Ikgadējā LMA studentu modes skate gaidāma jau jūnijā

Vasaras sezonu ieskandinot 6. jūnijā norisināsies viens no pašmāju modes dzīves gaidītākajiem notikumiem – ikgadējā Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studentu modes skate, kurā tiks demonstrētas spilgtākās jauno tērpu dizaineru kolekcijas, kas tapušas aizvadītajā mācību gadā. Šoreiz par modes skates centrālo tēmu izvirzīti kolorītie 90-tie gadi, kas ir arī Modes mākslas katedras dibināšanas laiks.

Ikgadējā LMA modes skate ir unikāla platforma, kas atspoguļo modi kā daudzpusīgu mediju. Tā iepazīstina ar šī brīža un nākotnes modes tendencēm Latvijas jauno modes mākslinieku izpildījumā, piesakot gan kategorijas “gatavs valkāšanai” apģērbus, gan ekscentrisku avangarda modi. Skates ietvaros tiek demonstrētas jaunas, inovatīvas un radošas idejas, kā arī atspoguļoti oriģināli ieceres avotu meklēšanas procesi.

Šogad tiek atzīmēti jau 25 gadi, kopš Latvijā ir pieejama profesionāla augstākā izglītība modes dizainā, un arī studentu kolekcijas ļaus simboliski atskatīties uz līdz šim paveikto. Turpretī modes skatei izvēlētās telpas scenogrāfisko koncepciju caurstrāvos zīmīgais 1993. gads.

Modes skates ietvaros jau ierasti tiks demonstrētas to Modes dizaina apakšnozares bakalaura un maģistra programmas studentu kolekcijas, ko akadēmijas pasniedzēju komisija izvēlēs īpašā atlasē.

Turpinot pagājušajā gadā aizsākto tradīciju un attīstot modes skati aizvien jaunā kvalitātē, jūnija sākumā to papildinās atvērtās lekcijas un publiski pieejama jauno dizaineru darbu izstāde jeb “šovrūms”, kas veidos vienotu pasākumu kopumu. Būtiski, ka šīs būs pirmās LMA studentu kolekcijas, kas tapušas jaunās modes katedras vadītājas, docentes Māras Bindes vadībā.

https://www.ekase.lv/lv/biletes/pasakumi/lma-modes-skate-2018

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā