Drīzumā tiks pabeigta Rozes Stiebras jaunā filma “Saule brauca debesīs”

Šī gada 17. novembrī pirmizrādi piedzīvos latviešu animācijas klasiķes Rozes Stiebras jaunākā pilnmetrāžas animācijas filma “Saule brauca debesīs”, kas tapusi programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” ietvaros. Kamēr animatori vēl steidz pabeigt pēdējos kadrus, režisore jau uzsākusi darbu skaņu studijā, kur multfilmas tēli atdzīvojas populāru aktieru balsīs.

Roze Stiebra, kas ir ne vien filmas režisore, bet arī scenārija autore, stāsta: “Es ļoti gribēju uzņemt filmu uz Latvijas simtgadi kā pateicību un dāvanu uz valsts dzimšanas dienu un ilgi meklēju spēcīgu stāstu – lasīju mūsu oriģinālliteratūru caur un caur, bet nevarēju atrast neko īsti piemērotu tieši animācijai. Un tad es padomāju ka varētu uzņemt filmu pēc tautasdziesmām, jo tajās ir iekodēts viss tas labākais un stiprākais, kas mums ir.”

Filmas māksliniece ir Ilze Vītoliņa, bet muzikālo noformējumu veido Juris Kaukulis un „Jauno Jāņu orķestris”. Pašlaik norit arī filmas ieskaņošana. Lomas ierunās tādi pazīstami aktieri kā Kaspars Znotiņš, Vilis Daudziņš, Zane Daudziņa, Guna Zariņa, Ainārs Ančevskis, Dita Lūriņa un citi.

Ar režisores Rozes Stiebras veidotajām animācijas filmām uzaugušas jau vairākas paaudzes – tās ir gan ikvienam pazīstamās “Zelta Sietiņš” un “Zaķīšu Pirtiņa”, gan Raiņa lugas motīvos balstītā “Spēlēju, dancoju!”, gan daudzas citas. Par izcilu radošo darbību teju pusgadsimta garumā Roze Stiebra saņēmusi neskaitāmus apbalvojumus, tai skaitā “Lielo Kristapu” par mūža ieguldījumu, Latvijas Kultūras fonda Spīdolas balvu par profesionālā animācijas kino izveidi Latvijā, kā arī Triju zvaigžņu ordeni.

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā