Ceļvedis, kā izvēlēties svaigākus ziedus

Atrast svaigus ziedus vienmēr ir izaicinājums. Kuram gan nav gadījies izdot milzu naudu par pušķi, kas nākamajā dienā novīst? Par laimi, no šādām situācijām ir iespējams izvairīties, ja vien pievērs uzmanību noteiktiem faktoriem. Šī raksta turpinājumā ar “Florex” ziedu bāzes florisitem izklāstam, kas jāņem vērā, lai iegādātos pēc iespējas svaigākus ziedus.

florex_1

Aplūko ziedlapiņas

Pērkot ziedus, ir ļoti svarīgi pārbaudīt ziedlapiņas. Pievērs uzmanību, lai tām nav izžuvuši, melni gali vai redzami brūni plankumi. Iemesli, kāpēc šādi “defekti” veidojas, ir vairāki. Piemēram, izžuvuši melni gali norāda, ka ziedi ir pārauguši.

Savukārt brūnie plankumi liecina, ka tie ir nogriezti nepareizi. Kā zināms, dažus ziedu veidus ir būtiski apgriezt zem tekoša ūdens. Ja to neizdara, tad grieztie ziedi iet bojā. Ja pamani kādu no šīm pazīmēm, izvairies no šiem pušķiem, jo tie, visticamāk, nekalpos pārāk ilgi.

florex_8

Apskati kātus un pumpurus

Viens no svarīgākajiem aspektiem, kam iesakām pievērst uzmanību, iegādājoties ziedus, ir to kāti. Tiem pirkšanas brīdī jābūt slapjiem. Tas norāda, ka ziedi uzglabāti pareizi (ūdenī). Ideālajā gadījumā meklē ziedu pušķi, kurā puķes vēl nav noziedējušas. Vislabāk ir dot priekšroku ziediem ar cieši noslēgtiem pumpuriem.

florex_10

Tas nozīmē, ka tie nupat ir nogriezti un vēl nav sasnieguši savu pilnbriedu. Ja izvēlēsies jau atplaukušus ziedus, tad zini, ka to skaistums nepriecēs sevišķi ilgi. Protams, ir daži izņēmumi, kad ziediem ir jābūt jau atplaukušiem. Kāzu pušķus vai puķes ballītēm nereti iegādājas tajā pašā dienā, kad svētki ir ieplānoti. Skaidrs, ka tādās situācijās pumpuri nebūs piemēroti.

Nepieņem lēmumu pirms veikala apmeklējuma

Daudzi cilvēki pieļauj kļūdu, pieņemot lēmumu iegādāties ziedus noteiktā krāsā, pat neapmeklējot veikalu. Ziedi nav paredzams produkts. Tas nozīmē, ka var būt dienas, kad sarkanās rozes skatlogā izskatās izcili, bet citkārt to lapiņas ir izraibinātas ar brūniem pleķiem.

florex_7

Ja mēģināsi pieņemt lēmumu, domājot vien par krāsu, tad, visticamāk, nāksies piedzīvot vilšanos. Vienalga, vai dodies uz veikalu klātienē vai arī vēlies pasūtīt ziedus, centies būt ar atvērtu prātu. Izvēlies ziedus, kas patiesi izskatās labi, jo to skaistums neslēpjas krāsā, bet gan to svaigumā.

Dod priekšroku sezonas ziediem

Par ziediem vari domāt līdzīgi kā par pārtikas produktiem. Ja ir iespējams, priekšroku dod ziediem, kuriem šobrīd ir sezona. Tad cenas ziedu bāzē arīdzan ir mazākas. Šādā veidā varēsi iegūt pušķi, kas ne tikai izskatīsies lieliski (jo būs ziedēšanas pilnbriedā), bet arī varēsi izvēlēties starp dažādām interesantām šķirnes variācijām.

florex_2

Protams, arī rudenī vari atrast pieprasītās peonijas (par mežonīgu cenu), taču – ja būsi pacietīgs un pagaidīsi līdz vasaras sākumam –  tos pašus ziedus varēsi iegūt par krietni draudzīgāku cenu.

Apdomā vāzi, kuru izmantosi

Kad esi izvēlējies ziedu bāzi, kurā pasūtīt ziedus, apdomā, kādā vāzē plāno puķes vai pušķi uzglabāt. Piemēram, ir dažas vāzes, kuras labāk der hortenzijām, savukārt citas – rozēm. Lai pārliecinātos, ka izvēlētie ziedi izskatās labi, pievērs uzmanību tev pieejamo vāžu krāsai, formai un izmēram.

florex_6

Kad esi iegādājies sev tīkamus ziedus, atceries, ka darbs nebeidzas! Lai daiļo pušķi varētu uzglabāt pēc iespējas ilgāk, ir svarīgi rūpēties par to arī mājās. Ja nezini, kā kopt izvēlēto pušķi, mūsu mājaslapā atradīsi vairākus padomus.

Ziedi dzimšanas dienā, ziedi sievietēm, kāzu pušķi – pie mums atradīsi puķes visām gaumēm. Ziedu bāze “Florex” nodrošina ātru un kvalitatīvu ziedu piegādi Rīgas un Pierīgas robežās.

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā