Krāsu un gaismas nozīme, dabīgie materiāli un ergonomika – jaunākās dizaina tendences un ieteikumi, kā mājokli iekārtot modernu un mājīgu

Krāsu un gaismas nozīme, dabīgie materiāli un ergonomika – jaunākās dizaina tendences un ieteikumi, kā mājokli iekārtot modernu un mājīgu

Veidojot mājokļa iekārtojumu, gan interjera dizaineri, gan arī mājokļa īpašnieki vienmēr koncentrējas uz pamatvērtībām – funkcionalitāti, ergonomiku un mājīgumu.

Tomēr nevaram aizmirst arī par dizaina pasaules tendencēm, kas nereti pamanāmas telpu iekārtojuma veidošanā kā dzīvokļos, tā privātmājās, neatkarīgi no mājokļa platības vai finansiālajiem apsvērumiem.

“Comoblue” studijas komanda, kura ir nekustāmā īpašuma attīstītāja “Pro Kapital” projekta “River Breeze Residence” jaunā demo dzīvokļa interjera autori, iepazīstina ar aktuālākajām tendencēm interjera dizainā un to, kā tās izmantot moderna un mājīga mājokļa radīšanā.

“Veidojot demo dzīvokli River Breeze Rezidence, tā iekārtošana bija aizraujošs un izaicinājuma pilns process, kurš pakārtots pasūtītāja interesēm, dizaineru gaumei un potenciālo klientu priekšstatiem. Demo dzīvokļa iekārtošanā izmantojām dabīgus, kvalitatīvus, mūsdienīgus materiālus un aktuālās krāsu gammas.

Speciālistu komandas mērķis bija radīt interjeru, kurā dzīvokļa īpašnieks var komfortabli justies sev ierastajā vidē, neatkarīgi no tā ģeogrāfiskās atrašanās vietas,” stāsta Juris Kauliņš, “Comoblue” vadītājs.

Krāsu nozīmīgums

Ik gadu krāsu industrija – dizaineri un ražotāji visā pasaulē izvirza vienu vai vairākas krāsas, kas ne tikai ir īpaši aktuālas konkrētajā gadā, bet arī iecienītas dizaineru vidū, tādēļ arī bieži redzamas interjeros.

Ja pagājušās dekādes karstākās krāsas bija pelēks un pastelļtoņi, tad šī gada krāsu gammā sastopami tādi toņi kā kanēļa brūns, sūnu zaļš, rozā, ķieģeļu sarkans, kā arī zilganpelēkie toņi.

Ķieģeļu sarkanā ir krāsa drosmīgajiem, jo ne visi atļaujas to izmantot savā interjerā. Tomēr tā izteikti atdzīvina telpu, tādēļ arī “River Breeze Residence” demo dzīvokļī izmantoti aktuālie krāsu salikumi. Ķieģeļsarkanais sienu tonis kopā ar arctic blue zilo dīvānu, kā arī paklāju un dekoriem zemes toņos veido lielisku saspēli. Guļamistabā izmantots sūnu zaļais un rozā, kas telpai piešķir intimitāti un emocionālu baudījumu.

Lai top gaisma!

Gaisma visos laikos cilvēkiem ir bijusi būtiska. Lai cik veiksmīgi un eleganti būtu noformēts interjers, neaizvietojama vērtība tajā ir pietiekams apgaismojums.

Ja dabīgā gaisma piepilda visu telpu, līdzīgi kā “River Breeze Residence” dzīvokļos, mājokļa saimnieki var būt lepni, jo tas ir labākais, kas vien telpā var būt. Gaismas pielietos mājokļos apzināti var izvēlēties vieglus aizkarus un gaišas grīdas, kas akumulē gaismu, radot vēl plašākas telpas un mājīguma sajūtu.

Savukārt, ja telpās dabīgās gaismas nav pietiekami, iespējams izmantot dažāda veida mākslīgā apgaismojuma avotus. Pateicoties LED tehnoloģiju attīstībai, mainot gaismas intensitāti, apgaismojumu var pielāgot līdzīgi dabīgās gaismas dienas ciklam.

To iespējams ieprogrammēt tā, lai pa dienu telpās būtu vēsāks gaismas spektrs, kas veicina pamošanos, bet vakarā – siltāks, lai sagatavotos dienas noslēgumam. Gaisma un atbilstoša apgaismojuma atrašana mājoklim ir jaunā laikmeta zinātnes izaicinājums.

Jaunais luksuss – dabīgi materiāli un kvalitāte

Viena no aktuālajām tendencēm interjera dizainā ir dabīgu materiālu izvēle. Jaunais luksuss vairs nav bagātība detaļās un formās, bet priekšroka tiek dota dabīgiem materiāliem, kvalitātei un ilgtspējai.

Tendences liecina, ka no luksusa mēbelēm cilvēki sāk atteikties par labu vienkāršībai un praktiskumam. Joprojām modē ir dabīgs koks, metāls un akmens, kā arī dabīgi audumi – samts, lins vai vilna.

Būtiska jaunā tendence ir formu daudzveidība, dodot priekšroku viegli noapaļotām formām un detaļām – apaļi galdi, lampas, noapaļotas formas dīvāni. Joprojām populāri ir zemes toņi, un neregulāras formas paklāji redzami arvien vairāk interjeros, padarot tos mūsdienīgākus un saistošākus.

Ergonomika un mājīgums ir visa pamatā

Neatkarīgi no tā, kāda ir mājokļa saimnieku nodarbošanās, budžets un interjera preferences, galvenais, lai cilvēki savās mājās justos ērti. Lai telpas padarītu plašākas, jau kādu laiku arhitekti izmanto atvērtā plānojuma dizainu. Tieši tādēļ ergonomikai un pareizi iekārtotiem telpas zonējumiem – vieta atpūtai, darbam, dzīvojamai un ēdamzonai – ir liela nozīme.

Tomēr jāņem vērā, ka tas ir izaicinājums radīt vienotu interjera konceptu. Izmantojot atbilstošus izteiksmes līdzekļus, kas rada mājīguma sajūtu un veido kompozīciju ar vienotiem dizaina risinājumiem, noteikti panāksiet vēlamo rezultātu.

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā