Centra SKY BEAUTY eksperta padomi: viss par permanento grimu

No vienas puses, mūsdienu permanentā grima izcelsme ir meklējama tūkstoš gadu senajā tetovēšanas vēsturē. Taču, no otras puses, tetovēšana kā kosmetoloģijas virziens ir salīdzinoši jauns. Plašāku sabiedrību ar to iepazīstināja amerikāņu grima mākslinieks Patija Pavlika 1970. gadu beigās.

Дизайн без названия

Viņa izmantoja jau tālajā 1891. gadā patentēto elektrisko tetovēšanas mašīnu, nedaudz pārveidojot tās dizainu, lai būtu iespējams izmantot plānākas adatas. Patija bija arī laba publiciste, tāpēc viņai ātri vien izdevās permanento grimu padarīt par modes tendenci.

cveka_portret

Kristīna Cveka

Centra Sky Beauty

mikropigmentācijas

un trihopigmentācijas

speciāliste

Mūsdienās permanentais grims ir pieprasīts un jau diezgan ierasta parādība. Bet tiem, kuri ir viena soļa attālumā, lai pieņemtu lēmumu par tā izmantošanu uz savas ādas, par šo procedūru vēl joprojām ir daudz jautājumu. Uz šiem jautājumiem arī lūdzu atbildes Rīgas profesionālā mikropigmentācijas un kosmetoloģijas centra SKY BEAUTY speciālistei Kristīnai Cvekai.

Kādus jautājumus Jums klienti uzdod visbiežāk, ierodoties uz procedūru?

Pirmkārt, uztraucas par dabiskumu: visvairāk baidās no krāsas un formas intensitātes. Vispirms vēlas redzēt, kā izskatīsies rezultāts. Tāpēc pie mums procedūra vienmēr sākas ar konsultāciju un iepriekšēju skici. Speciālists izvēlas formu, nosaka krāsas tipu, izvēlas pigmenta toni.

Bieži jautā par to, cik šī procedūra ir sāpīga. Sejas ādas paaugstinātā jutība ir saistīta ar to, ka uz tās atrodas daudz refleksu zonu, kas izvietotas starp dzīvībai svarīgiem maņu orgāniem, tāpēc mikropigmentācijas procedūra vienmēr tiek veikta, izmantojot anestēziju.

skybeauty_guby

Mēs izmantojam krēmus un želejas ar anestezējošu efektu, kas tiek izvēlēti, ņemot vērā individuālo jutīgumu. Visas sāpes tiek samazinātas līdz minimumam. Turklāt pigmenta uzklāšanas tehnika tiek izmantota tikai uz ādas virsējo slāni – mēs neejam dziļi, strādājam tikai ar epidermas augšējo slāni.

Tāpat arī jautā par to, cik bieži nepieciešams veikt korekciju, atjaunošanu. Mēs vienmēr sīki un skaidri pastāstām, ka sākumā veicam pirmo procedūru, un pēc mēneša ir nepieciešama korekcija. Tā ir obligāta, jo nekad neko nevar nokrāsot ideāli ar pirmo reizi – ne nagus, ne sienas, ne uzacis. Pēc tam pēc pusotra gada ir jāveic atjaunošana. Jo pigments ar laiku pazūd – to ietekmē vielmaiņa, saule un citi faktori.

Kādus mītus nākas regulāri apgāzt?

Pirmais un pats dīvainākais mīts ir tāds, ka pirms permanentā grima procedūras ir jānoskuj uzacis. Vēl nez kāpēc daudzi cilvēki domā, ka ir tikai viena krāsa – melnā. Vēl ir mīts, ka visiem zīmē vienu un to pašu formu – tādas kā grafiskās “mājiņas”.

Nākamais posms, par kuru daudzi satraucas mītu dēļ, ir efekts pēc pirmās procedūras. Lai gan mēs vienmēr atgādinām un izrunājam visas nianses jau iepriekš, cilvēki par to visu aizmirst un sāk satraukties, ka, piemēram, uzacis/ lūpas/acis ir pārāk tumšas.

permanent5

Tad mēs atgādinām, ka tiklīdz sāksies reģenerācija, dzīšana, 40% no pigmenta pazudīs.  Un ka korekcijas procedūras laikā mēs redzēsim, kā pigments ir nogulsnējies un izlabosim visu, ko nepieciešams labot.

Atgādinām, ka permanentā grima zonu nevajag saslapināt, to nedrīkst kasīt un kādu laiku nav vēlams sauļoties. Kopumā cenšamies komunicēt ar klientu, lai viss process noritētu pēc iespējas mierīgāk.

Pastāstiet, kādā tehnikā Jūs strādājat?

Mēs strādājam visās tehnikās, kādas šobrīd ir pieejamas permanentajā grimā. Starp citu, šo jautājumu bieži uzdod arī klienti. Cilvēki, kuri gatavojas procedūrai, vienmēr jau zina, ka ir dažādas tehnikas. Matiņu, pūdera tehnika, un tā tālāk.

permanent1

Mēs paļaujamies ne tikai uz klienta vēlmēm, bet arī uz ādas tipu un sejas proporcijām. Dažkārt klienti atnes fotogrāfijas un lūdz precīzi atveidot formu, krāsu un tehniku. Lēmuma pieņemšanai mēs pieejam ļoti uzmanīgi un, ja redzam, ko labāk darīt citādāk, paskaidrojam, kāpēc un piedāvājam alternatīvu.

Tieši gribēju jautāt, kā ir gadījumos, ja meitene lūdz darīt kaut ko tādu, kas, jūsuprāt, viņai nederēs – vai Jūs mēģināt viņu pārliecināt vai klienta vēlmes tomēr vienmēr ir jāņem vērā?

Mēs cenšamies pārliecināt. Meistare galu galā pārzina visas sejas harmonijas proporcijas un redz, kas derēs katram konkrētajam cilvēkam. Mēs uzklausām vēlmes, bet saprāta robežās.

Dažkārt sievietes lūdz, piemēram, nedaudz paplašināt uzacis, bet es redzu, ka tas nav tā vērts. Tad es iesaku sākt ar formu, kas, manuprāt, būs ideāli piemērota. Bet korekcijas laikā jau nedaudz varam paplašināt. Lai gan bieži pie otrās procedūras saka, ka patīk tieši tā, kā biju iecerējusi.

skybeauty_guby2

Kas attiecas uz lūpām, tad kāda vēlas, lai tās ir spilgtākas, kāda vēlas spīdumu, kāda vēlas lūpas vizuāli nedaudz palielināt. Un ar permanento grimu patiešām var nedaudz palielināt lūpu kontūru.

Kam visvairāk būtu jāpievērš uzmanība, izvēloties meistaru?

Izvēloties meistaru, protams, ir jāieklausās speciālista klientu atsauksmēs. Ir jāapskata fotoattēli ar veiktajiem darbiem. Ierodoties uz procedūru, ir svarīgi rūpīgi apskatīt speciālista darba vietu – kādā stāvoklī ir birojs, krēsls.

Paskatieties, vai pati meistare izskatās labi, vai tiek piedāvāta provizoriska skice. Visas adatas ir jāatver jūsu acu priekšā. Permanentajā grimā viss ir izmantojams tikai vienu reizi – nav pat citu variantu. Kopumā ir jāpievērš uzmanība tīrībai un kārtībai. Piemēram, pie mums nesen tika veikta Veselības inspekcijas pārbaude, un nesaņēmām nevienu komentāru. Tas ir ļoti svarīgi!

permanent6

Un, protams, meistaram ir jāapzinās, ka viņš ir atbildīgs par savu darbu, ka viņa rokās ir konkrētā cilvēka izskats. Mēs, piemēram, ar katru klientu noslēdzam līgumu, kurā ir izklāstīti visi svarīgie punkti, vienmēr sniedzam informāciju par to, kā pareizi kopt ādu pēc procedūras.

Vai bieži ir klienti, kuri lūdz kaut ko mainīt pēc vizītes pie neprofesionāla meistara? Cik tas ir sāpīgi, sarežģīti un dārgi?

Jā, tas ir dārgi, sāpīgi, sarežģīti un ilgi. Jo nevar tā vienkārši ņemt un “pārzīmēt”. Bieži vien, kad klienti ierodas pārtaisīt kādu neveiksmīgu rezultātu, pigments jau ir tumšs, daļēji aizsērējis vai jau ir notikusi tā mutācija – tas ir kļuvis sarkans vai zili violets.

Darbs šādos gadījumos sākas ar zīmējuma noņemšanu ar lāzeru. Un tas ir sāpīgi. Katra procedūra maksā 50 eiro. To var veikt tikai reizi mēnesī, pēc tam jāgaida pilnīga sadzīšana, un tikai tad procedūru var atkārtot.

Turklāt mēs skatāmies, vai lāzers reaģē uz konkrēto pigmentu. Ja tas nereaģē, mēs izmantojam īpašus ķīmiskos noņemšanas līdzekļus, kas darbojas pēc pigmenta “notveršanas” principa. Rezultātā viss šis process ievelkas aptuveni pusgadu.

skybeauty_permanent1

Pie mums bija sieviete no Saldus, kurai neprofesionāls meistars bija uzkrāsojis “Mefistofeļa uzacis”. Viņai bija virs 65 gadiem, viņa bija maza, trausla, āda bija sausa. Viņa stāstīja, ka šīs uzacis viņai ir burtiski atņēmušas sabiedrisko dzīvi – viņa bija pārstājusi vispār iziet no mājas.

Kopumā viņa pie mums nāca gandrīz katru mēnesi, un, kad visu pabeidzām, viņa bija tik patiesi priecīga, ka viņai bijām palīdzējuši atkal ar prieku ieskatīties spogulī. Tas bija ļoti patīkami!

Cik bieži mainās permanentā grima modes tendences? Kas tagad ir modē?

Tagad ir modē padarīt gan uzacis, gan lūpas, gan acis pēc iespējas dabiskākas. It kā var pamanīt, ka tiek nēsāta kosmētika, taču tajā pašā laikā grims nav uzkrītošs. Kas attiecas uz uzacīm, tad tagad modē ir ēnošanas tehnika, kas tiek veikta ar pūderi. Uzacis sanāk vieglas, neuzkrītošas. Reizēm pūdera tehniku apvienojam ar matiņu tehniku, kas arī izskatās ļoti labi. Bet nekādu stingru kontūru vai grafiku – tas jau ir pagājušais gadsimts.

permanent7

Acu krāsojumam arī nevajadzētu būt grafiskam, atkal aktuālas ir maigas un ēnotas acis. Lūpām modē ir spīduma un ombre krāsojums, kad ēnojam ar intensīvajiem toņiem gar kontūru, tuvāk centram izmantojot maigākas krāsas. Kopumā mūsdienās sievietes biežāk uzver savu dabisko skaistumu, nevis mēģina veidot kaut ko spilgtu un uzmācīgu.

Ja ir plāni par pilnu ārējā uzskata uzlabošanas komplektu, kāda ir secība?

Ja tiek plānotas vairākas skaistumkopšanas procedūras, vispirms ir jāveic tās, kas ir ar visilgāko iedarbību. Piemēram, pareiza būtu šāda secība: permanentais grims, filleri, botokss.

Pastāstiet par vīriešu trihopigmentāciju. Vai tā ir pieprasīta procedūra? Vai tiešām tas izskatās dabiski un gandrīz nepamanāmi, vai arī mati tomēr izskatās nedaudz kā uzzīmēti?

Vīriešu procedūras var iedalīt divās jomās: mikropigmentācija ir viss, kas attiecas uz seju, un trihopigmentācija ir viss, kas attiecas uz galvu. Vīrieši diezgan bieži tetovē uzacis vai nu tāpēc, ka tās ir kļuvušas nedaudz šķidrākas, vai tad, ja pēc traumas ir parādījusies rēta.

skybeauty_triho1

Protams, tiek izmantota tikai matiņu tehnika. Vīriešu uzacis, protams, atšķiras no sieviešu uzacīm – gan platuma, gan formas, gan matu augšanas virziena ziņā. Tas viss arī tiek ņemts vērā.

Dažreiz pēc alopēcijas (no grieķu “plikpaurība” – redaktora piezīme) ir nepieciešams “pabeigt” skropstu līniju – piemēram, pēc ķīmijterapijas. Un mēs strādājam ļoti delikāti, lai rezultāts nebūtu uzkrītošs.

Runājot par trihopigmentāciju, tā var būt daļa bārdas, ūsu, galvas matu – ja ir vēlme, lai tie izskatās nedaudz biezāki. Pilnīgas plikpaurības gadījumā – vai tā ir alopēcija vai būtiska matu izkrišana – izmantojam mikropunktu uzlikšanas tehniku ar īpašu pigmentu. Saules temperatūras ietekmē tas laika gaitā neizplūst, saglabā savu formu un galva izskatās kā noskūta – pilnīgi dabiska.

skybeauty_triho3

Šo tehniku apguvu Itālijā, un pašlaik esmu vienīgā sertificētā speciāliste Latvijā, kas precīzi pārzina trihopigmentācijas tehniku.

Procedūra tiek veikta vairākos posmos: konsultācija, kam seko pirmā procedūra – pamatraksta uzklāšana (1-5 stundas), otrā procedūra nākamajā dienā – pildījuma pabeigšana ar krāsu (1-5 stundas), pēc mēneša – korekcija.

Atjaunošana ir jāveic ik pēc pusotra gada. Starp citu, dažkārt, pateicoties iedarbībai uz galvas ādas, vietās, kur veikta procedūra, vīriešiem atsāk augt mati. Ja runājam par sāpēm, stiprais dzimums desmit baļļu skalā tās novērtē uz aptuveni 3-5 ballēm.

skybeauty_triho2

Nevaru nepieminēt, ka līdz 30. jūnijam mums ir akcija – bezmaksas konsultācija un 20% atlaide šai procedūrai.

Parunāsim par medicīnisko mikropigmentāciju?

Noteikti. Arī šī ir ļoti svarīga mūsu darba joma. Diezgan bieži pie mums vēršas klienti ar vēlmi paslēpt rētas pēc plastiskās operācijas – krūšu palielināšanas/ samazināšanas, sejas apļveida liftinga.

Taču nereti nākas palīdzēt slēpt ar vēzi saistītu problēmu sekas – šādām procedūrām nodrošinām 50% atlaidi.

Turklāt mēs veicam areolas palielināšanu vai samazināšanu disproporcijas un pārāk piesātinātas krāsas gadījumā, vitiligo balto plankumu maskēšanu, striju maskēšanu pēc grūtniecības, hormonālām izmaiņām vai svara zaudēšanas, tumšo loku maskēšanu zem acīm.

Profesionālās mikropigmentācijas
un kosmetoloģijas centrs SKY BEAUTY
Adrese: Bērzaunes 7, Rīga (VEF kvartāls)
Darba laiks:
Pirmdiena – piektdiena / 10.00-19.00,
Sestdiena / 10.00-16.00
Pieraksts pa tālruni: +371 248 86 555
vai rakstot e-pastu: admin@skybeauty.lv

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā