Afiša: Rīgā būs skatāma kopprodukcijas mākslas filma “Humorists”

Savu ceļu kinoteātros visā Latvijā uzsāk Latvijas, Krievijas un Čehijas kopražojuma filma “Humorists”, kas vēsta par padomju estrādes komiķa iekšējo cīņu ar sevi, savukārt ārējo – ar pastāvošo iekārtu un tās radīto cenzūru.

Filma, kas jau guvusi plašu atzinību Krievijā, šodien piedzīvo savu Latvijas pirmizrādi un, jau sākot no 23. aprīļa, ir skatāma ikvienam, kas dzirdējis vai pat saskāries ar padomju varas radītajiem ierobežojumiem.

Mākslas filma stāsta par plaši pazīstama padomju estrādes komiķa Borisa Arkadjeva karjeras norietu 1984. gada vasarā. Viņu nomoka nemitīgā balansēšana uz naža asmens, domājot, par ko drīkst un par ko nedrīkst jokot padomju sabiedrībā – no tā rodas nedrošība, kas pamazām saindē gan mākslinieka iekšējo pasauli, gan viņa attiecības ar tuvākajiem.

Slava un personiskās brīvības trūkums padara Borisu neiecietīgu, un viņa joki sāk līdzināties spēlei uz dzīvību un nāvi.

Mūžīgā cīņa starp mākslinieku un valsti filmā norisinās jaunā līmenī – ar aizskarošu humoru un jokiem par seksu.

“Humorists” ir Latvijā dzimušā un augušā, šobrīd Berlīnē dzīvojošā scenārista un žurnālista Mihaila Idova debija spēlfilmas režijā. Tās filmēšana norisinājusies Latvijā – Jūrmalā un Rīgā, ko galvenais mākslinieks Aivars Žukovskis filmas vajadzībām iedzīvinājis īstā 80-to gadu atmosfērā.

“Ar vārda brīvības ierobežojumiem vēl joprojām saskaramies ik dienas, pat 21. gadsimtā, – vai tie būtu slēpti vai neslēpti valdības kontrolēti laikraksti totalitārās valstīs, vai pat lielvalsts ASV, kur prezidents neatkarīgus medijus sauc par “nodevīgiem” un “tautas ienaidniekiem”.

Tieši tādēļ 80-tie gadi Padomju Savienībā uzskatāmi par lielisku metaforu cenzūrai un tās absurdajām izpausmēm. Tomēr filma nav par to. Tas ir stāsts personīgā līmenī – par to, kā jūtas nebrīvs cilvēks, kas ik dienas pakļauts neskaitāmiem kompromisiem, tostarp vislielākajam – iekšējai cīņai pašam ar sevi,” par filmu stāsta tās režisors Mihails Idovs.

https://www.bilesuserviss.lv/lat/biletes/festivals/filmas-humorists-pirmizradetiksanas-ar-rezisoru-mihailu-idovu-premera-filma-jumorist-vstrecha-s-rezhissjorom-mihailom-idovym-282715/

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā