudīt skaistu skatu vai gardas pusdienas,– tas atkarīgs tikai no autovadītāja un līdzbraucēju vēlmēm.

Elastīgums, kas saistīts ar ceļošanu busiņā, patiesībā ir tas, kas daudziem cilvēkiem licis iemīlēt šo ceļošanas veidu. Tā ir iespēja brīvi lemt un mainīt ceļojuma plānus, domājot par to, kuru vietu apmeklēt, ko ēst, cik daudz cilvēkus ņemt līdzi ceļojumā. Tas nozīmē arī to, ka varat viegli mainīt savu galamērķi vai paildzināt ceļojumu un kopā ar mīļajiem pavadīto laiku.

Neatņemama vērtība ir iespēja apskatīt vairākas valstis, baudīt dabas skatus aiz loga vai pa ceļam nogaršot vietējos ēdienus.

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā