Rudens Riga Fashion Week: ko gaidīt, ko negaidīt

Tuvākajā laikā sāksies Riga Fashion Week pirmās skates. Ir īstais brīdis, lai pastāstītu par programmu un atklātu lielāko intrigu: ko gaidīt podijā un ko negaidīt šajos aukstajos, bet glamūrajos vakaros.

Viegli varu solīt jums reportāžas no šīm skatēm, bet neriskēšu, kamēr nav akreditācijas. Ir viena lieta, ko droši var pateikt: šoreiz modeļu defilē „atšķaidīs” ar konferencēm, diskusijām un pat semināriem – piemēram, par interneta etiķetes tematu.

nolo8

26. oktobris

Pirmā diena priecē ne tikai ar piesātinātu programmu, bet arī ar Anna Led kolekcijas skati. Zīmola dizainere Anna Ledskalniņa ir viena no labākajām un pieprasītākajām ne tikai Latvijā, bet arī tālu aiz dzimtās zemes robežām. Galvenais ir tas, ka šoreiz tieši Anna Led tēli ir kļuvuši par visas Rīgas modes nedēļas seju.

led1

Plkst. 19.00 podijā iznāks Birjukov zīmola modeļi no Krievijas dizainera Oļega Birjukova. Tā būs viņa debija mūsu galvaspilsētā, taču savu dzimto Sanktpēterburgu Oļegs atturīgi un lakoniski iekaro jau kopš 1995. gada. Pēc tam – klasiskā un sievišķīgā Diana Arno – debitante no Tallinas. Bet nobeigumā – pati Katyakatya Shehurina personīgi.

sheh5

Katja Šehurina un tās zīmols Katyakatya Shehurina ir kāzu modes (un ne tikai) lielmeistari. Katjas dizainētajos tērpos soļo pa sarkano celiņu Holivudas zvaigznes, tajos apprecas un reizēm arī izšķiras. Nerunāsim par citiem – pati Katja precējusies sava zīmola kleitā!

sheh21

27. oktobris

Rīgas modes nedēļas otrās dienas oficiālais sākums nav vis kaut kāds štrunts. Latvijas zīmols Natalija Jansone ne tikai atklās demonstrējumu sēriju plkst. 18.00, bet atkal priecēs klasiskā stila cienītājus. Natālija vairākus gadus piedalās Rīgas maratonā un ilgus gadus uzstājas modes arēnā ne tikai Latvijā, bet arī tālu prom no tās.

jansone3

Latvijas zvaigznei seko Beļģijas zīmols Lena Lumelsky, kas pēdējoreiz demonstrējusi savas kolekcijas Rīgas modes nedēļas ietvaros pirms apmēram diviem gadiem.

lena2

Vakara kulminācija – itāliešu zīmola DiLiborio defilē. Pirms diviem gadiem viņš arī ir pabijis Rīgas modes nedēļā. Reklamēja viņu kvalitatīvi. Taču pats zīmols kā tāds gandrīz nav iegūglējams, un arī par kolekciju viņa prezentāciju nosaukt bija pagrūti. Toties viņš ir itālieties. Palūkosimies, ar ko mūsu viesis izcelsies šoreiz.

dilib

Otrajā dienā finišē Dace Bahmann, kas dod priekšroku dabīgiem materiāliem, individualitātei un jauna meklējumiem.

dace12

28. oktobris

„Laid ārā bērnu!” – šis Krūdu ģimenītes kliedziens varētu kļūt par trešās dienas atklāšanas moto, jo tā sākas ar bērnu modes skati. Tiesa, dizaineru ir kļuvis mazāk. No trīs spēcīgākajiem zīmoliem – Paade Mode, Aristocrat Kids un Lazy Francis – palikuši tikai divi, jo pēdējais jau pagājušajā reizē bija devies tālēs zilajās.

paade20

Pēc bērniem nāk This is A Limited Edition – britu kompānija, kas nolēmusi neierobežoties ar modi vien un ķērusies klāt plašam profilam sadarbībā ar pasaulē vadošajām dizaina studijām un māksliniekiem, ieskaitot Audrey Kawasaki, Dan Baldwin, Frank Kozik, Gary Baseman, INSA, James Jean, Jon Burgerman un citiem.

This is A Limited Edition – tas ir viss, sākot ar mākslas darbiem un interjera elementiem līdz modes izstrādājumu un aksesuāru kolekcijām.

lim4

Tālāk – Latvijas zīmols Talanted. „Talantīgā” marka ir bijušais zīmols I’m Your Shirt, kas piederēja Indrai Miklāvai. Nosaukums ir mainījies, bet galvenais akcents palicis – krekli, kas, ja tic aprakstam, ir ļoti stilīgi.

tal2

Nu, protams, Fashion pēdējā dienā bez „vientuļā vilka” neiztikt. Agnese Narņicka un viņas zīmols One Wolf ir brīvības himna. Chanel iepakotās modes dāmas sajūsmā lūkojas uz to, no kā ir atteikušās, dzenoties pakaļ statusam. Uz izvēles brīvību, kustības brīvību, piegriezuma brīvību, bet galvenais – uz iespēju domāt, rīkoties un dzīvot brīvi.

wolf7

Vēl vieni dvēseles, acu un gaumes svētki ir Latvijas marka Nóló. Šeit likmes allaž ir augstas. No zīmola īpašnieces Viktorijas Jonienes noteikti sagaida kaut ko – oriģinalitāti, brīvus siluetus, lietderīgumu un kārtējo odziņu, kas viegli kļūs par sezonas trendu.

nolo1

Ļoti žēl, ka nebūs M-Couture, jo tas vienmēr ir vienkārši skaisti un ārkārtīgi grezni. Programmā nav arī epatējosi seksīgā Amoralle, lakoniskā un ziemeļnieciski vienkāršā Pohjanheimo.

poh2

Nepiedalās arī Krievijas-Itālijas dizainere Naira Khachatryan. Nez, kur ir palicis Narciss? Iespējams, Alīses Trautmanes „pieticīgā greznība” ir nomainījusi Rīgas podiju pret Ņujorkas šovrūmu.

narciss1

Nav atbraukusi Lilija Larionova – un laikam paldies Dievam! Pagājušoreiz pēc iepriekšējo dizaineru demonstrētā šika redzēt šīs Lietuvas meistares kolekciju bija skumji, bēdīgi un sāpēja acis. Pavisam nesen mūs pārsteigusi Gruzijas dizainere Mariam Gvasalia – un cauri, šogad Marjamas nebūs. Esam sarūgtināti! Gribam atpakaļ podijā šo dienvidu saulīti!

Mariam8

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā