Rotu dizaineres Annas Faniginas gredzenu izstāde Rīgā

No 7.septembra līdz 3.oktobrim Rīgā, Eiropas Savienības mājas izstāžu zālē, notiks rotu dizaineres Annas Faniginas personālizstāde „Kuģu saraksts”, jeb νεῶν κατάλογος, kas ir autores veltījums Senās Grieķijas kultūrai.

Izstādē, kā simboli nelieliem kuģiem, tiks prezentēti 70 sudraba un electrum (zelta un sudraba sakausējuma) gredzeni, kas var aizceļot ar jums un palikt uz rokas kā ceļabiedrs ikdienas prieku un rūpju viļņos.

Gredzenu unikālās “ūdenszīmes” ir to akmeņos iegravētie vēstījumi no eposiem sengrieķu valodā, kas citē Homēru, Sofoklu, Lukiānu un citus antīkās kultūras autorus. Tie atgādina par vienkāršām un nemainīgi svarīgām lietām – mīlestību, prieku, draudzību, ceļavēju pilnās burās un nemitīgu virzību uz priekšu. Kolekcijai izvēlēti jūras tematikai atbilstošākie akmeņi- heliodori, topāzi, kvarci un, protams, akvamarīni.

Šī izstāde jau piedzīvojusi vairākus ceļojumus ārpus Latvijas un tikusi veiksmīgi prezentēta Pēterburgā, Viļņā, Palangā, Amsterdamā, Minhenē un Adrijā (Itālija), tāpēc ir īstais mirklis to atklāt arī Rīgā.

Eiropas Savienības mājas kā norises vietas izvēle bija likumsakarīga, jo Senā Grieķija tiek uzskatīta par visas Eiropas kultūras pirmavotu. Rīgas izstādes apmeklētajus sagaida īpašs pārsteigums, jo šoreiz katra gredzena vēstījums būs ne vien izlasāms, bet arī saklausāms!

Kopš brīža, kad dizainere Anna Fanigina radīja zīmolu VERBA, par viņas vizītkarti ir kļuvušas lakoniskās frāzes latīņu valodā, tāpēc jaunā Grieķu gredzenu kolekcija ir kā sākums jaunam, aizraujošam ceļojumam.

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā