Afiša: “Gobelēnu krāsas. Mūsdienu gobelēni no Francijā”

No 2018. gada 6. jūnija līdz 30. septembrim Rīgā būs skatāma Latvijas valsts simtgades izstāde “Gobelēnu krāsas. Mūsdienu gobelēni no “Mobilier national” kolekcijas Francijā”. Ekspozīcija papildina 6. Rīgas Starptautiskās tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennāles “Tradicionālais un laikmetīgais” programmu.

Izstāde “Gobelēnu krāsas” piedāvā ieskatu Francijas “Mobilier national” (Nacionālā mēbeļu fonda) tekstiliju kolekcijā, kur Gobelēnu manufaktūra, kopš tās dibināšanas 17. gadsimtā, arvien kultivē izcilas amatniecības tradīcijas un uztur pastāvīgu saikni ar moderno mākslu, atspoguļojot katra laikmeta estētisko vērtību oriģinalitāti un savu īpašo lomu uz mākslas skatuves.

Rīgas ekspozīcijai atlasīti 15 gobelēni, kas tapuši pēc slavenu mākslinieku – Anrī Matisa, Žana Lirsā, Huana Miro, Lekorbizjē, Žerāra Šlosēra, Fransuā Buārona, Kristofa Kizēna, Ērika Sandijona, ORLAN un citu autoru skicēm.

To vidū ir arī pavisam nesen “Mobilier national” manufaktūrās Parīzē un Bovē izaustie latviešu tekstilmākslinieka Egila Rozenberga divi lielformāta darbi.

Līdzās darbiem, kas tapuši pēc daudzu slavenu mākslinieku skicēm, izstādē būs eksponēti arī pavisam nesen “Mobilier national” manufaktūrās Parīzē un Bovē izaustie latviešu tekstilmākslinieka Egila Rozenberga divi lielformāta gobelēni “Refleksijas – pārdomas 1948.13” un “Refleksijas – pārdomas 1948.20”.

2634

Francija var lepoties ar gobelēnu aušanas tradīcijām un manufaktūrām, kurās gadsimtu gaitā realizējušas ievērojamu franču mākslinieku skices gobelēna tehnikā. Arī 20. un 21. gadsimtā šī vērtīgā pieredze tiek rūpīgi kopta un saglabāta.

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs
No 6. jūnija līdz 30. septembrim

Rīgā, Skārņu ielā 10
Darba laiks:
Pirm – выходной
Otr-svēt / 11:0-17:00
Treš – 11:00-19:00

 

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā