Izstāde: Valdisa Brože “Nospiedums”

Rotu mākslinieks Valdis Brože, radot šo rotu kolekciju, īpašu uzmanību pievērsa Latvijas teritorijā atrodamiem materiāliem un uz mūsu zemes atstātiem vēstures nospiedumiem, kas tieši vai netieši ir ietekmējuši mūs – šajā teritorijā dzīvojošos cilvēkus.

“Formas, kas šodien šķiet dabiskas un pašsaprotamas, ir veidojušās pagātnes procesos “ stāsta Valdis.

Nospiedums – zīme vai kontūra, ko rada viena objekta spiediens uz cita objekta virsmas. Kā pēda smiltīs… Nospieduma rezultātā stāstam mainās gan saturs, gan struktūra, veidojot jaunu stāstu. Izstādē redzamajām rotām ir katrai savs stāsts – vēsturiskās dinamikas atspoguļojums – mūsdienīgā izpildījumā.

“Šis būs mans mēģinājums atskatīties pagātnē. Doties ceļojumā un pārstāstīt, ko esmu tur atradis. Uzzināt par iemesliem, kas mainījuši vidi, un iemesliem, kas likuši man redzēt pasauli tā, kā es to redzu un kā uz to reaģēju.

Došanās zināmajā un nezināmajā, ieraudzīt apkārtējo, man zināmo pasauli, no jauna…” stāsta Valdis Brože.

Rotās izmantotie materiāli: pie Ogres upes nejauši atrastais akmens ar laika nospiedumu, gagāts (jets) – fosilizējies koks, optiskie stikli, serpentīns, špinelis un citi materiāli savienojumā ar cēlmetāliem – sudrabu, zeltu.

/ imprint / – angļu latviešu vārdnīca – nospiedums

Valdis Brože ir Latvijas Mākslas akadēmijas vizuālās komunikācijas nodaļas absolvents. Strādā ar zeltu, sudrabu, dažādiem dārgakmeņiem un pusdārgakmeņiem. Mākslinieka spēks ir darbs ar emalju un spēle ar krāsu intensitāti, savienojot tās pārsteidzošās kombinācijās. Valda darbos spilgta iezīme ir sirreālisms.

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā