Afiša: koncerts “Tautas deju zelta graudi”

Šoruden Rīgā gaidāmi dažādi spilgti un interesanti kultūras notikumi. Tautas deju mīļotājus un cienītājus sevišķi iepriecinās jau otrais koncerts “Tautas deju zelta graudi”, kas Rīgas domes atbalstīts, 4. novembrī plkst. 19:00 notiks uz Dailes teātra Lielās skatuves. Šis būs viens no retajiem koncertiem, kuru programmā iekļautas tikai leģendāras Latvijas horeogrāfijas vecmeistaru dejas, kas veido latviešu tautas deju zelta fondu.

Pēc pirmā izcilāko Latvijas horeogrāfu iestudējumu koncerta, kurš notika 2017. gadā, kļuva skaidrs, ka visas pazīstamās un publikas iemīļotās tautas dejas vienā pasākumā nav iespējams nodemonstrēt.

Viņu atstātais mantojums, kas ir patiešām milzīgs, joprojām iedvesmo jaunos horeogrāfus, tāpēc ir tik svarīgi to saglabāt nākamajām paaudzēm. Šodienas straujajā dzīves ritumā, kad uz skatuves nonāk galvenokārt spilgti un talantīgi mūsdienās tapuši horeogrāfijas darbi, reti varam vienā koncertā baudīt tik daudzas slavenās vecmeistaru dejas.

Veselu gadu koncerta dalībnieki – vairāk nekā 300 dejotāji – gatavojās ilgi gaidītam koncertam, atjaunojot un mēģinot reti izpildītas un reizēm pat aizmirstas dejas, kuras mūsdienās pamazām pazūd no deju kolektīvu repertuāriem.

 

Apzinoties, cik svarīgi ir saglabāt šo unikālo mantojumu, koncerta rīkotāji īpašu uzmanību ir pievērsuši ne tikai deju atlasei, bet arī to mākslinieciskajam un tehniskajam izpildījumam.

Koncerta programmā iekļautas visiem labi zināmas, dejotāju un publikas iemīļotas dejas, piemēram, Irēnas Strodes spožā “Stūru stūriem tēvu zeme”, Harija Sūnas liriskā “Pie Daugavas” un jautrā “Ludzas kadriļa”, Ulda Žagatas cēlais “Ačikops”. Koncertā tiks izpildītas arī Alfrēda Spuras, Imanta Magones, Ulda Šteina, Aijas Baumanes un Zinaīdas Zeltmates skaistākās dejas.

Skatītājiem būs iespēja šīs izcilās dejas baudīt Rīgas labāko tautas deju ansambļu “Dancis” “Vektors”, “Rotaļa”, “Ačkups” un “Dzintariņš” izpildījumā.

 

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā