Yakuza jaunā ēdienkarte: kreatīva un pilnīgi aziātiska

Sākšu ar to, ka YAKUZA SUSHI & ASIAN FUSION jauna ir ne tikai ēdienkarte. Restorānos kārtīgi piestrādājuši arī pie interjera. Tas izskatās ļoti lakoniski, cildeni un piedien ne tikai darījuma pusdienām, bet arī romantiskām vakariņām.

yakuza_interjer2

Gan ēdienkarte, gan pats restorāns ir kļuvuši modīgāki un stilīgāki. Kā pateica restorānu tīkla īpašnieks Pāvels Gognidze, uz šīm pārmaiņām iedvesmoja labākie Austrijas, Francijas, ASV un Krievijas iestādījumi.

yakuza_interjer1

Gandrīz pusgadu komanda pētīja jaunumus, neparastas garšu kombinācijas un pasaules tendence Āzijas virtuvē, radīja paši. Pirms iekļaut izgudrotos ēdienus jaunajā ēdienkartē, šefpavāri cienāja ar tiem pastāvīgos klientus – komplimenta veidā. Vārdu sakot, jautājumam piegāja nopietni.

Lietderīgas pārmaiņas

Tātad ko jūs vairāk neatradīsit Yakuza ēdienkartē? Itāļu ēdienu. Pat ņemot vērā to, ka restorāns allaž centies nodrošināt viesiem labu ēdiena kvalitāti, mani personīgi šī ziņa iepriecināja. Esmu pret šašlika, picas un suši apvienojumu vienā virtuvē. Saprotu, ka to nodēvēja ar modes vārdiņu “fusion”, bet es tomēr esmu konkrētikas piekritēja.

yakuza_bowl

Vairs nebūs arī bento lanču. Tos nomainīja bowls, kas izskatās košāki, ir veselīgāki, pārdomātāki un balansētāki. Kas droši vien visai iedvesmos vesela dzīves veida cienītājus.

Akciju “1+1”, kas bija populāra tiem, kuriem garšo rolli, nomainīja ar ko interesantāku. Vairāk nav nekādu divu komplektu par viena cenu. Nu piekritīsit taču, ka tas ir garlaicīgi. Tagad ēdienkartē ir sadaļa, kas iekļauj 12 rollus, no tiem par fiksētu maksu (€10,99) var izvēlēties jebkurus divus to veidus.

yakuza_rolly2

Restorāna ēdienkartē tagad ir arī pilnīgi jauna Yakuza rollu kolekcija – ļoti radoša, ar absolūti nebanālām sastāvdaļu kombinācijām. Iespējams, dažreiz pārdrošām, bet noteikti ne standarta variantiem.

yakuza_rolly1

Piemēram, es pagaršoju Maguro Mango Tempura (€12,99)un biju pārsteigta: izrādījās, ka tunzivs visai organiski sader ar mango un vakame aļģēm. Karsto rollu jaunajā ēdienkartē arī vairāk – tas neapšaubāmi iepriecinās visus, kas dod tiem priekšroku.

Jaunas uzkodas un pilsētā labākās zupas

Pamatīgi mainījies arī piedāvāto uzkodu un salātu sortiments. No iepriekšējās ēdienkartes palika pāri vien favorīti: laša tartars (bet arī, varētu teikt, “jaunā traktējumā”) un kimči.

yakuza_zakuski

Savukārt jauno ēdienu pamatideja ir – pēc iespējas vairāk svaigu zivju un jūras velšu. Piemēram, esmu pārliecināta, ka manis degustētais Chirashi ar tunzivi čili un sojas marinādē (€9,99)neatstās vienaldzīgus tos, kam garšo šī zivs un patīk jaukais un Āzijas virtuvē tik parastais asumiņš.

Atsevišķa tēma ir zupas. Restorāns ir gatavs galvot, ka labāko pilsētā populāro Tom Yum zupu jūs tagad atradīsit tieši Yakuza. Ramen nūdeļu zupas šeit nu ir 4 veidi – ar 4 dažādiem buljoniem. Var izvēlēties arī 4 asuma pakāpes. Nūdeles vairs nav fabrikā ražotas, bet pašu gatavotas. Mēs taču zinām, ka pareizas Ramen zupas pamatā ir ideālas mājas nūdeles.

yakuza_supy

Es izvēlējos Ramen  (€7,99)zupu – neasu, ar vistas buljonu – un biju sajūsmā. Tā izrādījās tiešām maiga, bet tomēr piesātināta. Pikantu noti tam piešķīra sojas mērcē iemarinēta vārīta ola. Lai jūs nemulsina tās neparastā krāsa – īstenībā tā ir garšīga.

Pāris vārdi par dzērieniem

Restorānā tika izrevidēta arī kokteiļu karte – pievienoja jaunus un pilnveidoja viesu iecienīto dzērienu pasniegšanu. Jau pavisam drīz speciāli restorānam Yakuza pazīstamais Maskavas bārmenis Ņikita Gaņķins izstrādās vasaras kokteiļu karti. Sola pilnīgus garšas un pasniegšanas svētkus.

yakuza_cocktails

Tos, kas labprātāk izvēlētos vīnu vai alu, jaunā dzērienu karte arī iespaidos. Vīna cienītājiem vairs nevajadzēs minēt pašiem vai lūgt oficianta padomu, kurš vīns būs piemērotāks kopā ar pasūtītajiem ēdieniem. Uzreiz zem ēdiena apraksta ir atrodami ieteikumi, kādi vīni ideāli kombinējami ar to.

Alus mīļiem piedāvās 5 ekskluzīvus putojošā dzēriena veidus no Japānas – tas patiešām ir brūvēts japāņu alusdarītavā Hitachino tikai pēc japāņu receptēm.

Kas būs saldais?

Nu un nobeigumā, protams, par desertiem. Laikam šī ir vienīgā ēdienkartes sadaļa, kurā ir atstāti Eiropas virtuves ēdieni. Protams, ja vēlaties autentisku saldumu – nav problēmu, varat izvēlēties no vairākiem Mochi veidiem. Ja tomēr dodat priekšroku klasikai, lūdzu: fondants, kūka „Pavlova”, siera kūka.

yakuza_fondan

Starp citu, slavenā “Pavlova” (€4,99) šeit arī ir nedaudz aziātiska. Maigajam putukrējuma krēmam ir pievienota Matcha tēja, kas neapšaubāmi uzlabo kūkas garšu un ārējo izskatu, piešķirot tai īpatnēju kolorītu.

yakuza_pavlova

Nu lūk, kā šķiet, par svarīgāko esmu pastāstījusi, ar iespaidiem par nogaršoto – padalījusies. Ja nemaz neesat šeit bijuši vai sen nav apmeklējuši, aizejiet – jauna gardēdības pieredze vienmēr ir interesanta. Kā vienmēr, gaidīšu komentāros jūsu atsauksmes. Lai ir gardas brokastis, pusdienas un vakariņas!

YAKUZA SUSHI & ASIAN FUSION
Rīgā, Elizabetes ielā 10
pirmd.-ceturtd. /11:00 – 22:00,  piektd./11:00 – 24:00,
sestd./12:00 – 24:00, svētd./12:00 – 22:00
Tālrunis:
+371 67 398 160

Rīgā, Biķernieku ielā 141
pirmd.-ceturtd./11:00 – 22:00,  piektd./11:00 – 23:00,
sestd./11:00 – 23:00, svētd./11:00 – 22:00
Tālrunis:
+371 67 202 468

 

 

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā