Afiša: Ko darīt Rīgas Zooloģiskajā dārzā martā?

Tropu mājā

Tropu mājā apskatāms viens no lielākajiem kukaiņiem pasaulē! Zooloģiskā dārza Tropu mājas kukaiņu ekspozīcijā nu apskatāmi milzīgi zaļi sienāži (Siliquofera grandis). Patiešām iespaidīgi – spārnu izplētums līdz 25 cm, ķermeņa garums ar sakļautiem spārniem 13 cm! Šis koši aļais sienāzis dabā dzīvo Papua – Jaungvinejā. Tā barībā ietilpst lapu koku miza, ozolu jaunie dzimumi, augļi, dārzeņi, taču tas arī nesmādē sīkākus kukaiņus. Šie sienāži ir radinieki mūsu sisinātājiem, jo apvienoti vienā dzimtā.

Taču atšķirībā no mūsu sienāžiem, kuri vasarās priecīgi sisina berzējot priekšspārnus, lai pievilinātu mātītes, šie milzeņi nesisina. Tomēr aizsargājoties tie biedē izdodot skrapstošas skaņas, kas rodas berzējot pakaļkājas gar rievotiem krūšu posmiem. Šobrīd ekspozīcijā apskatāmie zaļie milzu sienāži ir izauguši lieli.

Četri nepiepildāmi vēderi

Pirmo reizi mūsu zooloģiskajā dārzā izšķīlušies četri mazuļi sārtajiem kakadu. Kad mazie jau bija sasnieguši 3 nedēļu vecumu vecāki pārstāja tos barot, tādēļ par pilna laika mammām kļuva zoodārza Ornitoloģijas nodaļas darbinieki. Vairākas reizes dienā (tostarp agri no rīta un vēlu vakarā) kopējiem jābaro cāļi ar speciālu graudaugu putriņu. Izskatās, ka tā viņiem lieliski smeķē un mazie putneļi aug griezdamies.

Pa šo laiku tie jau no neparasta izskata spociņiem sāk iegūt papagailim līdzīgu izskatu, tomēr vēl kādu laiku tiem būs nepieciešama mūsu kopēju īpašā aprūpe.

Trīs bēbji huzārpērtiķiem

Pagājušā gada nogalē huzārpērtiķu saimē pasaulē nāca 3 ņipri pērtiķēni. Tagad saulainās un siltās dienās mammas savus bērneļus iznes laukā, ļaujot tos aplūkot saulītei un sanākušajiem apmeklētājiem. Patlaban pēcnācēji joprojām cieši turas pie mātēm, tādēļ itin cieši jāielūkojas, vai saules vannas baudošajam rudajam pērtiķim nav kāda lieka aste vai pavairāk kāju. Šīs pazīmes liecina, ka kādā brīdī izdosies ieraudzīt arī kādu mazuli.

Pavasaris nāk!

Pavasara tuvošanos zoodārzā skaļi paziņo pāvi un Japānas dzērves. It īpaši saulainās dienās dzērvju pāris ik pa laikam uzdanco un drīz pēc tam jau pāri Mežaparkam aizveļas skanīgs šo putnu divbalsīgs dziedājums. Savukārt pāvu aplokā un tā tuvākā apkaimē var manīt zaļus un kustīgus lieliem ziediem pielietus krūmus – pāvi izslējuši virsastes spalvas, centīgi lielās ar krāšņumu un varenību.

Putnu dienas

Putnu dienas būs 30. un 31. martā. To, ka tuvojas siltais laiks apliecina ne tikai dzīvnieku pavasarīgas nodarbes, bet arī zāģu dūkoņa zoodārza galdniecībā. Tā ir noteikta zīme, ka visai drīz būs Putnu dienu pasākumi ar neiztrūkstošo Dzeņa darbnīcu, kurā, kā ierasts gatavosim zīlīšu un strazdu būrus. Tiekamies Putnu dienās 30. un 31. martā Rīgas Zoodārzā! Nedēļu vēlāk, 6. un 7. aprīlī Dzeņa darbnīca dosies uz Zoodārza filiāli “Cīruļi”, lai stāstītu un rādītu, kā pareizi sanaglot mājvietu zīlītēm un strazdiem.

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā