Eksperta padomi: Veselīgas pusdienas, ko bērnam dot līdzi uz skolu

Kaut gan laikapstākļi aiz loga vēl ir silti un patīkami, kalendārs ziņo, ka pirmais rudens mēnesis jau klāt. Tikko arī sākušās skolas gaitas, kas liek vecākiem domāt par to, kādus veselīgas un pilnvērtīgus produktus iekļaut bērna pusdienās ne tikai mājās, bet arī skolā.

Kā sastādīt ēdienkarti un ko dot līdzi atvasei, ja bērns atsakās vai kādu citu apstākļu dēļ nevar ēst skolas pusdienas? Ieteikumus sniedz Olga Ļubina, veselīgas ēšanas eksperte un sertificēta uztura speciāliste, un gardēdis Normunds Baranovskis.

Muslis ar sēklām:

Pannā izkausē medu vai cukuru. Kopā ar graudu pārslām līdz tās viegli karamelizējās. Atdzesē. Pievieno sēkliņu maisījumu. Lai pēc karamelizēšanas muslis nesaliptu un būtu irdens, nedaudz saspaida to ar rokām vai izmantojot stampiņu. Pievieno riekstu maisījumu, riekstus var arī viegli apgrauzdēt un sakapāt smalkāk.
Saldumam pievieno žāvētās dzērvenes un rozīnes.

Gatavā brokastu maisījuma pietiks aptuveni 20 porcijām. Sausā, noslēgtā traukā to vari uzglabāt vairākus mēnešus.

Četru graudu pārslas – 250 g
Griķu pārslas – 250 ml
Rozīnes – 100 g
Dažādu riekstu maisījums – 200 g
Žāvētas dzērvenes – 200 g
Dažādu sēklu maisījums (ķirbju, sezama, saulespuķu) – 100 g
Medus – 2 ēdamk. vai cukurs – 3 ēdamk.

Ideja! Žāvēto dzērveņu un rozīņu vietā vari izvēlēties arī citus žāvētus augļus vai ogas. Lieliska piedeva būs arī burkānu sukādes! Tāpat garšu daudzveidībai iesaku pievienot ēdamkaroti kanēli, piparkūku maisījumu vai kādu citu sev tīkamu garšu kombināciju.

Dabīgais šokolādes kokteilis:

Visas sastāvdaļas liek smūtija blenderī un sajauc kokteili. Ja pievienosi, piemēram, saldēta banāna šķēlītes, izdosies lielisks šokolādes saldējums.

Kakao I Love Eco – 2 ēdamk.
Sulīgas dateles Selection (atkaulotas) – 6 gab.
Banāni – 1- 2 gab.
Sojas piens (neitrāls vai ar vaniļu) – 500 ml
Kanēlis, malts – 1 tējk.

Svarīgi! Nav noslēpums, ka bērni ir lieli saldumu cienītāji, tāpēc šie dzērieni viņiem noteikti ies pie sirds, un rokas stiepsies pēc papildus glāzes. Pagatavo dzērienus, kas papildus patīkamajai garšai, stiprinās bērnu imūnsistēmu, spēcinās mazos stipriniekus. Uzlabo pavasarī tik ļoti svarīgo imūnsistēmu! Kokteiļu brīnišķīgā garša varētu pat izkonkurēt citus bērnu iecienītos našķus.

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā