Agrās brokastis – vērtējam restorāna “Le Dome” piedāvājumu

Rīgā var ne tikai doties uz vēlajām brokastīm brīvdienā, bet arī uz agrajām brokastīm jebkurā citā dienā. Visbiežāk šādi piedāvājumi ir raksturīgi restorāniem viesnīcās – pirmie viesi ierodas restorānā jau ap 7 no rīta. Un šodien mēs stāstīsim par personīgo pieredzi Rīgas restorānā Le Dome.

Šajā sadaļā mēs neliekam balles un zvaigznes. Tikai objektīvs skatiens un dzīvās emocijas.

ledome12Foto: Vjačeslavs Šišlovs, Jevgēnija Šafraneka

Restorāns

Le Dome

Miesnieku iela 4, Rīga

Tālrunis: +371 67559884

Darba laiks:
Darba dienās / 07:00-23:00
Brīvdienās / 8:00-23:00

Brokastis no 07:00 līdz 11:00

€12,00– Kontinentālo brokastu komplekts. Gaļas asorti, siera plate, zivju plate, svaigi dārzeņi, dažādu veidu salāti, biezpiens, augļu/ogu plate, sausās brokastis, dažāda veida deserti, kruasāni, maize, sviests, ievārījums. Šajā cenā ietilpst arī dažāda kafija pēc jūsu izvēles – melna kafija,  kafija ar pienu/saldo krējumu, espresso, Double espresso, Cafe Latte,  Cappuccino, bezkofeīna kafija, karstā šokolāde Vergano, tēja, sulas, nektāri.

€15,00– Siltie brokastu ēdieni pēc izvēles. Šī ēdienkarte ir diezgan plaša. Divas lauku vistu olas, pagatavotas pēc Jūsu izvēles ar bekonu, taču var izvēlēties arī citu pildījumu, piemēram, desiņas, lēni ceptus tomātus, sēnes, sieru vai pupiņas. Omlete no lauku vistas olām pēc Jūsu izvēles ar jebkuru no iepriekšminētiem papildinājumiem. Brusketta ar ceptu olu, bekonu, sēnēm un rukolu, kūpināta laša fileja ar krējumu un pankūkām, auzu pārslu, 5 graudu, mannā vai rīsu biezputra ar ievārījumu/sviestu un svaigām ogām, biezpiena plācenīši, plānās pankūkas un dzērieni.

€19,00 – Kontinentālo un silto brokastu ēdieni pēc izvēles. “Viss iekļauts”, proti kontinentālās brokastis un karstie ēdieni, ieskaitot dzērienus, svaigi spiestas sulas un glāzi atsvaidzinoša Prosecco.

Galdiņa iepriekšējā rezervēšana– ieteicama.

ledomebr7

Pirmais iespaids

Pirmais, ko pamani – klusums. Neliels galdu skaits, daži tūristi, kuriem biežāk patīk pētīt pilsētas kafejnīcas un restorānus, mājīgs interjers, kurā ir ļoti daudz koka un siltuma.

dome_break11

Restorāna nosaukums – Le Dome, tas pieder pieczvaigžņu viesnīcai Dome Hotel & SPA, kas arī ir iemesls tam, kādēļ cena nepavisam nav zema. Starp citu, vasarā no 12:00 ir atvērta arī terase, taču pašā restorānā visu laiku ir nedaudz vakars: klusi, nesteidzīgi, silta lampu gaisma. Ja jums ir atvaļinājums, iesaku kaut vienu dienu iesākt te – atslābina pamatīgi.

ledomebr14

Ēdienu izvēle

To biju jau uzskaitījusi aprakstā. Neskatoties uz to, ka te ir “zviedru galds” – nosaukums ir tīri nomināls, izsalcis noteikti neviens neaizies. Salāti, piemēram, vienmēr ir dažādi; sezonalitāte, tirgū piedāvāto produktu kvalitāte, kā arī šefpavāra jaunās idejas vienmēr atrod vietu arī brokastu ēdienkartē. Un es iesaku nobaudīt katru!

ledome3

Starp citu, gaļas un zivju plates ir pavisam atsevišķs stāsts. Praktiski visi gaļas veidi ir no vietējām ražotnēm. Šī iemesla dēļ produkcija vienmēr ir svaiga un atvesta akurāt pirms pasniegšanas brokastu galdā. Tomēr daži veidi tiek ievesti nelielos daudzumos no Itālijas. Iepirkt produkciju kilogramiem un tad glabāt to mēnešiem ilgi – nav Le Dome variants.

Ēdiena garša un kvalitāte

Viss, ko nogaršoju, bija izcili. Taču mani viennozīmīgie favorīti ir salāti un deserti, it īpaši Panna Cotta un ķiršu pīrāgs. Ne mazāk gardas ir arī plānās pankūkas ar svaigu lasi, vai saldajā variantā, ar ievārījumu. Ļoti iepatikās arī dārzeņu rolli, bet, ja jūs tiekat uz “Cēzara salātiem”, – neatsakiet sev šo baudu, tas ir neatkārtojams. Nevarēju neiemīlēties Bufallo ar zemenēm, rukolu un paipalu olām, un vēl vienos neparastajos salātos: kuskuss ar cāļa fileju, vītinātiem tomātiem un rukolu.

ledomebr2

Pieminēšu, ka pret putrām esmu pavisam vienaldzīga, taču Le Dome es to pasūtīju tīri ziņkārības vadīta, un nekļūdījos. Lieliska putra! Tomēr prakse pierāda to, jo lielāka ir maksa par brokastīm, jo izsmalcinātākus ēdienus vēlās redzēt viesis. Tieši tik niķīgiem, kā es, ir domāta karsto ēdienu menu.
ledomebr10

Vēl es ievēroju to, ka ēdiena pasniegšanas veidi ir tādi paši, kā restorānā ikdienā. Nekādas spiešanās rindā pie galda un riska saņemt aukstu omleti. Restorāns ir noteikti sagatavojies brokastīm, tādēļ visu kāroto saņem gandrīz vai uzreiz.

Apkalpošana

Šeit ir piecu zvaigžņu viesnīcas apkalpošanas standarti. Kādi vēl var būt komentāri? Laipni, ar smaidu, nepiespiesti un profesionāli.

ledomebr12

Apmeklētājiem ar bērniem

Ja jūsu bērns ir skolnieks – droši ņemiet līdzi, bet ja jūsu plānos ietilpst izvest visu ģimeni ārpus mājas, tad iesaku izvēlēties ko demokrātiskāku. Protams, ģimeni ar bērniem neviens nemetīs ārā, taču jums pašiem būs neērti nedaudz romantiskajā vietā, kad mazie vēlēsies nedaudz patrokšņot. Pieminēšanas vērts ir tas fakts, ka nekāda bērnu stūrīša un vietas rotaļām te nav. Tā kā brokastis šajā restorānā patiks tiem, kas vēlās ieturēt rīta maltīti mierīgi.

dome_break17

Secinājums

Man bija visai grūti atcerēties pirmo iespaidu, jo brokastoju te jau neskaitāms reizes, un katru reizi tā bija dzīvā bauda. Pirmkārt, ēdieni ir lieliski, kurus gatavo profesionāli pavāri, tie ir svaigi un gardi. Otrkārt, izcila kafija! Kā zināms, Rīgā ir diezgan grūti atrast tiešām izcilu kafiju.

Sev es izcēlu vairākas brokastu vietas: no dārgajiem “Le Dome” un “Suite at the Grand Palce”, savukārt no nedaudz lētākajām – kafejnīca “Pietura” un “Cescara”. Taču tas tā, papildinājumam. Ja vēlaties tiešam smalkas brokastis, tad Le Dome ir īstā vieta. Nācu šeit ar meitu – biju apmierināta. Nācu ar draugiem – dzirkstošais vīns 8:00 no rīta, lieliska kompānija un izcila ēdienkarte made my day.

ledomebr11

Ja jūs atradat kļūdu, atzīmējiet tekstu un nospiediet Shift + Enter, lai mūs informēt.

Sākumlapā