Afiša: “Gaismas metafizika” – Ivana Aivazovska glezniecība

Armēņu izcelsmes mākslinieks Ivans Aivazovskis ir plaši pazīstams visā pasaulē kā virtuozs jūras ainavu meistars, kuru jau dzīves laikā apbrīnoja laikabiedri. Mākslinieka popularitāte nav samazinājusies arī līdz mūsdienām, par ko liecina neskaitāmās izstādes un izdevumi, kā arī viņa mākslas darbu augstās cenas starptautiskās izsolēs.

Izstādes koncepcijas pamatā ir vēlme parādīt meistara dažādu periodu darbus, kuros apgaismojums un gaisma ir galvenais kompozīcijas elements. Ekspozīcijas kodolu veido gleznas no Latvijas, Igaunijas un Ukrainas muzeju kolekcijām, kuras apvieno viena tēma – apgaismojuma variācijas.

Aivazovska meistarība atveidot uz audekla tādas netveramas lietas kā ūdeni un gaismu liecina par autora padziļinātu interesi dabas parādību pētniecībā, fenomenālo atmiņu un izkopto gleznošanas tehniku.

Ekspozīcijai atlasīti ap 30 darbu dažādos žanros: marīnas, vēsturiskas kompozīcijas un ainavas. Apmeklētāji ieraudzīs tādus izcilus audeklus kā “Jūras ainava (Vakars)” (1865, LNMM), “Skats uz Vezuvu dienu pirms izvirduma” (1885, Igaunijas Mākslas muzejs), “Puškins Melnās jūras krastā” (1897, Odesas Mākslas muzejs) un citi. Izstādi paredzēts papildināt ar kuģu maketiem no Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja.

No 5. oktobra – līdz 5. janvārim
Mākslas muzejā Rīgas Birža
Doma laukumā 6, Vecrīgā

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā