Gan paēdām, gan izglītojāmies: Rīgā notika „Garšas opera”

Kad pasākums tiek pieteikts kā VIP medijiem paredzētais, un tu esi sarakstā, gribot negribot noslaucīsi preses karti un nospodrināsi dzintara spalvas galvā.

Tomēr tas it VIP. Tomēr mediji. Vakar restorāna Le Dome terasē sapulcējās gandrīz pilns Rīgas augstāko aprindu žurnālistikas sastāvs. Gandrīz, jo tika atstāti bešā fashion-beauty-gourmet blogeri un netika novēroti daži patiesi spilgtākie pārstāvji.

Galvenā fiška — uzaicinātās Latvijas Nacionālās operas zvaigznes nomaskējās par viesnīcas un restorāna darbiniekiem. Iet tāds oficiants, iet un pēkšņi sāk dziedāt! Vai arī, lūk, meitene tikko šķīvjus uz galdiem lika un te jau laiž vaļā āriju. Bet es šo āriju jau esmu dzirdējusi dāmu izstabā. Eju iekšā, bet tur LNO soliste Laura Teivāne iedziedās. Tik eleganti mazgāt rokas man vēl nav gadījies.

Uzkodas no restorāna šefpavāra Sergeja Šiporova pasniedza baltā tērptie oficianti, kuri kreicēja starp viesiem, bet uz improvizētas skatuves norisinājās Latvijas Nacionālās operas solistu koncerts. „Santa Lucia”, kas paceļas skaidrajās (!) vakara debesīs, tas tomēr ir skaisti!

Operas tēma nebija izvēlēta nejauši – Dome Hotel & Spa un Latvijas Nacionālā opera kopš šā laika ir partneri un radošās sadarbības ietvaros sagatavoja rīdziniekiem un pilsētas viesiem izsmalcinātu gastronomisko un kultūras notikumu sortimentu.

Jo ēdienu un mūzikas tandems šajā sezonā vispār ir aktuāls. Varbūt tādēļ, ka tukšā dūšā arī Santa Lucia neskan tik priecīgi, vai arī košļājamais mehānisms ir kaut kādā veidā saistīts ar dzirdes nervu – grūti pateikt.

Restorāns bija ieplānojis šo pasākumu vēl maijā — bija doma tradicionāli prezentēt vasaras terasi. Tomēr piepildījās fenologu pareģojumi — žubīte trīs reizes iekliedzās aprīļa pirmajā piektdienā, un viss! Ne tev siltuma, ne vasaras, ne vasaras terases.

Vakardienas pasākumam bija drīzāk formāls raksturs un lieliska atmosfēra. Beidzot žurnālisti neskrēja pakaļ zvaigznēm, bet paši uzstājās slavenību lomā, degustēja vīnus un cienastus, piedalījās loterijās un, kas nav mazsvarīgi, vinnēja balvas. Beidzot varēja pateikt, ka vasara noteikti ir iestājusies! Vismaz gribētos tam ticēt.

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā