Kinoteātris Splendid Palace aicina noskatīties Eiropas Kinoakadēmijas balvām nominētās filmas

Novembrī un decembrī kinoteātris Splendid Palace piedāvā saviem skatītājiem noskatīties četras no piecām gada labākajām Eiropas filmām, kas nominētas apbalvojumiem 31. Eiropas kinoakadēmijas EFA apbalvošanas ceremonijā. Apbalvošanas ceremonija norisināsies 15. decembrī Seviļā, Spānijā.

6. decembrī Splendid Palace notiks ļoti pretrunīgi vērtētās filmas Meitene pirmizrāde. Jaunais beļģu režisors Lūkass Donts piedāvā stāstu par 15 gadus veco Laru, kura alkst kļūt par balerīnu, tomēr daba viņu apveltījusi ar zēna ķermeni.

Larai balets saistīts ne vien ar puantēm, sviedriem un asinīm, bet arī ar gluži citādām ciešanām – ir jāpārveido ķermenis, lai līdzinātos meitenei. Scenārija pamatā ir reāls stāsts.

2018. gada Kannu kinofestivālā Donts saņēmis balvu Zelta kamera par labāko režisora debiju bet galvenās lomas tēlotājs Viktors Polsters programmā Īpašais skatiens atzīts par labāko aktieri. Filma saņēmusi arī FIPRESCI balvu. Eiropas kinoakadēmiķi nominējuši filmu Meitene trīs galvenajām balvām – Labākā Eiropas filma, Gada atklājums un Labākais aktieris.

7. decembrī kinoteātris sāks demonstrēt melnbalto drāmu film noir stilā Aukstais karš, ko veidojis “Oskara” laureāts – poļu režisors Pavels Pavlikovskis. Filmas darbība sākas pēc kara Polijas kultūras namā un risinās te Austrumberlīnē, te Dienvidslāvijā, te Parīzē. Viņa ir poļu tautas kolektīva dalībniece, dziedātāja ar samtainu balsi, viņš – mūziķis, kurš jau Francijā kļuvis par savējo. Zula un Viktors kaislīgi mīl viens otru un tiecas būt kopā, bet nevar…

Aukstā kara veidotājs, scenārists un producents Pavels Pavlikovskis Kannu kinofestivālā uzvarējis nominācijā Labākais režisors. Eiropas kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijā Aukstais karš figurē piecās galvenajās nominācijās. Galvenās lomas tēlotāja Joanna Kuliga izvirzīta balvai Labākā aktrise, un viņas mūža mīlestības atveidotājs Tomašs Kots pretendē uz Labākā aktiera godu.

15. decembrī uzzināsim, kā balvas sadalījusi Eiropas kinoakadēmija. Aicinām novērtēt izcilās filmas uz lielā ekrāna kinoteātrī Splendid Palace.

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā