Auto noma ceļojumā – kā izvairīties no neplānotām izmaksām?

Ņemot vērā, ka vasara ir auto nomu aktīvākā sezona, automobili ieteicams savlaicīgi rezervēt – vismaz divas nedēļas pirms plānotā ceļojuma datuma. Atstājot rezervēšanu uz pēdējo brīdi, noskatītais auto var vairs nebūt pieejams vai tās cena – paaugstinājusies.

Jāņem vērā, ka nomas transportlīdzekļa dienas cena ir izdevīgāka, ja nomas periods ir ilgāks – jo garāks nomas periods, jo zemākas dienas izmaksas.

Iepazīstoties ar nomas noteikumiem un nosacījumiem, noteikti jāpievērš uzmanība nobraukuma ierobežojumiem, minimālajam civiltiesiskās atbildības segumam jeb apdrošināšanai un prasībām attiecībā uz klientu.

Klimata ierīce siltajās zemēs, atbilstošas riepas ekstremālos galamērķos jeb priekšnoteikumi, rezervējot automašīnu.

Plānojot apmeklēt vairākas valstis, par to jāinformē autonomas uzņēmums. Ceļu satiksmes noteikumi dažādās vietās mēdz atšķirties. Nereti dažās valstīs uz kādu noteiktu transportlīdzekļu grupu attiecas iebraukšanas ierobežojumi.

Piemēram, bīstamajās zonās Islandē atļauts pārvietoties tikai ar 4×4 klases automašīnu grupām, tāpat ir pilsētas, kurās nedrīkst iebraukt ar dzīvojamo treileri. Lai izvairītos no pārpratumiem, veicot auto rezervēšanu, par ceļojuma maršrutu ieteicams vienoties ar autonomas uzņēmumu.

Lai nomātu auto, lielākajā daļā valstu Eiropā, arī Baltijas valstīs, autovadītājam jābūt vismaz 21 gadu vecam, un bieži vien autovadītājiem līdz 25 gadu vecumam tiek piemērota papildus samaksa jeb tā saucamā young driver’s fee.

Tāpat ir valstis, kurās cilvēki, ja vien nav sasnieguši 25 gadu vecumu, nedrīkst nomāt noteiktas kategorijas – piemēram, luksusa klases automobiļus.

Daloties pieredzē par to, kuri ir populārākie galamērķi ceļojot ar auto, lielākās ceļojumu aģentūras stāsta, ka vasaras sezonā baltieši galvenokārt ceļo uz kaimiņvalstīm un Dienvideiropas valstīm.

Turklāt visbiežāk ceļojumā dodas visa ģimene. Ceļojumi ar automašīnu pa Latviju, Lietuvu un Igauniju, kur atrodas daudzi tematiskie parki, skaistas pludmales un augstas kvalitātes SPA viesnīcas, ir šīs vasaras tendence.

Savukārt no Dienvideiropas valstīm populārākie galamērķi vasaras sezonā ir Grieķija un Bulgārija. Uz šīm valstīm ceļotāji visbiežāk izvēlas lidot, taču, ierodoties galamērķī, nomā auto, lai baudītu gleznainās ainavas, kuras citādi nav sasniedzamas.

Un nomājot auto, nedrīkst aizmirst arī par klimatiskajiem apstākļiem – siltajās zemēs neiztikt bez nevainojami strādājošas klimata kontroles auto salonā, savukārt vietās ar ekstremālākiem laikapstākļiem rūpīgi jāpārbauda automobiļa riepu atbilstība reālajiem braukšanas apstākļiem.

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā