Fashion: Rīgā atvērās zīmola Aeronautica Militare veikals

Cik tomēr ir patīkami rakstīt virsrakstā “Rīgā atvērās jauns veikals”! Cik lieliski bija tur ieskatīties un satikt tā īpašniekus – jaunu ģimenes pāri. Cik forši bija skatīties uz apģērbu un aiztikt to. Un pat pielaikot! Jā, jā, es paņēmu vairākus tērpus un pielaikošanas telpā pilnībā zaudēju laika izjūtu. Nu lūk, dalos savos iespaidos.

Par zīmolu

1960. gadā itālietis Krištianu Sperotto sāka šūt virsdrēbes no ādas. Viens no Itālijas gaisa spēku pārstāvjiem, ieraugot meistara jaku, ieteica viņam atrisināt svarīgu problēmu: izstrādāt siltu, bet tajā pašā laikā vieglu jaku pilotiem. Tā sākās zīmola Aeronautica Militare vēsture.
AM_6

Par tās logotipu kļuva oficiālo Itālijas gaisa spēku logotips, un uz katras jakas bija uzšūta dažādu Itālijas gaisa spēku divīziju emblēma: Stormo, Gruppo, Black Cats, Reparto Sperimentale Volo, Brigata Aerea.

1979. gadā pie vadības nāca Sperotto dēli Armando un Paolo, kuri paplašināja zīmola piedāvājuma klāstu, par galveno ideju atstājot militāro stilu, pēc kā uzņēmums ieguva slavu Eiropā.

Par Rīgas veikalu Aeronautica Militare

Jekaterina man pastāstīja, ka ideja atvērt AM veikalu pie mums radās viņas vīram, profesionālam pilotam, kurš vada Baltic Bees akrobātisko komandu. Aptuveni 15 gadus viņš pats ir zīmola cienītājs un jau sen sapņoja par iespēju iegādāties savas iecienītās jakas arī Rīgā.
AM_4
2019. gadā viņi sazinājās ar uzņēmuma Itālijas biroju un devās uz rūpnīcu Thienē (netālu no Milānas), lai tiktos ar tās īpašniekiem. Lieki piebilst, ka laulātā saistība ar aviāciju daudz palīdzēja šajās pārrunās – zīmola dibinātāja pēcteči joprojām pret pilotiem un aviāciju izturas ar godbijību. Bet, kā jau ar jebkuru franšīzi, jaunajai ģimenei bija daudz jautājumu jāsaskaņo ar galveno biroju.

“Sākumā mēs nolēmām atvērt veikalu vienā no tirdzniecības centriem,” atmiņās dalās Katja, “taču līguma parakstīšanas priekšvakarā pārdomājām. Es pat nevaru pateikt, kāpēc. Tagad mēs par to esam ļoti priecīgi – pandēmija jau tā piespieda atlikt atklāšanu. Un šodien mums ir telpas ar atsevišķu ieeju. Tērbatas ielā 14.

AM_5

Mēs tās meklējām gadu! Atradām 2020. gada novembrī un nolēmām, ka tā ir ideāla vieta. Pats centrs – Tērbatas un Dzirnavu stūris. Pat tas, ka mēnesi vēlāk visu slēdza, mūs nesarūgtināja – tieši vajadzēja taisīt remontu.

Šobrīd esam atvērti jau vairāk nekā mēnesi un esam ļoti apmierināti, jo jau ir pastāvīgi klienti, kuri, iegādājoties vienu lietu, nāk atkal un pat lūdz pasūtīt kaut ko konkrētu – esam priecīgi izpildīt arī šādus pieprasījumus. ”

Par sortimentu

Šodien veikalā varat atrast vīriešu apģērbus – sākot no T-krekliem un šortiem līdz vestēm un jakām, sieviešu – no vasaras kleitām līdz siltinātiem kombinezoniem un, protams, jakas un bērnu apģērbu.

AM_3

Turklāt te ir arī laba aksesuāru izvēle: jostas, cepures, cimdi, somas, mugursomas. Un ļoti drīz būs maki un karšu turētāji. Tāpat tiks ievērojami papildināta pavasara-vasaras apģērbu kolekcija.

Stils, kā jau minēju, ir militārs. vēlos atzīmēt, ka šodien zīmols variē ar brutalitātes pakāpi. Tā bikses, džinsus, kreklus un T-kreklus var atrast diezgan klasiskus, ar nelielu elegantu logo. Lai gan pat es, kas nav uzšuvumu cienītājs, nevarēju nepamanīt, cik tie ir glīti. Un jāatzīmē, ka kopumā auduma, šuvju un furnitūras kvalitāte ir iespaidīga.

“Protams, – teica Jekaterina, – neskatoties uz popularitāti, zīmols turpina šūt ar rokām. Viens no uzšuvumiem – Frecce Tricolori – ir izgatavots par godu leģendārajai Itālijas Gaisa spēku akrobātiskajai komandai. Viņi ir valsts nacionālais dārgums, drēbes ar tādu logotipu nevar tikt izgatavotas kā pagadās”.

Par izmēriem un cenām

Rīgas veikals Aeronautica Militare ir vienīgais Baltijas valstīs, kur var atrast vīriešu, sieviešu un bērnu apģērbus. Arī izmēru izvēle šeit ir viena no labākajām: vīriešiem tiks piedāvāti apģērbi no S līdz XXXL, dāmām – no XS līdz XL, bērniem – no 4 līdz 14 gadu vecumam.

AM_2
Ar cenām situācija ir sekojoša. Džinsi un bikses maksā 120-170 eiro, T-krekli – no 50, kleitas un kombinezoni – apmēram 200-300 eiro (siltināti – 450). Apavus var iegādāties par 100–250 eiro. Jakas un vestes maksā no 290 līdz 1000 eiro. Dārgākās no visām drēbēm, protams, ir ādas un zamšādas – tādas pašas, kā Itālijas gaisa spēkiem. Sieviešu virsdrēbes maksā ap 550 eiro. Rudens-ziemas kolekcija tagad tiek pārdota ar 30% atlaidi.

Par interneta veikalu

Pēc pāris nedēļām tiks palaists tiešsaistes veikals, un mūsu pārskatā šeit parādīsies saite arī uz to. Bet mēs nolēmām neatlikt raksta iznākšanu – daudzi šopoholiķi jau noilgojās pēc iespējas iegriezties īstā veikalā un aiznest duci drēbju pakaramo uz pielaikošanas telpu. Un kā saka, laipni lūgti!

AM_1
Bet, ja vispirms vēlaties tuvāk iepazīt sortimentu, sekojiet Aeronautica Militare Facebook un Instagram lapām un izvēlaties. Tiem, kuriem apģērbu ir ērtāk pasūtīt tiešsaistē, veikals jau piedāvā piegādi jebkur pasaulē.

Aeronautica Militare Latvia
Rīga, Terbatas iela 14
Darba laiks
Pirmdiena-piektdiena / 11:00–19:00,
Sestdiena-svētdiena / 11:00-18:00

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā