“Homo Novus” kļūst par skatītāko simtgades filmu un dodas uz Ameriku

Pārsniedzot 77 tūkstošus skatījumu, “Homo Novus” kļuvusi par skatītāko Latvijas simtgades filmu, apsteidzot tādas populāras filmas kā “Vectēvs, kurš bīstamāks par datoru” un “Paradīze `89”. Vienlaikus “Homo Novus” filma pamanīta arī otrpus okeānam un decembra sākumā būs skatāma uz lielajiem ekrāniem ASV – Baltijas simtgadei veltītajā Bostonas Baltijas filmu festivālā un Amerikas Filmu Institūta organizētajā “European Union Film Showcase” filmu programmā.

Pēc Nacionālā Kino centra sniegtās informācijas šī gada pirmajos desmit mēnešos 5 no 10 skatītākajām filmām bija latviešu filmas, kas ir nebijis gadījums.

Jau šīs nedēļas nogalē filma būs skatāma arī īpašos seansos Amerikā. Vispirms 25.novembrī tā būs skatāma Baltijas simtgadei veltītajā Bostonas Baltijas filmu festivālā. Savukārt 1. un 7.decembrī tā tiks rādīta prestižajā Amerikas Filmu Institūta rīkotajā “European Union Film Showcase” filmu programmā Vašingtonā.

Eiropas filmu kvalitāte un daudzveidība šajā filmu programmā tiek izcelta jau 31.gadu pēc kārtas un šogad tajā tiks izrādītas 49 Eiropas izcilākās filmas. Starp tām sastopama arī pasaulē atzītā režisora Paolo Sorentīno jaunā filma Loro un poļu režisora Pavela Pavlikovska meistardarbs no Kannu konkursa programmas – Aukstais karš, kā arī vairākas citas Kannu festivāla laureātes – Diamantino, Dogman, Girl u.c. Divpadsmit no programmā iekļautajām filmām šogad nominētas arī Amerikas Kinoakadēmijas balvai nominācijā “Labākā filma svešvalodā”.

Filmu “Homo Novus” Rīgā joprojām iespējams noskatīties Forumcinemas “Kino Citadele”, “Multikino”, “Cinamon Alfa”, “Splendid Palace” un “Kino Bize”, kā arī kinoteātros ārpus Rīgas – “Cinamon Balle” Liepājā, “Gaisma” (3D Cinema) Valmierā, Vidzemes koncertzālē Cēsīs un kinoteātrī Kuldīgā, tostarp dažādos kultūras centros visā Latvijā.

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā