Afiša: LSO koncertēs ar Krēmeru, māsām Balanas, Ļahovski, Šipkēvicu un Aminatu

LSO koncertēs ar Krēmeru, māsām Balanas, Ļahovski, Šipkēvicu un Aminatu 21.septembrī pulksten 18 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” ar patiesi vērienīgu notikumu Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) tā galvenā diriģenta Gintara Rinkeviča vadībā atklās savu 139. koncertsezonu.

LSO sezonas atklāšanas koncertā skanēs grandiozā Gustava Mālera Otrā simfonija, kuras atskaņošanai nepieciešams paplašināts orķestra sastāvs – tie būs 130 orķestra mūziķi (uz un aiz skatuves, lai panāktu telpisku efektu!), arī koris, ērģeles un divu sieviešu balsu solo.

Jaunajā sezonā gaidāmi gan ievērojami pirmatskaņojumi, gan sadarbības ar izciliem mūziķiem.

Koncertā piedalīsies arī Lietuvas Valsts simfoniskais orķestris un Kauņas Valsts koris, vokālās solo partijas izpildīs dziedātājas ar spožu starptautisko karjeru – Vācijā rezidējošais angļu kontralts Klaudija Hakla un mūsu dīva soprāns Maija Kovaļevska.

4.oktobrī

4.oktobrī LSO un diriģents Atvars Lakstīgala jau atkal tiksies ar indiešu vijolspēles ikonu, komponistu Dr. Lakšminarjanu Subramaniamu, kopā ar indiešu perkusiju meistariem pirmatskaņojot viņa “Mahatma Symphony”. Šajā koncertā pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos arī Kārļa Lāča Latvju simfonija.

19.oktobrī

Izcilās latviešu vijolnieces Vinetas Sareikas atkalsatikšanās ar LSO un maestro Gintaru Rinkeviču notiks 19.oktobrī, kopā atskaņojot Semjuela Bārbera Vijolkoncertu.

8.un 9.novembrī

Riharda Dubras opera “Suitu sāga”, ko uz “Lielā dzintara” skatuves pirmo reizi piedzīvot varēs 8.un 9.novembrī, ir stāsts par Alšvangas valdnieku Johana un Barbaras mīlestību. Tā ir pirmā opera, kas jelkad tapusi pēc Liepājas ierosinājuma.

30.novembrī

30.novembrī LSO Kaspara Ādamsona vadībā koncertēs ar Reini Sējānu un Jāni Šipkēvicu, atskaņojot abu šo mūziķu radītās kompozīcijas, ieskaitot arī kopprojekta “Instrumenti” skaņdarbus.

21.decembrī

Ieskandinot 28. Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivālu, kas tradicionāli notiks martā, 21.decembrī ekskluzīvu koncertu kopā ar LSO diriģenta Gintara Rinkeviča vadībā sniegs viens no pasaules vadošajiem vijolniekiem – Gidons Krēmers. Viņa skatuves partneri būs arī čelliste Giedre Dirvanauskaite un pianists Georgijs Osokins.

29.un 30.decembrī

Krāšņu Vecgada vakaru divos koncertos 29.un 30.decembrī LSO aicina pavadīt kino mūzikas un džeza noskaņās. Pasaulslavena mūzika skanēs Aminatas, Dināras Rundānes un Ralfa Eilanda izpildījumā.

17.janvārī

Savukārt 17.janvārī LSO aicina baudīt pasaulslaveno Gēršvina Rapsodiju blūza stilā. Pie diriģenta pults stāsies Mārtiņš Ozoliņš, bet pie klavierēm džeza kaisli iedegs Agnese Egliņa.

7–14.martam

No 7.–14.martam Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls dāvās neaizmirstamus klasiskās, džeza, modernās un vokālās mūzikas mirkļus starptautiski atzītu virtuozu (no Francijas, Čīles, Protugāles, Brazīlijas, Čehijas, Lietuvas un Latvijas) izpildījumā. 24.aprīlī ar Sergeja Prokofjeva Trešo klavierkoncertu klausītājus priecēs Lielbritānijā rezidējošais pianists Antons Ļahovskis un diriģents Normunds Šnē.

LSO 139. koncertsezonas noslēgums gaidāms 15. maijā, kad maestro Gintara Rinkeviča vadībā LSO kopā ar Kristīni un Margaritu Balanas atskaņos jaudīgo Johannesa Brāmsa Koncertu vijolei un čellam.

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā