Kāpēc regulāra lukturu atjaunošana ir svarīga autovadītāju drošībai

Jūsu automašīnas drošībai ir svarīgi daudzi aspekti – bremzes, riepu kvalitāte un dzinēja stāvoklis. Tomēr tikpat svarīga, bet bieži aizmirsta detaļa ir jūsu lukturi. Tie veic lielu darbu, lai jūs droši nokļūtu no punkta A uz punktu B. Tas ir vēl svarīgāk naktī vai lietusgāzes laikā.

Diemžēl priekšējo lukturu kvalitāte pakāpeniski pasliktinās. Tas savukārt ietekmē gan jūsu redzamību braukšanas laikā, gan var padarīt jūsu automobili mazāk pamanāmu citiem autovadītājiem.

logoJa cenšaties par prioritāti izvirzīt savu un savu pasažieru labsajūtu, ir skaidrs, ka blāviem priekšējiem lukturiem ir jāpievērš uzmanība pēc iespējas ātrāk, lai izvairītos no bīstamiem braukšanas apstākļiem.

Ja jums automašīna pieder jau vairākus gadus vai esat pamanījis, ka lukturi vairs nav tik spilgti kā agrāk, šis ir īstais brīdis atjaunot to kādreizējo spožumu.

Pazīmes, kas liecina, ka jūsu lukturi ir jāatjauno

Skrāpējumi vai nelielas plaisas parasti ir pirmā pazīme, kas liecina, ka jūsu lukturiem nepieciešama atjaunošana. Pievērsiet uzmanību šādiem bojājumiem nekavējoties, jo tie var ātri izplatīties.

Otrā pazīme ir blāvums – varbūt jums ir problēmas ar redzamību naktī vai mākoņainās, lietainās dienās. Ja jūsu automašīna gana daudz laika pavada ārā, jūs pamanīsiet, ka tās lukturi kļūst arvien duļķaināki. Līdzīgi kā ar plaisām, ir svarīgi atjaunot šos lukturus pēc iespējas ātrāk.

Priekšējiem lukturiem jābūt arī labi noslēgtiem. To darbība pasliktināsies, ja tajos iekļūs mitrums.

Kāpēc priekšējie lukturi kļūst miglaini?

Lai saprastu, kāpēc jūsu lukturi laika gaitā kļūst miglaini, duļķaini vai dzelteni, vispirms ir jāzina, no kā tie ir izgatavoti. Lukturi, tāpat kā lielākā daļa spuldžu, ir trausli. Tāpēc automobiļu ražotāji tos aizsargā ar ilgmūžīgu plastmasu, ko sauc par polikarbonātu, kas ir veidots tā, lai spētu izturēt visdažādākos laikapstākļus.

Tomēr polikarbonāts ir jutīgs pret UV starojuma bojājumiem. Tāpēc lukturu lēcas ir aizsargātas ar nelielu pārklājuma slāni, lai novērstu oksidēšanos. Ar laiku – UV aizsardzība nolietojas un pakļauj polikarbonātu visdažādākajiem bojājumiem, kā rezultātā lukturi kļūst miglaini.

bdauto_1

Profesionāla lukturu pulēšana

Profesionāli veikta auto lukturu pulēšana ļaus atgūt lukturu kādreizējo spozmi, samaksājot vien nelielu daļu no tā, ko nāktos maksāt par pilnīgu to nomaiņu.

Izmantojot specializētus instrumentus, tehniķi var noņemt gandrīz visu oksidēto materiālu no jūsu transportlīdzekļa lukturiem un uzklāt caurspīdīgu pārklājumu, lai pasargātu lēcas no papildu UV starojuma.

Lai gan priekšējo auto lukturu pulēšana pašu spēkiem var šķist vienkārša, “DIY” (jeb “dari pats”) komplekti nav tikpat kvalitatīvi kā profesionāls aprīkojums. Lukturu pulēšana Rīgā vislabāk veicama pie Baltic Detailing.

Kā pulēt auto lukturus?

Nepieredzējis automobiļa īpašnieks var pieļaut dažādas kļūdas, piemēram, izmantot pārāk agresīvu smilšpapīru, lai noslīpētu lukturus, tādējādi potenciāli saskrāpējot vai sabojājot lēcas. Turklāt, lai novērstu oksidēšanos, šie komplekti parasti ir jāizmanto atkārtoti, kas prasa iegādāties vairāk materiālu.

Ieguldot līdzekļus profesionālā restaurācijas pakalpojumā, ilgtermiņā var ietaupīt vairāk naudas, nekā mēģinot šo projektu veikt pašam.

Remonta darbnīcu speciālisti pievērš uzmanību ne tikai automašīnas lukturiem, bet arī detaļām, nodrošinot, ka atjaunošanas procesā tiek aizsargāta auto  apdare un krāsa.

bdauto_2

Kas ietekmē lukturu atjaunošanas cenu?

Lukturu pulēšana cena ir atkarīga no jūsu vadītā transportlīdzekļa veida, vecuma un lukturu nolietojuma pakāpes – tas viss ietekmē lukturu atjaunošanas izmaksas.

Pat ja bojājumi ir tikai vienam mašīnas lukturim, eksperti iesaka lampu pulēšanu veikt abiem. Rezultāts būs vienāds lukturu spilgtums un kopumā lielāka drošība.

Lukturu pulēšana Rīgā ir pieejama Baltic Detailing. Viņu pieredze liecina, ka lampu pulēšana novērš bojājumus līdz pat trīs gadiem pēc apkopes. Rezultāts ir vienkāršs un, pats svarīgākais, drošs jums, jūsu pasažieriem un visiem pārējiem, kas atrodas uz ceļa ap jums.


Bildes tekstā: no “Baltic Detailing” arhīva

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā