Afiša: Piektais festivāls Čello Cēsis iezīmēs 21. gadsimta mūziku

Koncertzāle “Cēsis” jauno sezonu tradicionāli iesāk ar festivālu Čello Cēsis, kas atkārtoti saņēmis nozīmīgo Eiropas festivālu asociācijas kvalitātes zīmi EFFE Label.

Šoruden festivāla koncerti norisināsies no 13. – 15. septembrim. Unikālās koncertprogrammās dzirdēsim čella spēles meistarus un jaunas skatuves zvaigznes no Amerikas, Vācijas, Japānas un Latvijas.

“Piektais Čello Cēsis festivāls aicina būt lieciniekiem tām vērtībām un mūzikas kvalitātēm, kas raksturo 21. gadsimtu. Jaunatklāsmes, vēl nebijusi pieredze un atvērtība, izbaudot pasaules ievērojamāko komponistu čellmūzikas partitūras, Latvijā vēl neatskaņoti opusi, neparasti čella skanējumi, mūzika sinerģijā ar vizuālo un dejas mākslu.

Sadarbība – starptautiska, starpžanru – raksturo gan festivāla programmas, gan mūsu laikmetu kopumā. To viskoncentrētākā formā un veidā iepazīsim Čello Cēsis,” atklāj Koncertzāles “Cēsis” mākslinieciskā vadītāja Inese Zagorska.

13. septembrī Čello Cēsis atklāšanas koncertā “Laikmets” amerikāņu čelliste, izcilā avangarda ansambļa Bang on a Can All-Stars dalībniece Ešlija Bāsgeita (Ashley Bathgate) un lieliskais latviešu pianists Reinis Zariņš arhitektoniski uzbūvējuši koncertprogrammu, kurā kā spožs debesskrāpis Ņujorkas debesīs izgaismosies moderna, laikmetīga amerikāņu komponistu mūzika. Skanēs Kena Tomsona, Reiko Futinga, Džeka Perla, Martina Bresnika un Eimijas Viljamsas skaņdarbi.

Festivāla turpinājumā, 14. septembrī, plkst.10.00 interesenti aicināti uz Ešlijas Bāsgeitas atklāto meistarklasi, bet no plkst. 11.00 – 14.00 būs iespēja baudīt vēlās brokastis čella noskaņās koncertzāles restorānā “Epikūra dārzs”.

Čello Cēsis 14. septembra dienas koncertā “Cello Ritmico”, plkst. 14.00, baudīsim čellu saspēlē ar dažādiem sitaminstrumentiem, kur kopā ar izcilo latviešu čellistu Ēriku Kiršfeldu muzicēs nu jau labi pazīstamais sitaminstrumentālistu ansamblis Perpetuum Ritmico.

Līdzīgi kā festivāla atklāšanas koncertā, arī šajā programmā skanēs spoži mūsu laikmetā radīti skaņdarbi. Pasaules elpu jutīsim unikālā ķīniešu komponista un diriģenta Tan Dun elēģijā “Sniegs jūnijā” čellam un perkusijām, kā arī amerikāņu avangarda mūzikas pārstāvja

Džona Keidža un trakā itāļu čellista, komponista Džovanni Solimas skaņdarbos. Koncertā dzirdēsim arī latviešu komponistu Ērika Ešenvalda, Kristapa Pētersona un Lindas Leimanes skaņdarbus. Komponistei klātesot, festivālā pirmatskaņojumu piedzīvos Anitras Tumševicas jaundarbs “Vecā kalna noslēpums”.

Biļetes uz festivāla koncertiem nopērkamas “Biļešu paradīze”

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā