Astoņi aizraujoši seriāli, kuros notiek cīņa par troni

Ģimene, vara, sarežģītas politiskās intrigas; krāšņa, ekspansīva pasaule un bezgala sāpīgi klupieni – šo sižetisko līniju dēļ miljoniem fanu seriāls “Troņu spēle”.

Taču šī fantāzijas sāga nav vienīgais aizraujošais skatāmgabals, kur fiziski un emocionāli asiņaino cīņu lielā balva ir tronis. Tad ir aizraujošie seriāli, kuru galvenie varoņi cīnās par varu, troni un ietekmi.

Pēdējā karaliste (2015-)

Ja vēlaties skatīties ko līdzīgu “Troņu spēlei”, taču daudz reālistiskāku, tad britu vēsturiskais seriāls “Pēdējā karaliste” būs ļoti laba izvēle. Tā darbība notiek IX gs., teritorijā, ko tagad pazīstam kā Angliju. Dāņu iebrucēji cīnās pret Britu salu sašķeltajām karalistēm.

Seriāla galvenais varonis ir Bebanburgas Utreds – anglis, kuru reiz ir sagūstījuši vikingi un kurš audzis kā karaļa Ragnāra pieņemtais dēls, taču viņš cīnās angļu pusē. Izrādās, arī brutālajos un asiņainajos “viduslaikos” ir kas cildens.

“Pēdējā karalistē” skatāmas gan intrigas ģimenē, gan zobenu cīņas, mērošanās ar spēkiem, acu izduršana, galvu nociršana, krustā sišana un izjukušas attiecības.

Jā, nav Balto staigātāju. Seriāla sižets balstās Bernarda Kornvela romānu sērijā “Sakšu hronikas”. Klajā laistas trīs sezonas, pērnā gada nogalē tika paziņots par ceturtās sezonas filmēšanu.

Vikingi (2013-)

Ļoti reālistiskā seriāla “Vikingi” sižets balstās uz norvēģu sāgās par Ragnāru Lodbroku. Zemnieks, kas kļūs par Dānijas karali, pirms tam regulāri ar saviem sirojumiem terorizējot Angliju un Franciju. Ragnāra ceļā uz varu piedalās arī iepriekš padzītais brālis Rollo, pirmā sieva Lagerta un kuģu būvētājs Flokijs.

Ar “Troņu spēli” šo kanādiešu un īru veidoto seriālu vieno viduslaiku gars. Zobenu cīņas, asiņu paltis un klanu intrigas – tas viss notiek arī Skandināvijā. Ne velti, jo Ragnāram ir ambīcijas un karsta vēlme paplašināt pārvaldītās teritorijas.

Ja ieskatīsieties, tad atradīsiet arī zināmas līdzības varoņu vārdos. Piemēram, Flokijs. Šādi atklājas tas, cik lielā mērā “Troņu spēles” tēli balstās vairākus tūkstošu gadu senos mītos un tradīcijās. Patlaban ir skatāmas piecas seriāla sezonas, sestā sezona, kas tiek filmēta, būs noslēdzošā.

Kāršu nams (2013-2018)

Teju katrā “Troņu spēles” sezonā ir redzamas ainas, kurās neskaitāmi varoņi pulcējas ap blāvi izgaismotu galdu un kartē zīmē nākamās uzvaras. Tā Petīrs Beilišs ar viegli sarauktām uzacīm reiz plānoja savu augšupeju, kas gan ne ar ko labu nebeidzās. Bet seriālu pasaulē, šķiet, ir tikai viena persona, kas spēj vēl vairāk manipulēt nekā Beilišs, un tas ir Frenks Andervuds, seriāla “Kāršu nams” centrālais tēls.

Šķiet, televīzijā nav drūmāka ASV politiskās sistēmas atveidojuma kā seriāls “Kāršu nams”. Ja jums patīk politiskas intrigas, sarežģījumi un samezglojumi, tad sekošana dažāda kalibra un ietekmes politiķiem Vašingtonā būs īstā.

Andervuds ir satriekts, kad jaunievēlētais ASV prezidents viņam nepiedāvā valsts sekretāra amatu, kaut gan bija to solījis. Tādēļ viņš sāk patiesi nežēlīgu atriebības kampaņu, kas galu galā viņu aizved līdz Baltā nama saimnieka krēslam.

Jā, ja Beilišs un Serseja Lannistera ideāli iederētos “Kāršu nama” notikumos, tad Frenks Andervuds, visticamāk, jau pirmās sezonas beigās iesēstos Dzelzs tronī un nebūtu dabūjams prom. Bet Frenka sieva Klēra Andervuda manipulēšanas duelī, visticamāk, pārliecinoši uzvarētu Serseju. Tiesa, reālā dzīve ir krietni papostījusi “Kāršu nama” reputāciju, tādēļ pēdējā, sestā sezona ir bez Kevina Speisija.

Svešzemniece (2014-)

Ja vēlaties skatīties spraigu fantāzijas seriālu, kurā ir gana daudz vardarbības, vēsturisko atsauču, romantikas un ceļošanas laikā, tad “Svešzemniece” varētu būt īstā izvēle. Seriāla galvenā varone Klēra Rendela, Otrā pasaules kara laiku medmāsa kopā ar vīru Frenku Rendelu izbauda otro medusmēnesi, taču, nejauši pieskaroties kādām klintīm, nonāk XVIII gs. Skotijas Hailendsā. Tolaik tādas neatkarīgas sievietes kā Klēru uzskatīja par raganām.

Līdzīgi kā Ārija un Sansa Stārkas, Klēra apstrīd priekšstatus par to, ko īsti sievietēm pienākas darīt. Ja jums patīk Ārija un Sansa, jums patiks arī Klēra. Un, jā, Menzijs seriāla “Troņu spēle” 3.sezonā atveido Edmūru Tulliju.

Seriāla producents ir Ronalds D. Mūrs, kas ir strādājis arī pie “Star Trek” un “Battlestar Galactica” tapšanas.

“Svešzemnieces” sižets veidots pēc Diānas Gabaldonas grāmatu sērijas. Patlaban ir laistas klajā četras sezonas, pēdējā – gadu mijā, taču ir zināms, ka būs vēl divas.

Tjūdori (2007-2010)

Līdzīgi kā “Troņu spēle”, arī “Tjūdori” stāsta par brutālu varas sagrābšanu kādās teritorijās. Proti, vēsturiskais britu, kanādiešu un īru kopdarbs pievēršas karaļa Henrija VIII valdīšanai un attiecībām ar visām sešām sievām.

Jāsaka, ka “Tjūdori” ir izdomāts stāsts par vēsturiskiem notikumiem, tādēļ, iespējams, nav pilnīgi vēsturiski precīzs. Taču būtiskākais ir nopietna, rupja drāma. Seriālam pavisam ir četras sezonas.

Interesanti, ka aktrise Natālija Dromere seriālā “Troņu spēle” atveidoja Mārdžeriju Tīrellu, bet seriālā “Tjūdori” – politiski izsalkušu karalieni Annu Boleinu, kas ir precējusies ar haotisku, potenciāli bīstamu karali. Mārdžerijai tuvums Dzelzs tronim (laulība ar karali Tommenu) beidzās traģiski. Ja pārzināt vēsturi, tad atcerēsieties, ka šis apgalvojums ir patiess arī attiecībā pret Annu Boleinu.

Kronis (2016-)

Seriālā “Kronis” nav pūķu, burvju un vardarbības, taču visā krāšņumā ir attēlota reāla karaliskā dzimta, proti, tas atklāj britu karaļnama vēsturi XX gs. vidū.

Salīdzinot ar “Troņu spēli”, “Kronī” tad ir daudz mazāk galveno varoņu. Tas stāstu padara intīmāku, kaut arī ir seriāls aptver ļoti garu laika posmu. Abus seriālus vieno ideja par milzīgu politisko mehānismu, cilvēkiem, kas tajā darbojas un cenšas līdzsvarot darbu un personisko dzīvi.

Interesanti, ka seriālā “Kronis” vienu no galvenajām lomām, princi Filipu pusmūžā atveido Tobiass Menzijs, kas filmējies arī “Svešzemniecē”. Seriālam pavisam plānotas sešas sezonas, patlaban laistas klajā divas, trešās sezonas pirmizrāde plānota 2019.gadā.

Roma (2005-2007)

Tapšanas brīdī “Roma” bija visdārgākais vēsturiskais seriāls, tiesa, tam bija vien divas sezonas. Kaut arī tā sižets – Jūlija Cēzara krišana un Romas impērijas rašanās – ir ļoti atšķirīgs no “Troņu spēles”, tomēr abiem ir daudz kas kopīgs.

Arī “Roma” ir aizraujošs stāsts par politiku, intrigām un vardarbību, to pat mēdz dēvēt par “Troņu spēli” laikā, kad “Troņu spēle” vēl nebija kļuvusi par globālu fenomenu un fanu pielūgsmes avotu.

Vēsturiskais stāsts par Romas pārtapšanu no republikas par autoritāru impēriju tiek atainots gan no Cēzara, gan viņa ģimenes locekļu, gan pēcteča Oktāvija Augusta, gan vienkāršu cilvēku skatu punkta.

Visas topošās impērijas neglītās lietas ir kā uz delnas! Jā, galvenā sižeta līnija saistās ar diviem karavīriem – Lūciju Vorenu un Tītu Pullo. Viņi tiekas ar šīs pasaules varenajiem un piedzīvo notikumus, kuri vēlāk kļūst ļoti nozīmīgi.

Troņu spēle (2011-2019)

Episkā drāma, kurā septiņas dzimtas cīnās par Dzelzs troni, tuvojas noslēgumam. Viss atrisināsies astotajā sezonā, kurā gaidāma gan nežēlīga un nepieredzēti brutāla kauja, gan galveno varoņu aiziešana mūžībā, gan citi negaidīti pavērsieni. Kā zināms, par vienu no seriāla pievilcīgākajiem momentiem tiek uzskatīts fakts, ka pasargāts nav neviens no galvenajiem tēliem. Ikviens no tiem var mirt jebkurā brīdī.

Iespējams, pēdējās sešas sērijas ir lielisks iemesls, lai vēlreiz noskatītos visas seriāla sezonas.

Seriāls “Troņu spēle” šo gadu laikā izvirzīts 132 “Emmy” nominācijām un ieguvis 47 balvas, tostarp par labāko dramatisko seriālu 2015., 2016. un 2018.gadā.

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā