Vīsīsākā nakts gadā: Kur svinēt Jāņus?

Jau pavisam drīz mus sagaida vīsīsākā Jāņu nakts. Kur un kā pavadīt šo dienu? Sava rakstā mēs jums piedāvāsim visinteresāntākus notikumus pec mūsu gaumes.

TMežeckaja_krug

Gribāt pavadīt Jāņus labākas latviešu tadīcījās? Tad jūs varat aizbraukt uz atpūtas kompleksu ”Lauku kūrorts” vai uz Padures muižu vai uzzināt kā svin Jāņus latgalieši. Vai arī nosvinēt Jūrmalas krastmalā.

Ja neplānojāt braukt prom no pilsētas, varēsiet ielīgot Centrāltirgū un pavadīt jautri laiku 11.novembra krastmalā ielā vai Dzegužkalna parkā.

Līgo Centrāltirgū
Rīga, Nēģu iela 7
21. un 22. jūnijā no plkst. 11:00 līdz plkst. 16:00
Ieejas maksa: par brīvu

Sagatavoties līgošanai vai nosvinēt agrāk varēsiet Centrāltirgū. 21. jūnijā sāksim ielīgot ar DJ Garjāni.  Bet 22. jūnijā pasākums sāksies ar dueli, kur par ieroci izmantos grilu.

Pasakumā laikā organizatori apsolā degustācijas, konkursus, Laimes rata griešānu, fotobūdiņu, šūpoles un rādošas darbnīcas. Jūs varēsiet uztaisīt sev kroni, uzpīt vainagu, uzzīmēt ar hennu Latviešu spēka zīmi, izveidot herbāriju no Jāņuzālēm un uztaisīt apsveikuma kartīņu.

Un protāms būs mūzika un dējas. Ar savam iestāsānām iepriecinās folkloras kolektīvi ”Kopa”, ”PUTNI”, šlāgerroka gruppa ”7 DĒLI” un viesi no Latgales. Un vēl programmā būs apdziedāšānas turnīrs. Mūsuprāt lielisks pasākums lai ielādēties ar svētku enerģiju un saglabāt to līdz saulgriežu dienai.

Sirsnīgais Līgo pasākums ”Lauku kūrortā”
‘Ūdensrozes”, Kazdangas pagasts, Aizputes novāds, Kazdanga
jūnijā, sākums plkst. 16:00
Ieejas maksa: pirmās piecdesmit biļetes  – €7, parējās – € 10

https://www.bilesuserviss.lv/lat/biletes/muzika/elektroniska-muzika/ligo-ar-plusiem-287468/?&design=bilesuserviss

Vasaras saulgriežu svinības ir piepildītas ar maģiju un rituāliem. Ticējums stāsta, ka Līgo naktī nedrīkst gulēt. Nav vienīgi vairs skaidri zināms, kāpēc. Drošības pēc izvēlies Lauku Kūrorta pasākumu, kur šo nakti nolīgot, lai miegs nav ne prātā!


Lauku kūrortā varēs gada īsāko nakti pavadīt gan Līgo rotaļās, dančos un sarunās pie ugunskura, gan mazliet sportiskākās aktivitātēs.


Izzināsim dabu, garšosim sieru, dzersim alu, skatīsimies priekšnesumus, dejosim un ballēsimies līdz rītausmai! Zaļumballē dējosim kopā ar Rikardionu, Kristīni Šomasi un Santu Getmančuku. Sadarbībā ar pirts skolu būs Pirts Festivāls, kur profesionālu pirtnieku uzraudzībā, iespēja baudīt un izzināt pirts lietas.

Šeit var arī palikt pa nakti, jums piedāvās telšu vietas, bet telti labāk paņēmt lidzī. Un bonuss visiem apmēklētājiem – liela loterija, kur izlozes galveno balvu – dāvanu kārti no Tallink.

Jāņu svinēšāna Padures Muižā
Pils, Padure, Kuldīgas novads, Padures pagasts
23. jūnija no plkst. 17:00
Ieejas maksa: iepriekšpārdošānā – €15, pasākumā dienā – €20
Ģimenēm sākot no trīs cilvēkiem 10% atlaide

https://www.bilesuserviss.lv/lat/biletes/muzika/elektroniska-muzika/ligo-ar-plusiem-287468/?&design=bilesuserviss

Vietējie iedzīvotāji stāsta par lieliskajiem Jāņu svinēšanas svētkiem, kas šeit notikuši dažus desmit gadus atpakaļ. Šogad pirmo reizi saimnieks izlēma atjaunot šo tradīciju. Tā nebūs vienkārša pasēdēšana, bet gan pilnvērtīga Jāņu svinēšana ar tradīcijām un meistarklasēm, ar vainagu pīšanu un lekšanu pāri ugunskuram. Jestru mūziku nodrošinās populārā kapela no Snēpeles “Kā ir, tā ir”.

Būs Jāņu siera siešanas meistardarbnīca, kurā varēsiet iemācīties sasiet īstu Jāņu sieru, kuru pēc tam varēsiet baudīt.  Būs arī Jāņu vainagu pīšanas meistardarbnīca, kurā no jūsu salasītiem ziediem un zariem varēsiet nopīt vainagu sev un saviem tuvajiem. Salmu leļļu siešanas darbnīca.

Jautras atrakcijas, kurās piedaloties patīkami pavadīt laiku. Protams, ka Jāņu ugunskura dedzināšana un peldēšanās pa pliko blakus esošajā Padures upītē. No rīta sagurušajiem Jāņu bērniem būs pagatavota garšīga soļanka. Būs bufete ar alu, vīnu un uzkodām. Tiem, kas negribēs braukt prom līdzi jāņem teltis. Varēsiet pamosties muižas parkā vai muižā.

Līgo latgaliešu stilā
23. un 24. jūnijā
Ekskursija uz Latgali (Varakļāni, Viļāni, Ludza, Ilzeskalns, Rēzekne,
Raznas ezers, Mākoņkalns, Luznavas muiža, Preiļi)
Maksa par ekskursiju: € 148, līdz 14. jūnijam – € 128, līdz 21. jūnijam – € 138
Papildu izmaksas: izmitināšāna vienai personai – € 15 un ekskursijas

Vēlaties uzzināt, kas ir ”Latgaliešu Līgo”? Un pavadīt brīvdienas ne tikai jautri, bet arī informatīvi? Mēs iesakām doties ekskursijā uz ”zilo ezeru” zemi. Un Jāņu nakti pavadīt Latgales sirdī – Rēzeknes pilsētā, kur pēc personīgas pieredzes, svētki vienmēr ir ļoti dvēselīgi un ar dzirksteliti.

Ekskursijas pirmajā dienā jūs dosieties uz Varakļāniem un apmeklēsiet grāfa Borhova muižu. Talāk uz Viļāniem uz Bernardina klosteri ar Sv. Miķeļa baznīcu. Ilzelskalnā ir plānots apmeklēt kapa templi, un Ludzā ir ieplānota ekskursija uz Jakova Kulņeva muižu un Ludzas pils drupām. Vakarā pēc ierašanās Rēzeknē, jūs gaidā ekskursija pa pilsētu un protams  kulminācija – Līgo svētki festivāla parkā.

Otra diena sāksies ar braucienu uz lielāko ezeru Latgalē – Raznas ezers. Ticiet man, tie ir neaizmirstami skati un ainavas. Un vēl būs pastaiga pa Luznavas muižu un tās parku gida pavadībā. Un beigās jūs sagaidā  Preiļu pilsēta un vēl viena grāfa Borhova muiža. Ļoti bagāta programma tikai divās dienās.

 

Līgo svinēšāna 11.novembra krastmalā un Dzegužkalna
Rīga, 11.novembra krastmalā ielā
Dzegužkalna parkā – Dzegužu iela 11, Rīga
jūnijā no plkst. 19:00 līdz plkst. 04:30
Ieejas maksa: par brīvu

Šogad, tāpāt kā iepriekšējos gados, Rīgā notiks tradicionālā svinēšāna. Plānojās vietējo muzikantu uzstāšānas, lielā ugunskura iedegšāna, stasts par Jāņu tradīcījam un visgaršikākais cienasts. Būs arī dažadas estafetas un meistarklases gan pieaugušajiem, gan bērniem.

Līgo Jūrmalā
Kauguru un Dzintaru pludmalē un Mellužu estrādē
23.jūnijā no plkst. 21:00 līdz plkst. 04:00
Ieejas maksa: par brīvu

Mums liekās ir diezgan romantiski – pavadīt Jaņu vakaru jūras krastā. Var apbrīnot saulrietu patīkamas mūzikas pavadījumā  un dejot basām kājām uz smiltīm līdz rītam.  Galvenais lai tikai laika apstākļi nebūtu mūs sarugtinājusi ar lietu.

Kauguros uzstasies gruppas: ”Rikši”, ”Klaidonis”, ”Ducele” un dēju kolektīvs ”Velreiz”. Un balle turpināsies ar DJ Viesturs Sproģis. Mellužu estrādē dziedās ”Zaļumballes orķestris” un ”Sarīkojuma ansamblis”.

Un Dzintaros viesus izklaidēs muzikānti: ”Tautumeitas”, ”Auļi”, Jelgavas big Band, Ieva Sutugova, Adriana Miglane, Jānis Stibelis, Miks Dukurs, Juris Jope un DJ Dree.

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā